Излегување од плакарот и реакција од родители - ЛГБТ

S

staycalm

Гостин
Me interesira mozno li e nekoj da e strejt i da odi so zenski a potoa da stane gej? ne se zezam, samo ozbilni odgovori
Го фати дечко ти со маж?
Шала на страна. Не може некој да е стрејт и да стане геј или обратно.. Ако почне со машки... значи геј бил уште од почеток, само го потиснувал тоа. Или евентуално би, ако го привлекуваат и мажи и жени.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
pod pritisok na okolinata,gi potisnuvaat potrebite i se vkalapuvaat vo brak maz-zena.
isto imas i slucai koga do faks se `hetero` vo mali mesta,pa koga kje dojdat na faks vo pogolemi gradovi,se realiziraat kako gay
ретки се тие кои се оригинал гејој, мислам родени такви или со стекнат педерлук, појќето се педерчат ради имиџ или од мода или ради некој интерес а потајно си маштаат за жени.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
pod pritisok na okolinata,gi potisnuvaat potrebite i se vkalapuvaat vo brak maz-zena.
isto imas i slucai koga do faks se `hetero` vo mali mesta,pa koga kje dojdat na faks vo pogolemi gradovi,se realiziraat kako gay
tocno za ova zboruvav, istava prikazna, do fax hetero vo malo mesto, potoa vo pogolemiot grad druga prikazna, no cela taa hetero vrska izgleda mnogu realno i cuvstvoto e kako navistina da postoi ljubov vo vrskata a i seksot e dobar moze da se kaze i odlicen,. Toa i mi bese celoto prasanje, kako e mozen hetero- seks so gay licnost da e taka dobar i vo niedna prilika da ne se primeti deka ima takvi "gay sklonosti". A se gleda deka i toj uzivase......
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
tocno za ova zboruvav, istava prikazna, do fax hetero vo malo mesto, potoa vo pogolemiot grad druga prikazna, no cela taa hetero vrska izgleda mnogu realno i cuvstvoto e kako navistina da postoi ljubov vo vrskata a i seksot e dobar moze da se kaze i odlicen,. Toa i mi bese celoto prasanje, kako e mozen hetero- seks so gay licnost da e taka dobar i vo niedna prilika da ne se primeti deka ima takvi "gay sklonosti". A se gleda deka i toj uzivase......
pretpostavuvam deka e licna rabotava. ne znam sto da ti kazam.onaa zaebancijata `od ednas ne se stanuva` moze ima pola vistina
moze pocnal da eksperimentira koga izlegol od maloto mesto i sfatil deka go privlekuvaat pripadnici od istiot pol.
a moze e biseksualna licnost
 
Член од
19 септември 2016
Мислења
3
Поени од реакции
1
Не ви е жал да си ја скршите вашата гранка од фамилијарното дрво како прво ? На што би личело тоа воопшто ?
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Не ви е жал да си ја скршите вашата гранка од фамилијарното дрво како прво ? На што би личело тоа воопшто ?
more ako sin mi ispade peder ima na nekoja podebela granka da go obesam i nema krsenje![DOUBLEPOST=1479928702][/DOUBLEPOST]
А шо е со излегување од фрижидерот и реакција на родителите?
TI rekov deka trebashe da go zakopame.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.502
За делот кај возрасните луѓе што треба да имаат секакво право на сексуален избор, си тотално во право. Поентата што сакав да ја прикажам е зошто инцестоидните парови од хетеро однос не би требало да имаат деца, сепак нивен избор, само ја пренесувам статистиката. Не ги зедов во предвид останатите видови на односи, фала за исправката.
Ако можат парови со Даунов синдром да живеат нормално и да имаат деца, тогаш зошто да не и инцестоидни парови!? И во едниот и во другиот случај постои опасност да се родат деца со генетски проблеми. :toe:

Сепак, мило ми е што конечно се подигна свеста кај тебе.

А ако велиш дека сум фашизоидно-затуцана фаца/конзервативец, или имаш проблем со предрасудите или имаш пенисче. Ако е второто, мораш да компензираш, те разбирам.
Ццц, само пениси ти се вртат во главата. :(
Не се лути ти одма, јас само употребив ваша терминологија, изрази кои вие доста често ги употребувате за некој кој има поразлични сфаќања од вашите, и кој не се вклопува во вашиот светоглед.

Во случајов, помислив дека си против инцестоидни врски, aма чим немаш ништо против синови да си ги ебат мајките, тогаш извини ако те навредив. :vrtioci:
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
56
Поени од реакции
42
Ако можат парови со Даунов синдром да живеат нормално и да имаат деца, тогаш зошто да не и инцестоидни парови!? И во едниот и во другиот случај постои опасност да се родат деца со генетски проблеми. :toe:
Прашање е колку нормално. Уште еднаш, поголема опасноста е кај инцестоидните. И не сум геј.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
21 vek moment koga gay e tabu I treba hrabrost od regal da se iskoci, porasnete aman, oddamna strkot ne gi nosi bebinjata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom