Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Ja imam beelink gt king i radi po 16 sati dnevno a i dalje ladan k'o spricer (y)
beelink
за вие кои се фалите со вакви модели,,испратете слика од вашиот бокс,,слиакна до телевизор

инаку ова е најновиот модел,,со S922 чип ,со еден 4 јадрен и еден двојадрен процесор,,и 4 гб рам,,,долго време немаше излезено нешто вакво после S912
8 jadren procesor so 3 gb ram,
сеуште е скап,,како нов модел 100 ева во Кина,,,засега...

ама за СТБ и коди работат сите добро,,најдобро,s905x2 и s905x3
мада не сум јмал проблем и со S905W...........се покако од ова е ,,за играње игри,,,,,,,,,,,а со rochip воопшто не сакам да ги видам...
еве дискусијава го потврди тој проблем,,,
Автоматски споено мислење:

овие ти се mag.clientportal,,работат без проблем
 
Член од
24 јули 2019
Мислења
344
Поени од реакции
211
Член од
28 октомври 2017
Мислења
275
Поени од реакции
678

ziko tara

fantom
Член од
28 септември 2016
Мислења
487
Поени од реакции
791
Ako je u ptanju ovaj http://mag.clientportal.link on radi i kod mene, ali te koje sam naveo neće u tražilici nikako, dok kako sam i rekao, liste mogu skinuti i gledati. Ista je stvar i sa http://mediabalkan.org i tv.milan.iptv.uno:80 i još nekima.
onda mozes i scenirati ,bez problema, ako ista lista radi,jer dosta puta ta trazilica ,pokazuje da je daun a ustvari neke rade onda ti ostaje da probas sa sceniranjem,isto i ja saam imao isti slucaj,ali to nije usto u svim serverima a moguce neki serveri imaju nekakvu zastitu pa pokazujese kao down.
 
Член од
28 октомври 2017
Мислења
275
Поени од реакции
678
onda mozes i scenirati ,bez problema, ako ista lista radi,jer dosta puta ta trazilica ,pokazuje da je daun a ustvari neke rade onda ti ostaje da probas sa sceniranjem,isto i ja saam imao isti slucaj,ali to nije usto u svim serverima a moguce neki serveri imaju nekakvu zastitu pa pokazujese kao down.
Ne mogu, scanner se ne miče, jednostavno stoji na nuli.
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
560
Поени од реакции
1.344
за вие кои се фалите со вакви модели,,испратете слика од вашиот бокс,,слиакна до телевизор

инаку ова е најновиот модел,,со S922 чип ,со еден 4 јадрен и еден двојадрен процесор,,и 4 гб рам,,,долго време немаше излезено нешто вакво после S912
8 jadren procesor so 3 gb ram,
сеуште е скап,,како нов модел 100 ева во Кина,,,засега...

ама за СТБ и коди работат сите добро,,најдобро,s905x2 и s905x3
мада не сум јмал проблем и со S905W...........се покако од ова е ,,за играње игри,,,,,,,,,,,а со rochip воопшто не сакам да ги видам...
еве дискусијава го потврди тој проблем,,,
Автоматски споено мислење:


овие ти се mag.clientportal,,работат без проблем
Ja sam mislio da ti nisi ljubitelj postavljanja slika :)
Ne falim se nego sam samo napisao koji box imam i da nemam problema sa grijanjem.
Sta te,konkretno interesuje pa da uslikam kad budem imao vremena?
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
893
Поени од реакции
3.741
slikaj mu temperetura boxa da vidimo dali je tako kako pricas.
Maznes zeni tepsiju iz kuhinje i stavis ispod aboxa, jebo ventilatore i ostalo. :)
Ajd' sad ozbiljno, svi boxovi koji imaju A53 proc i Mali GPU rade ovu zajebanciju oko iptv bez problema, ne treba davati enormne sume za sve ovo, svi rade k'o beba!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom