Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
27 февруари 2017
Мислења
507
Поени од реакции
1.290
Aj ga i ti sitničariš ,razlika je 256 pixels manje vise ista stvar, a i pogešna sam ti ja adresa,to reci gazdi viet_a, to je iz njegove liste sk 4k,tako pise

Envoyé de mon Samsung en utilisant Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Aj ga i ti sitničariš ,razlika je 256 pixels manje vise ista stvar, a i pogešna sam ti ja adresa,to reci gazdi viet_a, to je iz njegove liste sk 4k,tako pise

Envoyé de mon Samsung en utilisant Tapatalk
Zasto mislis da je sitnicarenje?
Kazem ti realnost ,primeti se na televizorima ,UHD zna cak biti i tamniji od 4K posebno kada ukljuce HDR ,naravno da ima ulogu i bitrate.
Nedate da vas covek malo koregira.
Автоматски споено мислење:

mislim da li ima kakve razlike u rezoluciji.
Evo ti ovde https://fagor.rs/hd-ready-720p-full-hd-1080p-ultra-hd-4k-8k-rezolucija/
Bolje i strucnije objasnjeno.Imas i na youtube takodje videa ,preciznije objasnjeno.
 
Последно уредено:
Член од
27 февруари 2017
Мислења
507
Поени од реакции
1.290
Zasto mislis da je sitnicarenje?
Kazem ti realnost ,primeti se na televizorima ,UHD zna cak biti i tamniji od 4K posebno kada ukljuce HDR ,naravno da ima ulogu i bitrate.
Nedate da vas covek malo koregira.
Ne bunim se ja kad me neko ispravi, ali ja sam samo rekao da to treba da rečeš gazdi dotičnog iptv_a, a to dali se vidi razlika na obični tv to je diskutabilno..
4K-VERSUS-UHD.jpg


https://hr.unedose.fr/article/whats-the-difference-between-4k-and-ultra-hd
Envoyé de mon Samsung en utilisant Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
19 октомври 2016
Мислења
1.408
Поени од реакции
2.300
A kako bi trebao da se zove kanal u listi ako ne onako kako se zove zvanično - SK 4K.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Ma to što gazde pišu, to je drugo na to se i ne oslanjam.Pišu oni i za RTS ili Pink 4k ,na veće televizore se i te kako primeti.Ali za sve to bitan je izvor,bitrate.
 
Член од
7 октомври 2020
Мислења
271
Поени од реакции
388
imao sam listu s talijanima gde su programi bili hevc 265 4k ali nije to bila slika koju sam ocekivao.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
imao sam listu s talijanima gde su programi bili hevc 265 4k ali nije to bila slika koju sam ocekivao.
Kao sto sam naveo,bitan je izvor odnosno bitrate evo ti ovaj primer odnosno deo texta (Netflix preporučuje 25 Mbps, dok Amazon preporučuje 15 Mbps.) za gledanje filmova.
Автоматски споено мислење:

Nisi u pravu ni na nednom nije zaljepljen,a i ljepo pleyer izbaci podatke tako da je 4k i finito
Stvarno a sta ces da kazes na ovo deo texta za ovog saita https://fagor.rs/hd-ready-720p-full-hd-1080p-ultra-hd-4k-8k-rezolucija/
Termini 2K, 4K, 8K i drugi potiču iz profesionalne video produkcije i filmskih standarda. Rezolucija videa za prikaz na velikom platnu nije u odnosu 16:9 (1,78:1) već 1,9:1. Zbog toga standard 4K ne iznosi 3840×2160 već 4096×2160 piksela.
 
Член од
7 октомври 2020
Мислења
271
Поени од реакции
388
pa sad koliko znam da samo jedan program na satelitu prikazuje u 4k promo a sad za iptv neznam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom