Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
27 февруари 2017
Мислења
507
Поени од реакции
1.290
Член од
16 февруари 2016
Мислења
406
Поени од реакции
1.182
Za poceznike najbolje da ne skeniraju uopste ko moze nek se mene toga nek lijepo gleda i uziva kad pocinjes jednom skenirat vise ne gledas nista samo te vuce da gomilas to staro zeljezo na hrpe i nista ne gledas a vrijeme prolazi i prolazi.Danas si svako moze preustit legalnu tv.Skeniranje je gubljenja vremena pa kad prede u opsesiju udete u jedan zacar krug iz kojeg nema izlaza,a da ne govorim koliko pati porodicni zivot zbog iptv tako manite se skeniranja i uzivajte
Posteno da ti kazem za mene si potpuno upravu kako za druge necu se mjesati svako ima svoje misljenje.Kod mene vise radi skaner nego sto gledam radi toga pokusavam tu zarazu izljeciti,radim neki drugi posao ali kada zelim da se odmorim od tog posla ponovo se vratim na skanere haha, za mene licno je zaraza.Ali ponekada je lijepo kada nesto novo nadzes sto mislis da nema mnogo njih.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
57
Поени од реакции
109
Imenjace, pa ovo ti je sasvim dovoljno,sigurno imas legalnog provajdera kojeg placas tipa sbb i tako to... Ovo ti je cak i visak...
Nemam. Odjavio sam SBB baš iz tog razloga - zašto plaćati nešto 4-5.000 din, kada mogu isto to da imam za 1.200 ( toliko plaćam komšiji kablovski internet ). Za ostalo je tu Beelink GT1 Ultimate sa EON-om ćerkinim nalogom, TVVIET moj nalog i dobre liste, kojih uvek ima. Dakle - TV 0,00 din.
Автоматски споено мислење:

koja ta programa koja pokazuje pikone i epg na TV
Na koju sliku misliš?
 
Последно уредено:
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
dali moze da mi lpustis skenerot go nemam molim tte
без молби!!
скенерот не е некој посебен скенер,,,а Simple Player којшто може да се скенираат вакви UDP сервери,,во моите постови,,има пост,пред еден месец,,со сите верзии
на Simple player,,,ама никој не сака да се врати 20 тина страници наназад,,,,,,сите сакаат ,,насецкано изџвакано....и сервирано
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
ако претходниот статус го пребаавте,еве следен

сето е ова за забава))) многу лесно е некој да ти ги даде готови))
Автоматски споено мислење:

еве уште еден

како што кажав ова е за забава,,занимација)))
без јавно објавување на цела листа))))
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom