Имате ли заспано пред компјутер?

Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Па немам заспано на пц.. А секоја вечер седам до утринските часови. Доколку ептен ми се спие не ни палам пц, идам директно в кревет.
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
хехехе вчера ми се случи тоа.. лап топот ми беше на кревет и јас само ја потпрев главата на перница "колку да ги одморам малце очите" и сум заспала неприметно...:toe::pipi:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
имам заспано само 1 пат.. не дај боже да не се случи пак ми останаа печати од тастатурата на лицето ... јбг лоша работа.. зш демек да ги смирам очите ... и кога ќе се разбудам 5 наутро :tapp:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Заспав само еднаш иако повеќе пати ме фаќало дремка кога читав вицови што го постираат а веќе ги има по 100-ти пат и кога отварам тема Логови, така да ако неможам да заспијам отварам таму и готов сум.
 
D

dh00|

Гостин
сум заспала многу пати и секогаш доаѓала мајка ми да ме буди за да си легнам в кревет:pipi:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Не. Ако ми се случи некогаш тоа, а моите ме видат... Е тогаш мислам дека доживотно ќе ми биде забранет пристап на ПЦ. :) Така да, пу, пу, скраја нека е. :pop:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Ми се нема случено да заспијам пред компјутер,ама ми се има случено да го заборавам компјутерот вклучен,а јас да спијам на кревет. :pipi:
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
До сега ми се нема случено такво нешто но како што сум тргнала очигледно ке ми се случи во скоро време
 
T

theTinule

Гостин
Ми се десило да приспијам...онака 2 минути... да ме фати дремка што викаат...и после се разбудувам гасам компјутер и легнувам во кревет...
Сеуште немам заспано да се убијам од спиење, а и не ни сакам да ми се деси...хаха:) не е позитивна ствар...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.546
Поени од реакции
28.969
Неколку пати. Најчесто кога инсталирам нешто и тоа бавно кога е, ќе си се потпрам и ќе задремам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Ми се случи еднаш кога го форматирав лаптопот, му инсталирав ХП и по форматот се заебавав со драјверите, па си реков ајде и програмите да ги инсталирам. И си заспав така, во кревет, со него на мојот стомак :). Сега си има 7, не се замарам со драјвери а и не ни заспивам.

Освен овојпат, никогаш не сум заспала пред ПЦ. Веднаш штом ќе почнат да ме печат очите или да ми се приспива, се паркирам во кревет.
 
P

Princ

Гостин
Одамна, 6-7 години сигурно има :icon_lol:
Се изнасмеав сам со себе кога ми текна :)))
Работев во нет кафе ама бааги заебано ми беше работното време... од 6 навечер до полноќ + далеку многу од дома + последниот бус за накај дома во 00:15.
И ко и секогаш, затварам набрзинка, и ми избега автобусот. Такси тоа време да фатев до дома, 30 километри сигурно има, ми се виде скапо. И ај викам ќе се вратам на работа, ќе посурфам до сабајле, порничи нешто ово-оно на 64Kbps, и сабајле со бус кај 8 саат ќе тргнам накај дома.
У меѓувреме кај 5-6 сум си прилегнал на биро, да одморам малку... и кога станав 1 саатот попладне :pos:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ми се има десено али одамна беше бев пијан и со цел памет ќе седам на пс.Поседов десет минути и одеднаш главата сама ми падна на тастатура се разбудив после саат време и си реков што барам ја тука?Некако го изгасив и ласта у кревет арно шо не ме видоа моите драми бев таа вечер :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom