Инспирација

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
haha. Pa najmnogu vo poladnevnite casovi ili epten docna navecer. Togas celiot um mi seta niz vremeto i prostorot,
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
ЗАвиси некогаш и кога сум уморна, кога патувам најмногу
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...obichno vo son...se budam i pishuvam...nedavam nishto da ostane nezabelezano...
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
По полноќ,на тивка музика и малку да сум тажен и тогаш едноставно навира во мене инспирација и неможам да престанам да пишувам се додека не ме заболат прстите...Обично завршувам кај 3;3 ипол.
Друг случај...да бидам сам дома во текот на денот,т.е секогаш кога пишувам сакам да сум сам;неможам да поднесам некој да ме гледа и се лутам најнормално кога ме преќинуваат.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Vo koe vreme od denot vi doaga inspiracija?
Времето е ирелевантно, битни се чувствата, лично, тагата ми е најголем извор на инспирација...




....и како да не ја сакаш после :)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Точно дека инспирацијата не зависи од времето туку дека од чувствата, ситуацијата и сл. ама јас најчесто добивам инспирација навечер, доцна во ноќта кога сум сосема сама, сите спијат и кога целосно можам да им се препуштам на чувствата.
 

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
После полноќ, летно време... :pipi:
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Негде меѓу 3 то и 4 то пиво обично . Ако пијам коњак или нешто друго варира . Обично негде на 5 ти коњак , 4 то виски , литро вино ... А прекинва да фунционира ко ке почнам да неможам да склопам реченици од алкохол . Или мамурлукот ми убил секаква желба за пишење .
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
Кога ќе си легнам да спиам добивам инспирација. Тогаш ми доаѓаат многу идеи кои се присутни преку целата ноќ. Само незнам зошто кога ќе станам насабајле не се сеќавам потполно на се.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Доволно ми е да се заслужам малку музика, исклучувајќи го секој друг можен звук од надовор и можам да пишувам до бескрај.
Сепак, најголемата инспирација ја добивам кога смртно ми се спие. Не знам дали е поради заморот, ама тогаш навистина сум способен да напишам некои доста интересни мисли.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
На најбизарни места, во најбизарни моменти... Ми се случило да ми дојдат стихови во сон, па утредента да ги склопам некако.
Во автобус, додека гледам луѓе, додека ме вози секојдневието.
На факултет кога ми е здодевно, летам некаде, и ми се редат обично идеи.
Во пијанство, многу често.
Во 4 наутро, во 8 навечер. Фактор - ситуации, дејствија, книги, можни кавги или добри моменти...
Во ВЦ исто ми доаѓа инспирација... Додека одам, некогаш ми доаѓаат реченици, стихови, и ги пишувам на рака или на палома.
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
13
Кога пешачам.... без друштво... онака, имам 10-20 мин пешачење (до било каде) .. ми доаѓа инспирација...
Исто! Кога си со друштво ќе праиш муабет а вака само си филозофирам за животот. Сето тоа што го гледаш по улиците, заљубен пар на една клупичка.. чиста инспирација.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Обично во никое време ке ми дојдат некои мисли во глава(3 саато сабајле) и одма станувам и запишувам за следнио ден да не го забраам
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
Стварно нема улога тука никаков временски период. Инспирацијата доаѓа и од луѓето, во било кое време.

Јас си имам минијатурно тефтерче, со постари листови, и таму ги запишувам моите идеи. Најубавиот подарок од дедо. :3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom