Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
24 септември 2019
Мислења
2.478
Поени од реакции
3.756
Ako si clan bar jednog foruma (a ocito si clan barem ovdje) znaci da pripadas nekom klanu, kako si onda "nesvrstan"? :) :)
P.S. Momci, nemojte zamjeriti na zajebanciji, ja si to povremeno dopustim jer spadam u ovu Titinu i Naserovu ekipu, ne moram se nikome pravdati. Nadam se da ne zamjerite. :)
no, no, znas ti dobro o cemu ja govorim ;)
 
Член од
25 март 2017
Мислења
129
Поени од реакции
205
POZDRAV SVIMA NA FORUMU.... CIST OBRAZ DUGO GLEDATI TV BEZ PROBLEMA I SECKANJA ZIVIMI MI BILI
Автоматски споено мислење:

Ko nema sta gledati ili mu secka lista eto nek mi se javi poslacu listu...
@Adnan00132 Hvala lijepo za listu
radi ko singerica

LP
 
Член од
15 септември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
114
individualna stvar
Автоматски споено мислење:


prvo trebaš biti ČOVEK, da daš sirotinji iako ih ne znaš, tu se ogleda veličina, ako on to ne poštuje pa uništi ili je glup ili šićardžija, ali to već nije Tvoj problem, Ti ćeš i onako sebi uvek naći drugu stvar,.To sigurno znam. Ima Goxy, Dadoxy, MusaM, Kljuki,Whyte Spirit.........i izvinjenje svim ostalim, malo je mesta, koji će dati bezuslovno
Eto o ovom kolega prića.. Ponaša se kao da je njegovo.. I kako da radi.. Ladno sjebe listu s više konekcija.. Ujedno je ta lista u sf vip plejeru.. Znaći jednim udarcem sjebo dosta ljudi.. Eto i sad je sretan.. Tko zna koji mu je drugi nik i tko je.. Zato sam i prstao djelit, samo ljudima koje dugo znam dam a naćin za neke stvari nebi ni lud rekao..
@dux4 toklu filozofirase kako da imam isjebano cel iptv.. do sega stotina listi se padnati pak stotina drugi ima vo rezerva za sekoj.. listava nee moja I ne bev so namera da ja sgasnam.. kaj mene bea 10 dusi, po objavuvanje za saat vreme padna listava.. posle svativ deka greska napraviv.. ama jbg pomina.. imam samo eden nik I sekade sum so ovoj nik.. I do sega imam dosta listi I mac adresi po pp dadeno na mnogu vo forumot.. me znaat mnogute sto imaat po poraki dobivano mac listi..
P.s. ne me sfatite pogresno ama forumot nee srpski tuku makedonski e :) nema potreba na kirilica da se pisuva.. dovolno na makedonski :) pozz..
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.434
@dux4 toklu filozofirase kako da imam isjebano cel iptv.. do sega stotina listi se padnati pak stotina drugi ima vo rezerva za sekoj.. listava nee moja I ne bev so namera da ja sgasnam.. kaj mene bea 10 dusi, po objavuvanje za saat vreme padna listava.. posle svativ deka greska napraviv.. ama jbg pomina.. imam samo eden nik I sekade sum so ovoj nik.. I do sega imam dosta listi I mac adresi po pp dadeno na mnogu vo forumot.. me znaat mnogute sto imaat po poraki dobivano mac listi..
P.s. ne me sfatite pogresno ama forumot nee srpski tuku makedonski e :) nema potreba na kirilica da se pisuva.. dovolno na makedonski :) pozz..
Никој не зборува дека листата што ја објави е твоја. Таа листа беше во SF XC, а со самото објавување им направи штета на оние кои немаат што да гледаат. Тоа го прави само една личност, па би помислил дека си во некоја корелација со него.
Постои едно непишано правило до каде може да се оди односно граница што може да се објави, а што не. Таа граница ти ја помина. Ако некој решил да уништи нешто што многу луѓе го гледаат, ако не овде тогаш ќе биде објавено на друго место и тука нема лек. Јас не можам и не сакам да изигрувам полицаец кој што објавува.

Пример, ова е свежо извадено, сите се повеќе конекциски листи:
55.png

И сега треба да ги објавам? Секако не.
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
1.779
Поени од реакции
887
Никој не зборува дека листата што ја објави е твоја. Таа листа беше во SF XC, а со самото објавување им направи штета на оние кои немаат што да гледаат. Тоа го прави само една личност, па би помислил дека си во некоја корелација со него.
Постои едно непишано правило до каде може да се оди односно граница што може да се објави, а што не. Таа граница ти ја помина. Ако некој решил да уништи нешто што многу луѓе го гледаат, ако не овде тогаш ќе биде објавено на друго место и тука нема лек. Јас не можам и не сакам да изигрувам полицаец кој што објавува.

Пример, ова е свежо извадено, сите се повеќе конекциски листи:
Прегледај го приврзокот 300657

И сега треба да ги објавам? Секако не.
I da gi objavis sve jedno sve to ima na mnogo drugi mesta,tako da nisto ot sve.A da kontrolises internet e smesna stvar.To sto radis radat sve sto znat bar jos 50000 ljudi u svetu tako kako ce sprecis bar 1 ako resi da sve objavi.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.434
I da gi objavis sve jedno sve to ima na mnogo drugi mesta,tako da nisto ot sve.A da kontrolises internet e smesna stvar.To sto radis radat sve sto znat bar jos 50000 ljudi u svetu tako kako ce sprecis bar 1 ako resi da sve objavi.
Така е Иване, тоа што јас го правам го "радат " уште 50 000 луѓе. Веројатно ти имаш голема контрола па ја знаеш бројката.
Зошто секогаш ме чекаш да напишам нешто и да ме искоментираш во негативна конотација?
Човече преполн си со негативна енергија, баниран од сите форуми каде си се појавил. Ај олади веќе еднаш.
 
Член од
13 ноември 2016
Мислења
526
Поени од реакции
1.126
@dux4 toklu filozofirase kako da imam isjebano cel iptv.. do sega stotina listi se padnati pak stotina drugi ima vo rezerva za sekoj.. listava nee moja I ne bev so namera da ja sgasnam.. kaj mene bea 10 dusi, po objavuvanje za saat vreme padna listava.. posle svativ deka greska napraviv.. ama jbg pomina.. imam samo eden nik I sekade sum so ovoj nik.. I do sega imam dosta listi I mac adresi po pp dadeno na mnogu vo forumot.. me znaat mnogute sto imaat po poraki dobivano mac listi..
P.s. ne me sfatite pogresno ama forumot nee srpski tuku makedonski e :) nema potreba na kirilica da se pisuva.. dovolno na makedonski :) pozz..
Sad si me mnogo razocarao,prvo mi pricamo yugoslovenskim jezikom hteo ti to da priznas ili ne i ovde sam posto stvarno dugoooo,, niko ne potencira nesto drugo.I dalje imam prijatelje sirom bivse yuge i sa svima komuniciram.Ali...ti to neces moci shvatiti,slobodno pisi makedonski ja cu srpski iako nisam Srbin i sasvim lepo se razumemo nema potrebe potencirati nesto drugo.I da... hvala sstafu na svakoj dosadasnjoj toleranciji,zahvaljujuci njima se mnogi ovde osecaju prijatno i ne odbaceno.
Nadam se da te ovaj post nece naljutiti vec inicirati da razmislis o svojim postupcima,zivot je puno lepsi bez mrznje i inata.
Za sve nas koji i dalje istrajavamo.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
179
Поени од реакции
578
pozz ima li neko nalog za tivimate imao danas prestao da radi
 
Член од
15 септември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
114
Sad si me mnogo razocarao,prvo mi pricamo yugoslovenskim jezikom hteo ti to da priznas ili ne i ovde sam posto stvarno dugoooo,, niko ne potencira nesto drugo.I dalje imam prijatelje sirom bivse yuge i sa svima komuniciram.Ali...ti to neces moci shvatiti,slobodno pisi makedonski ja cu srpski iako nisam Srbin i sasvim lepo se razumemo nema potrebe potencirati nesto drugo.I da... hvala sstafu na svakoj dosadasnjoj toleranciji,zahvaljujuci njima se mnogi ovde osecaju prijatno i ne odbaceno.
Nadam se da te ovaj post nece naljutiti vec inicirati da razmislis o svojim postupcima,zivot je puno lepsi bez mrznje i inata.
Za sve nas koji i dalje istrajavamo.
Pak temava ide na drugo.. nema tuka mrznje I inaet, site sme isti.. vlezi kaj brakjata turski, bugarski forum.. glej imas li nesto srpsko, ili dali ti odgovaraat :) tuka isto ko da e SF :) ne sum protiv, koga ima nesto za ucenje.. ama tuka retko da ima post makedonski :) ne napisav nesto racizam da se mrazime megusebe, ti toa kako go razbra neznam.. respekt za site.. cim admins.. dozvoluvaat.. weiter so :))
 
Член од
13 ноември 2016
Мислења
526
Поени од реакции
1.126
Pak temava ide na drugo.. nema tuka mrznje I inaet, site sme isti.. vlezi kaj brakjata turski, bugarski forum.. glej imas li nesto srpsko, ili dali ti odgovaraat :) tuka isto ko da e SF :) ne sum protiv, koga ima nesto za ucenje.. ama tuka retko da ima post makedonski :) ne napisav nesto racizam da se mrazime megusebe, ti toa kako go razbra neznam.. respekt za site.. cim admins.. dozvoluvaat.. weiter so :))
Pametan čovek ne ćuti uvek ali zna kada treba da ućuti. ;)
 
Член од
1 март 2017
Мислења
163
Поени од реакции
82
Kao prvo ti neznas ni pročitati post da bi ga razumio,ja nisam od tebe trazio na privat nikad ništa niti ću traziti. Vrati se jednu stranicu nazad na post #99106 i #99107 i valjda ce ti biti jasno.
Znači postovi su javni i moze ih svako vidjeti. Nezelim nikakvu raspravu s tobom, nisam ja taj za koga me smatraš i moj nik je na svim forumima isti i nemam ih vise i nisam taj koji uništava liste.Listu trazim javno i nikom ne zatrpavam inbox. Ima par članova koji pošalju listu medju njima je i Dux4 od kojeg imam kreku od januara, još uvjek aktivna mada negledljiva , stalno blokira.
Toliko od mene
Pozdrav,
molim te adresu servera za kreku, ako može.Unaprijed hvala!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom