Изберете најдобар прелистувач!

Кој е најдобар ?

  • Internet Explorer

    Гласови: 21 10,3%
  • Opera

    Гласови: 37 18,1%
  • Mozilla Firefox

    Гласови: 156 76,5%
  • Netscape

    Гласови: 3 1,5%
  • Некој друг (кој)

    Гласови: 13 6,4%

  • Вкупно гласачи
    204

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
мене најдобар досега што го имам користено е mozilla firefox еве го користам веке година и пол и сум презадоволна!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Се разбира почнав со експлорер па си земав опера и беше супер ама од кога го земав новиот firefox само тоа е најбоље според мене.
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
kako i sekoj se pocnuva so IE a se zavrsuva so Mozilla
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
SeaGull напиша:
Testirav Opera, mi odese mnogu sporo, voopsto ne me bendisa.
Koristev Forefox edna godina, se pokaza dosta soliden.
Netscape nemam koristeno od 2001 godina.

Sega se vrativ na Internet Explorer.

Da nema zabuni za brzinata, koristam kompaniski brz Internet.
Opera odese sporo ..... so ti e teb coece..... edinstvena verzija na Opera koja pobavno raboti od ostanatite e verzijata 7 no i togas bese najbrziot browser na svet a veruj i najsiguren. Stavi Opera 9 novata i vidi brzina.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Користам Maxthon пошто Лисицата еднаш ме заеба и така... на ИЕ не помислувам, а Опера мнооооооогу ретко...
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Po4nav sea Opera, i sum zadovolna... ne otvara strani so virusi/buba4ki i sl... za razlika od Internet Explorer
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
tha_Casper напиша:
Користам Maxthon пошто Лисицата еднаш ме заеба и така... на ИЕ не помислувам, а Опера мнооооооогу ретко...
Братко почни да мислиш за Операта оти ги знам мааните и на Maxthon-от едно време го користев.... да почнам ли.... значи.... точно дека има подржка за Таб, има некаква алатка за PopUp block... но главна и основна грешка на maxthon browser-от е што го користи во основа Енџинот на Интернет Експлорер така да повекето дупки на Интернет Експлорер важат и на maxthonot. Ранливи места : java script, activeX controls. Ако сакаш компјутерот да ти е сигурен глеј со Антивирусната да имаш Script Blocker и добар AntiSpyWare.Помисли уште еднаш ...... Ако сакате ек ви раскажам и за мааните на AOL Explorer-от кој што е доста сличен на Maxthon-от.....
 
Член од
4 март 2006
Мислења
99
Поени од реакции
3
Абе од INTERNET EXPLORER нема ништо подобро. Све сум пробал до сега, ама од IE не се откажувам :nenene: :nenene: :nenene:
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
gOJDO напиша:
интерсно, опера јаде многу рам ама е ок
сепак firefox мислам дека е боље
Ова на друг форум не го пишувај или поарно не го кажувај ке се посрамиш (немој лошо да ме разбереш брат ама поима немаш што зборуваш). "Опера јадела рам" - тука наши сме се учиме на грешки. Ова што го кажа ти е голема грешка. Погледни ги фактите : http://www.howtocreate.co.uk/browserSpeed.html
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
gOJDO напиша:
Aј да помрчам некое маде...Мејл клиентот е ок, не знам каков е на Firefox пошто моментално операта ми трча:). Даунлоад клиентот е комиње, коа ќе отвориш повеќе табои треба со полиција да го бараш, има и многу багови кога станува збор за Retranswer и Continue на download. На Firefoxot download manager-от е издвоен во посебен прозорец, и не е багосан. Најбитната разлика е во оптимизираноста на кодот. Операта перверзно го јаде рамот(моментално за 10 отворени таба ме кошта 208MB RAM i 250MB virtual mem), Firefox е далеку поштедлив во таа смисла.
Добро бе дечки стварно немате со што да ја нападнете Операта и само тресете глупости. Шом ви се свиѓа Лисицата користете си ја , ама кога тресете глупости шо немаат врска и ширете дезинформации, па срамота е. И ние ли да бидеме како нашите политичари само да се има "муабет за кафе"..... Погледни погоре ФАКТИТЕ... Излези со факти и кажи..... Јас имам тестирано и затоа зборам ...... Ако некој ме праша што имам толку против Лисичката ќе ви кажам - "Мразам празна пропаганда!". Моментало се води тешка пропаганда против Интернет Експолорерот кој што на пазарот е со 80%, најблиску е Лисичката со 9% (тие 9% ги доби кога излезе како Прелистувач со Отворен код и беше безплатен), Операта со 6% и 5% на другите. Операта на времето се плаќаше по 20$ и ретко кој можеше да си ја дозволи, но сега е безплатна и верувам дека ќе направи пресврт во статистиките. Секој што е со Лисичката и и стави операта и да се поигра со неа барем една седмица како да научи кои се предностите , после нека го кажи мислењето, а вака човек што не тестирал и пробал повеќе Прелистувачи нема основа да зборува ....
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Мозила Фајрфокс.
Нај супер е
 

ScarFace

Командант
Член од
11 јануари 2006
Мислења
124
Поени од реакции
2
Mozilla Firefox ZAKON!!!!!!!
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.714
Поени од реакции
4.910
Opera e najbolje ......zatoa sto e najbrz ubedlivo
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
абе мозила си е мозила...глеј резултати од гласање
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе зимаш Firefox во комбинација со Internet Download Manager (IDM).

За се друго што може да постои, има за Firefox да си го симнеш како add-on
 

Kajgana Shop

На врв Bottom