Зошто крстот е симбол на Христијанството?

Член од
11 август 2008
Мислења
112
Поени од реакции
14
hmm

јас стварно неможам да сватам едно ...ако човек е грешник значи ке биде у пекол, тој со добри дела у рајот ( и така ке биде )...ако Исус ги има гревовите на сите тогаш тој ке биде у пеколот ...но тоа неможе да биде затоа што тие што читат (b) ја знаат вистината :)
и да се надоврзам за погоре наведеното ...крстот е направен симбол после смрта на Исус ( некои у 325 или кој знај која/каде се собрале и напраиле некој корекци за верата) а во крстот не бил Исус-: и тој ке се врати на земјината топка затоа што Господ го ветил тоа. ( од читаното ми е ) ...:kesa:
:) И јас прееска прочитав дека идолов твој (олицетворение на злото) бил евреин замисли толку многу си го мразеше својот народ (ова мие от читаното прееска ) а ти сакај си го понатака немој да веруваш во ова што го напишав оти от читаното мие а кај ке ни биди крајот на сите со одалечувањето од Бога........до тогаш читај и сакај го гаволот што ја преполови цела човечка раса тој ке те одведе во рајот и таму ке се видите со него и тогаш ке го прашаш дали е вистина дека бил евреин или не и колку е голема неговата љјубов кон тебе (колку хитлер те сака тебе)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom