Има ли некој наш во Холандија?

Член од
11 јули 2005
Мислења
66
Поени од реакции
2
Имам планови на пролет да одам за Холандија па ме интресираат некои работи за таму па ми треба некој наш за некои информации?

Па ако има пишете!!!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.325
Има двајца мислам, едниот е Алвега, другиот (ми се чини) Буковец.

Во право сум момци? :wink:
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
GeniXmeN напиша:
Имам планови на пролет да одам за Холандија па ме интресираат некои работи за таму па ми треба некој наш за некои информации?

Па ако има пишете!!!
ako ne sakash da se zadolzish..ne baraj nashi vo stranstvo!!
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
28
Поени од реакции
0
GeniXmeN напиша:
Имам планови на пролет да одам за Холандија па ме интресираат некои работи за таму па ми треба некој наш за некои информации?

Па ако има пишете!!!
Ako imas plan da odis vo Holandija da odis. Za site informacii mozes da se obratis vo MINISTERSTVOTO ZA NADVORESNI RABOTO VO RM. Nie imame ambasada tamo.Ako sakas broj na telefon od kancelarijata za odnosi so graganite pisi l.p ke ti go kazam. SREKNO
 
Член од
15 декември 2005
Мислења
18
Поени од реакции
1
lavica напиша:
Ako imas plan da odis vo Holandija da odis. Za site informacii mozes da se obratis vo MINISTERSTVOTO ZA NADVORESNI RABOTO VO RM. Nie imame ambasada tamo.Ako sakas broj na telefon od kancelarijata za odnosi so graganite pisi l.p ke ti go kazam. SREKNO
PST !!! KONSPIRACIJA !!! :)
 

маци

единствена***
Член од
3 јануари 2006
Мислења
88
Поени од реакции
0
Momentalno jas imam prijatel vo holandija, makedonec i tamu e veke 7 godini. IMa sopstven restoran, i biznisot dobro mu odi, inaku zosto da bi nemali makedonci vo Holandija?
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Ја имам неколку добри другари - холанѓани, а наш некој таму не знам.
А ова за во МНР да се обратиш, ако нема друга алтернатива само. Тотален хаос се, 5 пати се јавив да ги прашам дали треба словенска и унгарска транзит виза ако имаш австриски шенген и ми дадоа 5 различни одговори.
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
Batistuta напиша:
А ова за во МНР да се обратиш, ако нема друга алтернатива само. Тотален хаос се, 5 пати се јавив да ги прашам дали треба словенска и унгарска транзит виза ако имаш австриски шенген и ми дадоа 5 различни одговори.
slichno iskustvo...prashanje dali mi treba so germanska dozvola za prestoj tranzit viza za ungarija mi veli "ne go znam jas toj, pitaj vo madgarska ambasada"....
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Pred godina bese da baraja posebna Madrzarska viza za nas Makedoncite ne mu bese dovolna sengen , sega se veke 2 god vo EU mozi imat smenato staf ama barem porano eptem si igraja so nas ..
 
Член од
11 јули 2005
Мислења
66
Поени од реакции
2
ne e problem so viza ke mi dat sigurno za to zasto bev ednas ama bev onaka sam i zaebano e koga nemas nekoj koj da te upati.Zatoa mi treba nekoj makedonec od tamu.

Fala za adresata na mak. vo holandija ke mi se najdi mnogu.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ima be.Ima deca shto studiraat tamu,ziveat,rabotat,ima vo sekoj slucaj. Na primer brat mi zivee tamu,:poos: :wink:
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Batistuta напиша:
Ја имам неколку добри другари - холанѓани, а наш некој таму не знам.
А ова за во МНР да се обратиш, ако нема друга алтернатива само. Тотален хаос се, 5 пати се јавив да ги прашам дали треба словенска и унгарска транзит виза ако имаш австриски шенген и ми дадоа 5 различни одговори.
Австриска шенген само грчка не можиш :)....
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Шо ти треба ја у Белгија сум, али можам ако треба нешто да помогнам...
И за визите се можам да ти објаснам што ти треба...
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
GeniXmeN напиша:
Имам планови на пролет да одам за Холандија па ме интресираат некои работи за таму па ми треба некој наш за некои информации?

Па ако има пишете!!!


Миле Крстев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom