Зошто собранието не го изгласа предлог законот на ДОСТОИНСТВО?

Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
A ти ако имаш над 18 години, или ако си постар(што не верувам) што не замина да ја браниш Македонија бе?? Да беше некој од твоја фамилија во тоа време, како ке ти беше сега тебе?? Знаеш кое се бореше за да останиме како Македонија?? Ти?? Јадење гомна како тебе, секаде има... Делата се заборавват нај веројатно... Ако немаат провилегии, ајде ти на семејствата врати му ги најмилите особи?? Можиш?? Аххх.. Е бати македонецот...Пуу
Абе не е Македонец овој:tapp::tapp:. Од мајка Блгарија е:vozbud:
И што право плукаш по комуњари погоре,не гласале ово оно.Па и да не гласале,се знае кој го има мнозинството во Собранието,па зошто тие не гласале ЗА?!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Баш ова не го очекував да се случи... Луѓе гинеа за државата, а овие неќат да им ги произнаат правата... Срам да му е... Зарем СДСМ можеше вака да ги изигра...Сега се знае дека една е партија на македонија ВМРО-ДПМНЕ!! Срам да му е на сите комуњари што живеат, каде е сега патриотизмот?? Така ја сакаа Македонија?? За луѓето кое ја бранеа македонија, за која живот дадоа, да бидат воздржани да не им ги дадат правата?? Леле.. ЗА ДОСТОИНСТВО!!!
A da ne beshe obratno...tie 10 glasovi ZA bea od SDSM tie 10 protiv od DUI-UCK a VEMERO so 39 glasase protiv.Sega shto pravime?Koj kogo lazhe?

Prasanje to simpatizerite na DPMNE : Dali se osekjate "prerodeno" sega?
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
A da ne beshe obratno...tie 10 glasovi ZA bea od SDSM tie 10 protiv od DUI-UCK a VEMERO so 39 glasase protiv.Sega shto pravime?Koj kogo lazhe?

Prasanje to simpatizerite na DPMNE : Dali se osekjate "prerodeno" sega?
Ти да не си пратеник случајно??:tapp:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Баш ова не го очекував да се случи... Луѓе гинеа за државата, а овие неќат да им ги произнаат правата... Срам да му е... Зарем СДСМ можеше вака да ги изигра...Сега се знае дека една е партија на македонија ВМРО-ДПМНЕ!! Срам да му е на сите комуњари што живеат, каде е сега патриотизмот?? Така ја сакаа Македонија?? За луѓето кое ја бранеа македонија, за која живот дадоа, да бидат воздржани да не им ги дадат правата?? Леле.. ЗА ДОСТОИНСТВО!!!
:pos:

Brainwash машинеријата на ДПМНЕ работи со полна пареа.
Нема заебанција.

Дечково е жив доказ.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Ih sto pamet trebase deka nema da pomine zakonov pa toa i go pisuvam vece nekolku pati ..
Za tie sto zaginaa i sto bea raneti nemam zborovi tie se zasluzni i sram e ova a na onie drugite t.e spasiteli ne treba da gi se dade nisto NISTO malku li vi bea parite sto vi gi dadoa koj od vas dade pari na nekoja ustanova da pomogne primer bolnica ,staracki na deca bez roditeli ma nemma srce i sega se obespraveni sakaat penzija, rabota i red drugi gluposti ma ajde ti se molam sramota patrioti bile a sakaat da ja osiromasat drzavata i uste da zemaat od nea sekoja ,ste se sobrale vo toa zdruzenie mesto da trazite rabota kako site drugi vo MK ajde toa bese i pomina vi dadoa pari za vreme na konfliktot i toa e toa sto sakate uste
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
прво да си казам дека подржувам да се донесе закон за бранителите незнам во каква форма е овој ама треба да се донесе.
ама не ми е јасно темава да се отвара од SuicideMessiah од најголемиот лигле и сигурен сум дека за време на војната целата негова фамилија е била надвор од МАКЕДОНИЈА,а луѓето што се бореа ги сметаа за најголеми глупаци.и темава што е отворена не е толку за бранителите колку што е за јадење гомна против владата.
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Зошто треба да се прехранат 150 000 “алчни стомаци“ со 1.5 милјарда евра.....годишно.:toe:
Не, затоа што во ДПМНЕ се седнати арамолебци кои се благодарни на Гвујо за фотељчињата шо им ги дал и не ги боли курот за Бранителите! Али уште поодвратни хипокрити ми се оние од седесено. Сеа као се засекираа за бранителите, а ваму енџио Доста Е! ми правеа во 2001... Офоооф мори мајкооо :tapp:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
прво да си казам дека подржувам да се донесе закон за бранителите незнам во каква форма е овој ама треба да се донесе.
ама не ми е јасно темава да се отвара од SuicideMessiah од најголемиот лигле и сигурен сум дека за време на војната целата негова фамилија е била надвор од МАКЕДОНИЈА,а луѓето што се бореа ги сметаа за најголеми глупаци.и темава што е отворена не е толку за бранителите колку што е за јадење гомна против владата.
Edno, ako si go poddrzhuval zakonot shto ne ja otvori ti pa cekashe jas ili nekoj tret da ja otvori?I kakva vrska ima koj ja otvoril temata dali jas ili ti bitno e deka tvoite prerodbenici ja opleskaa i toa na golemo...samo ti i takvite kako tebe rekov ednash i kje recham pak nemate 2chisti da priznaete deka DPMNE ja usra rabotata em toa maestralno.Kapak ke vi bidi prifakjanjeto na predlogot za ONA. :helou:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Не, затоа што во ДПМНЕ се седнати арамолебци кои се благодарни на Гвујо за фотељчињата шо им ги дал и не ги боли курот за Бранителите! Али уште поодвратни хипокрити ми се оние од седесено. Сеа као се засекираа за бранителите, а ваму енџио Доста Е! ми правеа во 2001... Офоооф мори мајкооо :tapp:
Без разлика кој и да беше на власт,законот ќе ја доживееше истата судбина од финасијски причини.Ни една власт нема да си забоди нож во грб со толкави зафаќања од буџетот,затоа што всушност сите ќе испаднат бранители инволвирани во конфликтот,или членови на нивни потесни фамилии.А тоа верувај дека чини пари,итоа многу пари.Јас кажав како требаше да се модифицира законот,за да помине во Собранието,ама кој сум пак оа јас?:toe:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Не, затоа што во ДПМНЕ се седнати арамолебци кои се благодарни на Гвујо за фотељчињата шо им ги дал и не ги боли курот за Бранителите! Али уште поодвратни хипокрити ми се оние од седесено. Сеа као се засекираа за бранителите, а ваму енџио Доста Е! ми правеа во 2001... Офоооф мори мајкооо :tapp:
Heheheheheh, a da pauziras malku so pisuvanje, kje ti godi veruj mi. :):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom