Има ли некој наш во Холандија?

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Амасада во Хаг, Амбасадорка, Советничка и трет секретар имаме.
Телефон и адреса на www.mfa.gov.mk од лево каде што пишува ДКП -а на РМ!!
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Му реков ја имам братучед у Амстердам, ја сум у Брисел, нека каже што му треба...ама го нема.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
:pos: Brat mi e vo Hashki tribunal.Ako mu treba na nekoj "soba", samo neka kazi ke rezervirame,haha.Tamu na zatvorenicite mu e poubavo od nadvor..site baraat da ostanat tamu..ako moze i cel zivot :lud:
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Ама овој Genixmen си го лади со нас...прво има ли некој, па после жив го нема...А па шо се замарам и ја.
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Moze vise e vo Holandija, stom go nema da pise:)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.108

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.108
што е ова бре со холанѓаните - не ми се верува до кај отидоа :eek:
на тв -пред очите на гледачите водителите на емисијата Proefkonijnen пробуваат парчиња човечко месо еден од друг

кој има здрав стомак нека го погледне видето- мене црева ми се превртија:sick::sick:
http://www.dutchcowgirls.nl/media/5439
 

Kajgana Shop

На врв Bottom