Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
21 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
19
Kolku bi me kostalo da smenim ekran na iphone 5 samo stakloto malce e puknato, Kolku bi me kostalo i kade moze da se napravi
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
150
Поени од реакции
24
Здраво! Имам iPhone 4 и од вчера снема мрежа и пишува "Restricted Network, Your selected cellular network is restricted. You can choose a different network in Settings." Што и да одберам истото го прави? Чаре некое?
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
482
Људи,чаре за фб и месинџер на 3гс?6.1.6 е софтверот,нема на еп стор има само за 7ка .Може ли да се најде онлајн верзија за 6.1.6?Или нешто друго?
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
На ајфон 4с ја заборавив лозинката.. Чаре некое ? Што да му правам нешто ресет ?
 
Член од
8 октомври 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Aj sovet dali e za menjanje baterijava na iphone 5 mi pagja od 66 na 56% odma go koristAm minuta go restartiram i pokazuva 64% do stoce problemot?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
здраво.. ми нудат iPhone 5 za 2500 али не му работи матичната плоча :/ се јавив во ледиком рекоа дека немаат матични туку ми дадоа број од друго место и кошта 200 евра. Дали некој знае нешто за поевтино? Успат и дознав дека т.мобајл и дуна компјутери продаваат матични плочи o_O И уште едно прашање дали се отклучува ајфон од ајклауд ?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.422
Поени од реакции
12.642
Брат ми има 4ка на iOS 7.1.2
Има проблем со мејл апликацијата и можи да прима мејлови, ама не можи да праќа (Гугл акаунт). Дава ерор:

"Cannot Send Mail. The connection to the server 'smtp.gmail.com' failed.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.670
Поени од реакции
2.773
здраво.. ми нудат iPhone 5 za 2500 али не му работи матичната плоча :/ се јавив во ледиком рекоа дека немаат матични туку ми дадоа број од друго место и кошта 200 евра. Дали некој знае нешто за поевтино? Успат и дознав дека т.мобајл и дуна компјутери продаваат матични плочи o_O И уште едно прашање дали се отклучува ајфон од ајклауд ?
Второто прашање никако не можеш да одклучиш ајклауд само сопственикот може и никој друг.
А првото прашање не вреди да купиш за 2500 ден. тоа автоматски купуваш цигла,а не ајфон и ништо друго,А матичната што чинат 200 евра подобро со тие пари друг ајфон да си купиш и на раат си
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
7
имам ајфон 4с.. му купив нова батерија дека старата само еден саат држеше.. (изгледа оргинал е новата, 20 евра ја платив).. и сега го наполнив тел и додека го полнев а и сега на секој 3 мин самиот се рестартира..
Што е проблемот ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom