Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
21 август 2017
Мислења
158
Поени од реакции
133
Исто барам. Додуша и би платил за добра C линија :D
Секоја година на крај на Август некаде од 20-31-Август(имаше egygold.co и egygold.in сервери т.е. ц линии за евтини пари со траење од 3 до 4 години) има многу provider-и кои продаваат на www.ali-express.com ама само тогаш гледам сега има многу помалку, па еве бидејки двајцата имаме ист проблем со ц линии, јас од време на време пак проверувам на www.ali-express.com дали пак и кое време пак ќе има таква продажба, ама ако може проверувај и ти и кажувај новости од таму. Инаку имав прилика да имам кратко ц линија од овој сервер C: cccam4sat.ooguy.com и таму имаше и MAXTV и TOTALTV тоа што највеќе не интересира на овие простори. Има и други сервери ама немам време за тестирање. јави се на ПП ако си заинтересиран за повеќе.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Секоја година на крај на Август некаде од 20-31-Август(имаше egygold.co и egygold.in сервери т.е. ц линии за евтини пари со траење од 3 до 4 години) има многу provider-и кои продаваат на www.ali-express.com ама само тогаш гледам сега има многу помалку, па еве бидејки двајцата имаме ист проблем со ц линии, јас од време на време пак проверувам на www.ali-express.com дали пак и кое време пак ќе има таква продажба, ама ако може проверувај и ти и кажувај новости од таму. Инаку имав прилика да имам кратко ц линија од овој сервер C: cccam4sat.ooguy.com и таму имаше и MAXTV и TOTALTV тоа што највеќе не интересира на овие простори. Има и други сервери ама немам време за тестирање. јави се на ПП ако си заинтересиран за повеќе.
Да знам користев egygold до пред некој ден но кинезот ме зезна и ја исклучи линијата. Сеа барам нешто што не е али бидејќи не ми се плаќа и бара нов кинез на 3 месеци. Иначе имав платено за година :( и покрај тоа со зезна пак излезе поефтино.
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
2.478
Поени од реакции
3.756
Astra 3B 23.5°E
A new channel has started in DVB-S2 Conax: Arena Fight (Serbia) on 11719.50MHz, pol.H SR:30000 FEC:3/4 SID:20075 PID:751[MPEG-4]/752 Serbian.
A new channel has started in DVB-S2 Conax: RTS Klasika (Serbia) on 11914.50MHz, pol.H SR:30000 FEC:3/4 SID:20079 PID:791[MPEG-4]/792 Serbian.
 
Член од
18 јуни 2020
Мислења
49
Поени од реакции
20
Pozdrav vsem...ima kdo kakšen link od slovenskega portala (da ima filme s slovenkimi podnapisi)
Hvala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom