Иванов избегна ТВ соочување

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Мислам дека тоа беше финтата со 3 дебатни емисии...
На пракса сто пати е докажано дека и 1000 емисии да се направат, истиот муабет ќе се врти, а најмногу инициран од медијаторот т.е. водителот.

Нешто идентично како на форумов. Без разлика кој е насловот, веднаш се почнува со партиско препукување.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Што има тука чудно?
Тоа е исто како што јас на секој клошар од форумов што не му реплицирам, од една страна зошто не е достоен, од друга за доброто на дискусијата.
Ти мене можеш на форумов да ме ставиш и на игнор листа, те заболе за мене, кој машки полов орган фактор сум ти на форумов јас тебе...

Ама тука зборуваме за највисоката функција во државава... тука не смее да се ставаат опонентите на игнор листа...
Мене не само што не ми е јасно зошто би имало дуели, воопшто не ми е јасно зошто има и митинзи, реклами и слично. Исти работи верглааат.

Луѓето, барем постабилните луѓе, знаат за кого/за која партија ќе гласаат уште пред да почне кампањата.
Не, оние со книшки или цврсти ставови знаат дали ќе гласаат за вемеро или за седесе во било која од денот или ноќта, месецот или годината...

Сеа посебно поради типот на функциите, каде е потребен човек а не партија, ова што го зборуваш е тотално глупаво, барем за човек кој размислува политички нормално.
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
кога некој сака да ви објасни зошто некој не сака да излезе на дебата оти на истата се тропаат зелени вие го правите партиски обоен или нешто слично.само ќе ви речам едно браво се гледа колку сте за дебата.
трн во око го постираше тоа што ми беше поента.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
На пракса сто пати е докажано дека и 1000 емисии да се направат, истиот муабет ќе се врти, а најмногу инициран од медијаторот т.е. водителот.

Нешто идентично како на форумов. Без разлика кој е насловот, веднаш се почнува со партиско препукување.
Ако е добар модераторот, поинаку ќе одат дискусиите и на форумов...

А тоа со праксата и муабетот...

Да, точно дека водителот прашува а овие одговараат, но имаш реплика, имаш контра реплика, имаш ставови, имаш препукувања, имаш согледување на вештина на водење дискусија, имаш препотување, имаш исмејување, имаш пропаѓање в земја, имаш сеир...

И од друга страна имаш митинг, и пастир и неговото стадо...
Ахххх убајни... ко Џемаили исто :pipi:

кога некој сака да ви објасни зошто некој не сака да излезе на дебата оти на истата се тропаат зелени вие го правите партиски обоен или нешто слично.само ќе ви речам едно браво се гледа колку сте за дебата.
трн во око го постираше тоа што ми беше поента.
Се надевам дека еден ден сам ќе се научиш да ги постираш твоите поенти... дотогаш твоите постови ќе претставуваат само тропање зелени :back:

А со тоа болдираното... сакаш да кажеш дека на минатите две сите седум кандидати и плус двајцата водители тропале зелени?

Или ти сега истропа уште зелени? :tv:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
кога некој сака да ви објасни зошто некој не сака да излезе на дебата оти на истата се тропаат зелени вие го правите партиски обоен или нешто слично.само ќе ви речам едно браво се гледа колку сте за дебата.
Mora i za toa da e kriv B.C. i SDSM shtom Ivanov nekjel da doagja na debata,samo interesno e shto se izbruka so toa deka stanuval so Makedonija a ne so zhena mu i pokraj nea.

Да, точно дека водителот прашува а овие одговараат, но имаш реплика, имаш контра реплика, имаш ставови, имаш препукувања, имаш согледување на вештина на водење дискусија, имаш препотување, имаш исмејување, имаш пропаѓање в земја, имаш сеир...
Ne e do voditelot,nego nemaat 2 chisti da priznaat tamu od DPMNE deka ne go biva ni za pretsedatel na mesna zaednica ne pak za drzhava ili politichar.Amdi Bajram da go predlozhea kje beshe malku poseriozna zakana za Ljube ili Frchkoski na pretstojnite pretsedatelski izbori.
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
Mora i za toa da e kriv B.C. i SDSM shtom Ivanov nekjel da doagja na debata,samo interesno e shto se izbruka so toa deka stanuval so Makedonija a ne so zhena mu i pokraj nea.
да според вас треба да станува со гејлада и со библијата од папата.



пс. му се извинувам на трн во око што го искористив неговиот пост
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Да, точно дека водителот прашува а овие одговараат, но имаш реплика, имаш контра реплика, имаш ставови, имаш препукувања, имаш согледување на вештина на водење дискусија, имаш препотување, имаш исмејување, имаш пропаѓање в земја, имаш сеир...
Затоа и реков: овде на форумов има едвај 1% луѓе кои разбираат политички кодекс. Чим се палат на препукувања, исмејувања, пропаѓања во земја и сеир.


Она што навистина треба претседателските кандидати да го направат, е да ја претстават својата програма пред народот, и народот да одлучи за кого ќе гласа. А не да ги слуша нивните малограѓански препукувања.

Искрено сакам дебата, на која ќе се конфронтираат програми а не суети!

Дали сум јасен, или треба да нацртам нешто во paint со наслов „political debate for dummies“?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Затоа и реков: овде на форумов има едвај 1% луѓе кои разбираат политички кодекс. Чим се палат на препукувања, исмејувања, пропаѓања во земја и сеир.


Она што навистина треба претседателските кандидати да го направат, е да ја претстават својата програма пред народот, и народот да одлучи за кого ќе гласа. А не да ги слупа нивните малограѓански препукувања.

Искрено сакам дебата, на која ќе се конфронтираат програми а не суети!

Дали сум јасен, или треба да нацртам нешто во paint со наслов „political debate for dummies“?
Па ти си еден од најактивните во препукувања, исмејувања, пропаѓања во земја и сеир на политика и вести на кајгана бе човече.

И дај не биди ко Ѓоре и ти - Сега се соочуваме со народот, и му ја претставуваме програмата, после во втор круг ќе се соочиме и со против-кандидатот.

И ок, ајде, нека се конфронтираат програми, само не знам како го замислуваш тоа.

Ѓоре ја чита програмата, па Љубе ја чита, па Буџаку, па Фрчко, па... И на крај си ги споредуваат и мерат меѓу себе и испаѓа дека нечија е најдолга...

Се знае како се прави емисија, имаш водител имаш прашања и теми, имаат овие по 3 минути, и плус по 1 за реплика и ела докажи се... да те видам!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
да според вас треба да станува со гејлада и со библијата од папата.
Chitakji te tebe,Trnorushka i ostanati vashi sopartijci doagjam do zakluchok za toa deka od ova polesno za svakjanje nema,Gruevski ne go pushtil,kako decata koga kje gi zakluchat doma da sedat taka i ovoj kje go drzhat pod kluch do 22 Mart a na 23 kje go pushtat nadvor da si igra drzhava vo sluchaj da stani drzhavnik.

P.S. Normalen mazh stanuva pokraj zhena,za Ivanov neznam,i se e mozhno kaj nego.
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
Chitakji te tebe,Trnorushka i ostanati vashi sopartijci doagjam do zakluchok za toa deka od ova polesno za svakjanje nema,Gruevski ne go pushtil,kako decata koga kje gi zakluchat doma da sedat taka i ovoj kje go drzhat pod kluch do 22 Mart a na 23 kje go pushtat nadvor da si igra drzhava vo sluchaj da stani drzhavnik.

P.S. Normalen mazh stanuva pokraj zhena,za Ivanov neznam,i se e mozhno kaj nego.
читајчи те тебе и останатите да не ги набројувам, една работа не ми е јасна како досега папата не ве викна да му бидете советници.така многу паметни да воочувате кој што рекол и што направил.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
ај да скратиме, едноставно
ѓоле is grounded и тоа е тоа
тука ништо не помага, некои други процениле дека со појавување со други конкуренти повеќе штета ќе направи отколку со монолози и тоа е тоа

изгледа рекол нешто што не треба па ај нека го спакуваат
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
ај да скратиме, едноставно
ѓоле is grounded и тоа е тоа
тука ништо не помага, некои други процениле дека со појавување со други конкуренти повеќе штета ќе направи отколку со монолози и тоа е тоа
Принудно....:toe::kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom