Зошто кога ќе постигнеш љубов, пополека го снемува сексот?

Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Јас не треба да ви објаснам, бидејќи вие знаете како поим што е љубов, ама во пракса тоа ретко некако го практикувате,повеќе мислите на нешто друго(тоа што е погоре спомнато)... Не мислам за сите машки, бидејќи секако, секогаш постојат исклучоци.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Јас не треба да ви објаснам, бидејќи вие знаете како поим што е љубов, ама во пракса тоа ретко некако го практикувате,повеќе мислите на нешто друго(тоа што е погоре спомнато)... Не мислам за сите машки, бидејќи секако, секогаш постојат исклучоци.
Колку годинки имаш? четрнајсе или шеснајсе?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
прашањето не е од мене поставено, јас само темата ја опнав :D
мислам дека сака да каже дека со тек на време некако има се помалку секс
а зошто? не знам :D
не сум имал долга врска, затоа е и темата опната, да каже некој по упатен
препоставувам :D
Што збориш бре? 6 години сум во врска а се водиме љубов ко да имаме 20 (хахахаха) She literally DRAINS the life out of me! :) Стај се во врска (значи ВРСКА врска, не без врска) и да видиш рај.
 

RZ

Член од
3 април 2010
Мислења
75
Поени од реакции
14
Што збориш бре? 6 години сум во врска а се водиме љубов ко да имаме 20 (хахахаха) She literally DRAINS the life out of me! :) Стај се во врска (значи ВРСКА врска, не без врска) и да видиш рај.
Мора да напишам еден цитат од Тошо од к15 од еден скеч:

За жена секад се плаќа, само у културна варијанта тоа ти се вика пажња :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мора да напишам еден цитат од Тошо од к15 од еден скеч:

За жена секад се плаќа, само у културна варијанта тоа ти се вика пажња :)
Точно, само тука двајцата плаќаме и двајцата добиваме премногу за платеното :) Затоа викам, ВРСКА!, а не врска...
 

RZ

Член од
3 април 2010
Мислења
75
Поени од реакции
14
Точно, само тука двајцата плаќаме и двајцата добиваме премногу за платеното :) Затоа викам, ВРСКА!, а не врска...
Те разбирам и ја имам ВРСКА, знам како е. Не мала, туку голема, и од ништо не се жалам, ни од секс ни од ништо. СУПЕР МИ Е :)
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
Страста и љубовта се две различни работи но ако во љубовта има страст тогаш е цело...ете тоа е тоа некој што го буни,епа ако можите да ги споите во едно тие две работи тогаш ќе има љубов со многу секс.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Мора да станува збор за исклучок од правило овде.
Чисто он топик: Во мојот случај сексот во врската е се подобар и подобар. И многу почест :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
ко ќе ми се скурчи тоа, ќе се пропедерчам.
Епа и нема друго. Пошто ќе ти скурчи само кога ќе прекине да ти се дига. А тогаш, изборот е или да лижеш или да примаш (и пушиш). Па сеа...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не дискриминирам јас никого, само со тоа мислев дека машките и женските имаат различни сваќања за различни теми.
Не е убаво да веруваш на Тин Шема.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
еј тин шема, постое ли бе тоа уште? иначе.... секс? да бе дешава се... зависи од партнерите
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Што е важно колку години имам? Јас го кажав она што е реално !
Од кај знаеш што е реалното?! Во Тин-шема прочита?
Од ова шо читав досега јас те сфаќам дека сакаш да кажиш оти мажите на знаат што е љубов, само до е**ње ни е дојдено? Демек само жените знаете што значи да се љуби? Затоа и те прашував колку години имаш, типично тинејџерско размислување...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom