Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
7 март 2021
Мислења
55
Поени од реакции
20
Au braco jebe lud zbunjenog ovde da oprostite na izrazu.Ja znam da na android tv imam instaliran mate i u mate radi svaka lista.Radi evelin,baklja,art,global telecom,drava,dobrazabava i dok to sve lepo radi i sljaka zasto bi neko bacao pare na razne resivere i sta ja znam sta jos...
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
560
Поени од реакции
1.344
imaš google? skokni malo do Octagon foruma pa upiši ovo "Octagon Define 6.3 OS V1.05.90 linuxos"
Pa i nije bas neki odgovor.Posto kazes da nemamo blage veze,mislio sam da ces objasnit malo bolje.
Ustvari,nema potrebe.Svakako ova diskusija ne vodi nicemu:) Samo sam protivnik promovisanja i ubjedjivanja da se nesto mora kupit i da nema bolje...Posebno od tipova koji svaki put tvrde za nesto drugo da nema bolje,Bila to lista,player,receiver itd.
 
Член од
30 април 2017
Мислења
31
Поени од реакции
50
Majstore, linux je u pitanju, što se tu ima za objašnjavat? pa zadnja riječ ti u mom postu sve govori. Ne zanimaju me priče meni je ovo bolje, meni je ono bolje, reagirao sam samo na gluposti koje su napisane. Ništa osobno, samo edukativno.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
507
Поени од реакции
1.290
Ne mogu ja sa tobom na zelenu granu nikad tako da ja odustajem od rasprave.
Ne radi se o define os vec o stalkeru i xtream stalkeru kojeg nema ni jedan drugi uredaj.
Kad sutis javljaju se samo drze za sebe,kad kazes sta si rekao.
Ti gledaj android a ja cu ovo i svi sretni.
Ja i dalje tvrdim da dva brata nemozes gledat stalkera i ott globala.
Kraj prici.

Sve je to ok ako si ti zadovoljan, po meni nema bolje a dosta stvari sam isprobao od firestick plus tivimate premium,firestick se ukljuci u usb od tv za struju, hdmi kablo za sliku i ton, i sa tim si 100 % integrisao stick sa televizorom, znaci koristiš jedan te isti daljinski za tv i stick, a u tivimate ubacio ti m3u listu ili neki mac izgled je isti ,sve izgleda perfektno, recimo ubacis 5-6 listi i od svih njih u samom playeru praviš svoju listu- grupu kanala , sve sto možeš da zamisliš da treba neki player da ima to ti ima tivimate...

Envoyé de mon M2101K6G en utilisant Tapatalk
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
jedan kaže da je Define OS android, drugi kaže da treba 128 GB kartica za ubaciti Define u Octagon, pa onda se tu upleo i OpenATV image koji je čista enigma2, odjednom evo i cardsharing OS-a, šta je ovo? cirkus neki? O čemu vi pričate? Nit je Define os android, nit postoji cardsharing os a nit treba ikakva SD kartica za ubaciti Define OS u Octagon. Spojite se telnetom na Octagon pa udarite df -h pa da vidimo kako ste uspjeli napuniti cca 7GB sa image-om i par tih plugina...Blage veze vi nemate.
Ovo sto sam ja napisao je bio sarkazam ,odgovor pametnjakovicu da se nemoze Define OS koristit bez SD kartice ,jos veca komedija da navedeni OS je Android iako nema veze sa Androidom ali covek se pravi pametnjakovic iako nema veze sa mozgom.
Автоматски споено мислење:

Sve je to ok ako si ti zadovoljan, po meni nema bolje a dosta stvari sam isprobao od firestick plus tivimate premium,firestick se ukljuci u usb od tv za struju, hdmi kablo za sliku i ton, i sa tim si 100 % integrisao stick sa televizorom, znaci koristiš jedan te isti daljinski za tv i stick, a u tivimate ubacio ti m3u listu ili neki mac izgled je isti ,sve izgleda perfektno, recimo ubacis 5-6 listi i od svih njih u samom playeru praviš svoju listu- grupu kanala , sve sto možeš da zamisliš da treba neki player da ima to ti ima tivimate...

Envoyé de mon M2101K6G en utilisant Tapatalk
Jel moze TiVi Mate na bilo kome VoD_u imati exyu titlove?
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
560
Поени од реакции
1.344
Majstore, linux je u pitanju, što se tu ima za objašnjavat? pa zadnja riječ ti u mom postu sve govori. Ne zanimaju me priče meni je ovo bolje, meni je ono bolje, reagirao sam samo na gluposti koje su napisane. Ništa osobno, samo edukativno.
Jbg. opet mi nije jasno.E2 je isto linux platforma.Zasto se onda ovaj zove define OS i zasto te app's ne rade u E2
Da malo ozivimo forum sa glupostima:)
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Член од
30 април 2017
Мислења
31
Поени од реакции
50
Jbg. opet mi nije jasno.E2 je isto linux platforma.Zasto se onda ovaj zove define OS i zasto te app's ne rade u E2
Da malo ozivimo forum sa glupostima:)
Nije mi namjera bila nekog ismijati ili takvo što ali ste malo pretjerali, uvijek mi je draže nekom nešto objasnit ako to znam. Nemam ego problem, ovo mi je hobi. E2 je baziran na linux-u ali nije linux. Define OS je linux. Struktura/arhitektura E2 je bazirana na linux-u (library, kernel, driveri itd). Ne znam kako da ti to objasnim najjednostavnije. Recimo Mercedes je jedno vrijeme koristio Renault motore a nije auto renault nego mercedes. Ne možeš stavit volan od Megana u Mercedes recimo. Ne znam da li sam dobro objasnio. Nije to isti operacijoni sustav nego je samo baza/struktura ista.
Enigma2 je prvenstveno razvijena za prijem DVB signala. Driveri, Kernel. library itd su prilagođeni tome. Kad se razvijala Enigma 2 onda nije bilo ni I od IPTV pa enigma recimo koristi GST za play-anje streamova originalno. Problem kod IPTV i enigme je taj što GST s procesorom u sat reciverima nema dovoljno "snage" da odradi IPTV stream. Taj GST player u Enigmi je prvenstveno složen da vrti sadržaj tipa film sa HDD ili USB itd a ne neki kompleksni IPTV stream koji ga jednostavno zakolje. Daljnim razvojem Enigme 2 pokušalo se sa ffmpeg library-ijem koji nije toliki overkill za procesore u E2 receiverima. Neki image-i tipa OpenPli su i developani tako da se isforsira playanje multimedijiskg stream sadražaja pa se razvio serviceapp itd itd. Uglavnom E2 nije linux i ne možeš linux plugine koristiti na E2. Vrijedi i vice-versa. E2 jednostavno ne može vrtiti linux plugine jer to nije linux i nema sve potrebno da ih odradi. Usporedi samo veličinu jednog E2 image-a i neke linux distribucije i vidjet ćeš koliko je E2 "ćelav". Jbg ne možeš sa moskvićem ići 180 km/h. Ako te išta dalje zanima pitaj a ostavi podjebavanja i takve stvari, pomognem ako znam šutim ako ne znam...
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
560
Поени од реакции
1.344
@grado
Hvala tebi na trudu ali,vjerovatno nisi skontao o cemu se ovde radi pa si uskocio da pomognes:)
Znam ja dobro sta je E2,aplikacija koja se koristi u linux baziranim DVB,STB... Define, Android i ostalo...
Na kajgani se ne mora "uzimati sve zdravo za gotovo" :)
 
Последно уредено:
Член од
24 јули 2016
Мислења
2.456
Поени од реакции
4.009
Sve je to ok ako si ti zadovoljan, po meni nema bolje a dosta stvari sam isprobao od firestick plus tivimate premium,firestick se ukljuci u usb od tv za struju, hdmi kablo za sliku i ton, i sa tim si 100 % integrisao stick sa televizorom, znaci koristiš jedan te isti daljinski za tv i stick, a u tivimate ubacio ti m3u listu ili neki mac izgled je isti ,sve izgleda perfektno, recimo ubacis 5-6 listi i od svih njih u samom playeru praviš svoju listu- grupu kanala , sve sto možeš da zamisliš da treba neki player da ima to ti ima tivimate...

Envoyé de mon M2101K6G en utilisant Tapatalk
A jel taj tivi mate moze titlovat strane liste vod sekciju filmove i serije turske njemacke,itd.... recimo liste ubacivat sa mobitela,koristit vpn surfsark,dali moze user pass pretvorit u stalker,ima tu jos stvari koje nisu za javnost
Автоматски споено мислење:

@grado
Hvala tebi na trudu ali,vjerovatno nisi skontao o cemu se ovde radi pa si uskocio da pomognes:)
Znam ja dobro sta je E2 linux, Define, Android i ostalo...
Na kajgani se ne mora "uzimati sve za gotovo" :)
Ovdje uopste nije bitan define u ovoj prici nego octagonov stalker i xtream stalker
Te dve stavke nema osim njega niko.
I nema sanse da ce tivi odradit sve sta ta dva.Usporedivajuci tivi i njih to je ko i fico i mecka.Il stara krezuba baba i pica od 25.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
507
Поени од реакции
1.290
A jel taj tivi mate moze titlovat strane liste vod sekciju filmove i serije turske njemacke,itd.... recimo liste ubacivat sa mobitela,koristit vpn surfsark,dali moze user pass pretvorit u stalker,ima tu jos stvari koje nisu za javnost
Автоматски споено мислење:

.
Moze se titlovat na većinu playera, ne samo na tivimate, mada neznam kome to treba pored dobre domace liste sa dobrom videotekom, sto se tiče stalkera vjerovatno misliš na izgled playera ,isti je izgled kao kad ubacis m3u ,ministra stalker ili xtream stalker, bolji je izgled nego recimo što je na stbemu, liste se ubacuju preko telefona u par sekundi , a sto se tiče vpn naravno da se moze instalirat na stick jer je to android,mada neznam štoće ti vpn za gledanje televizije

Envoyé de mon M2101K6G en utilisant Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom