Информации во врска со полагање на Државен испит?

Член од
15 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ако има некој полагано државен испит за Државни службеници го молам за информации во врска со тестот дали е на заокружување и сл.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
T

Tetro

Гостин
Мене ме интересира каде се објавуваат огласите за вработување на државни службеници?
Порано одеа на сајтот на некое од Министерствата, но одамна немам начекано да прочитам оглас. :)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Мене ме интересира каде се објавуваат огласите за вработување на државни службеници?
Порано одеа на сајтот на некое од Министерствата, но одамна немам начекано да прочитам оглас. :)
ads.gov.mk
Задолжително тука се објавуваат.

--- надополнето ---

Ако има некој полагано државен испит за Државни службеници го молам за информации во врска со тестот дали е на заокружување и сл.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
на исиот линк имаш симулација на тесот. И да, со повќе опции е, се полага на компјутер, резултати за 2 секунди
 
T

Tetro

Гостин
ads.gov.mk
Задолжително тука се објавуваат.
Благодариме. Слушнав нешто пред некој ден дека ќе има некои измени околу огласувањето, и на сајтот стои информацијата која можеби и некој друг ќе најде потреба да ја прочита.

Согласно Закон за изменување и дополнување на законот за организација и работа на органите на државната управа (Службен весник на РМ, бр. 167/2010) и Закон за изменување и дополнување на законот за државните службеници (Службен весник на РМ, бр. 167/2010), ве известуваме дека од 01.01.2011 година, Агенцијата за државни службеници продолжува да работи под името Агенција за администрација.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Јас би прашала дали знае некој на кој начин се одвива интервјуто?
Тоа е вториот чекор, односно ако го положиш испитот потоа следи интервјуто.
Ако има некој што бил на такво интервју би го замолила да пише и да каже од прилика што е и како е.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Има отворено еден оглас за кој можеби сум заинтересиран, има некој идеја дали примаат и луѓе кои не се членови на политичка партија? Мислам реално правам муабет.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Реално не. Сигурно и сам го знаеше одговорот на твоето прашање.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Има некој што полагал ова?? Прашањата какви се?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom