Индиго деца

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
WOW
Си го најдов местото под сонцето.
Obey me.
Love me.
Make me a vodka martini.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.469
Поени од реакции
81.911
Индиго децата се крстени така од доминантната боја на индигото. Бојата индиго го преставува третот око CHAKRA, Енергетскиот центар на психички активности, за кој се мисли дека е широко отворен кај повеќето од нив.
-Наречени се индиго поради таквата боја на нивната аура.
-Поголем процент од нив поседуваат свесност за својата пренатална фаза
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
111
Поени од реакции
0
ja ne veruvam vo toa a toa so vikate isceluvacka mok so imaat ima milion luge vo mkd takvi so braat biznis a ne pa u cel svet spored mene postarite generacii odnosno nasite babi i dedovci TIE GENERACII spored mene se najpametni zatoa sto site izumi se od 20 i 19 vek zatoa ne veruvam vo ova FALA NA SOSLUSUVANJETO NA MOETO MISLENJE
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
hah, mislev da kazete nesto poveke za Niv, organizacii sto se bavat so niv.....dali se zacesteni i vo makedonija i kako se tretiraat tuka......
Е така кажи, браво за тебе туку за прашањево . . . Не го знам одговоров :icon_lol: згледа не ги има толку многу, па затоа и немаат здруженија, или?
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Фала Garfield...
Гледав емисија на хрватска телевизија и ги дознав следните работи:
1. Мисијата на индиго децата е да ја најават новата епоха...Досега владееше епохата на земјата а сега епоха на зракот..
2. Имаат темно плава аура околу себе, со силна фрекфенција се, доста интелигентни..Успеваат да цујат движење од неколку километри, да извадат предмет од затворена кутија без да ја отворат
3. Овие чуда од деца, го паметат минатиот живот, се раѓаат како реинкарнација на личности кои во минатиот живот биле незадоволни од свето живеење, не се наоѓале во тоа општество и тоа време....Ова е 5-та генерација на индиго деца, која се карактеризира со сензибилност и повлеченост во себе
4. Индиго децата се склони најповеќе кон технологијата, уметноста а и умеат и да предвидат што ќе се случи во иднината....
Тука се на Земјата со цел да внесат позитивна енергија која во иднина ќе му треба на човекот, бидејќи ќе доживее многу несреќи(дел од Европа ќе биде под вода, технологијата ќе доживее голем неуспех а мрежата ќе крахира:(

Мислам дека имаме веќе ваков тип на дете во Штип
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Еве и еден пример:
Дете на 3-годишна возраст му побарало на своите родители да пишува книга....Кога го прашале што ќе пишува, нема искуство за тоа, рекло:
"Па ќе пишувам за минатиот живот и како дојдов тука"

Детето во Штип уште од 3-4 години знаеше да работи солидно на компјутери, и неговата фамилија ќе заминува надвор од Македонија за неговото образование и вклопување со системот...

Сакам да имам вакво дете:smir:
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
939
Поени од реакции
21
Сердарот
"they are not human", ama mislea "metaforichno" misli 8
Во кој контекст го употребуваш бројот или симболот 8

Горе - доле, ќе се сложам со претпоставките на Сердарот, имавме некој благи контри во врска со рептилите, пишував за верувањата на Македонците и Египќаните, всушност истите верувања ги имаат сите народи во светот. Постовиве на Сердарот само ми ги потврдија неговите размислувања за кои си имав претпоставки.

Ќе бидам краток, од каде пак сигурност дека и овој феномен не е фалцан од истите структури кои сакаат надмоќ. Многу проблеми имаат овие теории.

А дека гледам на работите отворено, гледам, можеби и повеќе отколку треба. Но сепак во денешно време да се стигне до пари и слава се прават многу подли работи.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Indigo decata se realnost ama gi ima vo mal broj ! ama kolku sto citam na net i na forumi ispaga deka indigo lugeto se mnozinstvo a "obicnite" luge se malcinstvo, je da i normalno e toa sekoj za sebe si misli deka e poseben i site tvrdat deka si se indigo
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
There are some that feels and there are some that don't.

There are some that see, and the ones that can not.

There are people that are and just people that wish to be....

There is the Force and there is nothingness without the Force.

Some know, some don't, some feel, some can't, some see, some don't, but in the end, we all are children...!

Indigo deca e fenomen, samo treba vreme za da se razbere.

Kako sto treba vreme covekot da ja sogleda i razbere Silata.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
темава живее, одлично :)

ќе пишам некој нов муабет скоро, само да соберам малку сончева енергија (сонце не видовме тука во ова сивилото :( )

само би било убаво да се прочитаат повеќе сериозни коментари, со позадина и елаборирање на ставови, мисли и идеи, и нормално, малку мајтап / шега не е на одмет.

и не се плашете што ќе помисли некој за вас ако кажете што мислите и чувствувате.

поздрав
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Не сакам да бидам негативец на темата, ама ќе прокоментирам на кратко...
Сите сакаат да бидат индиго деца. Бељата е што речиси никој од тие што сакаат НЕ е. Јас на пример од муабетите што ги читав, поседувам 95% од симптомите. Но тоа е коинциденција, случајност, а и да бидам искрен, подобро е да не си Индиго дете... убеден сум дека да биде револуционер е навистина... навистина тешко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom