Излегување од плакарот и реакција од родители - ЛГБТ

Член од
22 јули 2011
Мислења
56
Поени од реакции
42
за кај животните зборувам. Дали силувањето и педофилија е исто природна појава како и педерлукот пошто е застапено во животинскиот свет?
Ти кажав да не ги мешаш.
Педофилијата е ментално пореметување. Силувањето е девијација. Хомосексуалноста сексуална ориентација.
Кај бонобо мајмуните имаш се што наброја. Силувањето е често кај пајките и уште неколку вида на птици, кај делфините од цицачи, добар дел пајаковидни суштества итн.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Ти кажав да не ги мешаш.
Педофилијата е ментално пореметување. Силувањето е девијација. Хомосексуалноста сексуална ориентација.
Кај бонобо мајмуните имаш се што наброја. Силувањето е често кај пајките и уште неколку вида на птици, кај делфините од цицачи, добар дел пајаковидни суштества итн.
и педерството и силувањето и инцест постојат во животинскиот свет.
значи природни се.
нормални
Педерлуко, за природата е на исто рамниште како и силување на некое младунче или инцесни врски меѓу членови на чопор, или држење на харем женки.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
56
Поени од реакции
42
Педерлуко, за природата е на исто рамниште како и силување на некое младунче или инцесни врски меѓу членови на чопор, или држење на харем женки.
Е како не хахахах, пак ќе ти посочам дека ги мешаш. Информирај се, не само youtube и месниот штаб. Докторирале луѓето на овие теми. Да ги мразиш хомосексуалците е еквивалентно да ги мразиш сите што имаат различна боја на коса од тебе. Простачки е. И да, во Македонија дефинитивно не е место за ЛГБТ лица и не би препрорачал да останат тука, како дечкото во првиот пост. Треба од негде да почне да се променува, но болно е ти да си предводник на таа промена. Секоја чест на луѓето кои се спремни и јавно да се покажат.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Е како не хахахах, пак ќе ти посочам дека ги мешаш. Информирај се, не само youtube и месниот штаб. Докторирале луѓето на овие теми. Да ги мразиш хомосексуалците е еквивалентно да ги мразиш сите што имаат различна боја на коса од тебе. Простачки е. И да, во Македонија дефинитивно не е место за ЛГБТ лица и не би препрорачал да останат тука, како дечкото во првиот пост. Треба од негде да почне да се променува, но болно е ти да си предводник на таа промена. Секоја чест на луѓето кои се спремни и јавно да се покажат.
A зошто се повикуваш на хомосексуалноста кај животните да оправдаш педераната а се гнасиш од педофилии силувања и инцести кај животните?
си бираш то шо ти одговара?
по чему ти се разликуваш од просечен нормален хомофоб?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
56
Поени од реакции
42
A зошто се повикуваш на хомосексуалноста кај животните да оправдаш педераната а се гнасиш од педофилии силувања и инцести кај животните?
си бираш то шо ти одговара?
Девијација vs ориентација, разум, трауми...

по чему ти се разликуваш од просечен нормален хомофоб?
Поубав сум
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Девијација vs ориентација, разум, трауми...


Поубав сум
не е јасно повикување на една од сексуалните односи кај животните а игнорирање на другите.
На пример дали морж кој силува младенче на брегот во сезона на парење е умоболен?
или лав кој клецка сестра лавица е мањијак?
која е поентата на примерот на хомосексуалноста кај животни?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
не е јасно повикување на една од сексуалните односи кај животните а игнорирање на другите.
На пример дали морж кој силува младенче на брегот во сезона на парење е умоболен?
или лав кој клецка сестра лавица е мањијак?
која е поентата на примерот на хомосексуалноста кај животни?
ne sfakjas, incestot kaj zivotnite i lugjeto e los. homoseksualnosta kaj zivotnite i lugjeto e dobra.
simples. pass the Kool-Aid
 
Член од
5 мај 2014
Мислења
87
Поени од реакции
30
ne sfakjas, incestot kaj zivotnite i lugjeto e los. homoseksualnosta kaj zivotnite i lugjeto e dobra.
simples. pass the Kool-Aid

како тоа хомосексуалноста кај животните и луѓето е добра ? јас имам гледано документарен на Animal Planet и тој кажа само дека постои многу мал број на хомосексуални двојки кај животните, но не напомена дека тоа е ДОБРО.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
како тоа хомосексуалноста кај животните и луѓето е добра ? јас имам гледано документарен на Animal Planet и тој кажа само дека постои многу мал број на хомосексуални двојки кај животните, но не напомена дека тоа е ДОБРО.
karikirav
se vadi argument za okejstvo na homoseksualnost kaj lugjeto, bidejki imalo homoseksualnost kaj zivotnite.
od druga strana, incest ne e okej,niti kaj zivotnite niti kaj lugjeto
go figure.
koga im ide vo prilog nekoe odnesuvanje kaj zivotnite(homoseksualnost) togas se koristi kako argument pro homoseksualnost kaj lugje
koga ne im ide vo prilog nekoe odnesuvanje kaj zivotnite(incest) togas toa se zanemaruva.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.711
Поени од реакции
6.868
karikirav
se vadi argument za okejstvo na homoseksualnost kaj lugjeto, bidejki imalo homoseksualnost kaj zivotnite.
od druga strana, incest ne e okej,niti kaj zivotnite niti kaj lugjeto
go figure.
koga im ide vo prilog nekoe odnesuvanje kaj zivotnite(homoseksualnost) togas se koristi kako argument pro homoseksualnost kaj lugje
koga ne im ide vo prilog nekoe odnesuvanje kaj zivotnite(incest) togas toa se zanemaruva.
Со самите споредби кои ги прават, уште повеќе се издвојуваат
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
како тоа хомосексуалноста кај животните и луѓето е добра ? јас имам гледано документарен на Animal Planet и тој кажа само дека постои многу мал број на хомосексуални двојки кај животните, но не напомена дека тоа е ДОБРО.
речиси сите хомосексуални врски кај животните се привремени, краткотрајни и во најголем случај преставуваат силување, имено во сезона на парење мажјаци кои не можат да дојдат до женки својот сексуален нагон ќе го исполат врз послабо друго животинче. Имаше една добра емисија за моржовите, кај ниф најсилните мажјаци држат цели хареми од по неколку десетици женки а другите - послабите, силуваат масовно младунчиња. Пискавите звуци на силуваните младунчиња беа посебно впечатливи.
И пес кога нема женка - ќе му се качи на послабо куче али прва прилика - тој би му го опашил на некоја кучка.
Така да повеќе права да се повикуваат на животните имаат педофили и силуватели од колку педери.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
56
Поени од реакции
42
Гледај, некои животни се убиваат меѓусебно за женка. Ти ваљда не убиваш за женска. Сексуалната ориентација и девијантните појави не е една иста работа. Ми ја разбираш врската која сакам да ти ја доловам?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ти кажав да не ги мешаш.
Педофилијата е ментално пореметување. Силувањето е девијација. Хомосексуалноста сексуална ориентација.
Кај бонобо мајмуните имаш се што наброја. Силувањето е често кај пајките и уште неколку вида на птици, кај делфините од цицачи, добар дел пајаковидни суштества итн.
Кај и да е, вие нео-либералите ќе почнете и мравките да ги набљудувате, како Мао Це Тунг, и врз база на однесувањето на мравките да градите држава.
Резултат на ова било 40 милиони мртви Кинези.
И да, во Македонија дефинитивно не е место за ЛГБТ лица и не би препрорачал да останат тука
Секако дека ќе си заминеш од Македонија.
Само не знам дали сам ќе го сториш тоа, или ќе треба ние да ти помогнеме.:)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Искрено јас не сум таков, не ми е тој стилот.

Ако веќе правиш швалеризми нема потреба да се криеш по плакари, под кревети, у дубоки фрижидери и други хладњачи...

Или носи пиштол или бегај преку прозор.

*Мада швалеризам - то није бон тон.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Гледај, некои животни се убиваат меѓусебно за женка. Ти ваљда не убиваш за женска. Сексуалната ориентација и девијантните појави не е една иста работа. Ми ја разбираш врската која сакам да ти ја доловам?
zaso mislis deka mozes da cherry-pick pojavi od zivotinskiot svet za da opravdas odnesuvanje kaj coveckiot rod?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom