Зошто=Затоа III

Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Јас мислев ќе кажеш нешто од искуство.

Затоа се започнува со распадот на еден систем, систем каде донекаде се ценеле лицата, башка имало и еден апстрактен поим- домашно воспитување. Денес младината= идиоти (и да има добри деца, тие се скриени зад купот идиоти). Тоа е денес. А порано, иако имало почитуваше, проблемите ги решавале со тепачка. А нормално еден мора да е крив, нели?
Тоа е во природата на самиот човек или самиот поединец. Затоа сметам дека ладнокрвноста не е лоша (негативна) човекова карактерна особина. :)

Ти што мислиш? :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Тие таквите ладнокрвните/насилниците не ги оправдувам......, би ги иселил од државава:)

Слушна ли за Чкљарците и нивната ,,држава''............, што мислиш на таа тема?:)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Јап.

А слушна ли дека организаторот пред месец дена бил во Германија? :)
Јас мислам да им дадеме, но да немаат територија, ни 1% од буцетот на Р.М. , да живеат едноставно од плаќање на данок во еден нивен креиран буџет (а шипо, знаеш не плаќа данок) и ќе пропаднат. (и нормално нема ни струја ни вода ни никакви додатни егзистенции кои сега ги добиваат) Шала. Јас би пуштил национална гарда, да го собере тој отпад од организатори и да им се суди (казната е од 20 г. до доживотен) Што е многу подобро него од тој познат “бунт во Мексико“ каде што националната гарда ги убила оние кои биле за отцепување. Или пак од таа позната диктатура во Куба (во времето на Батиста) или пак во Ј.А.Д. со Мандела (а зборам во времето пред Мандела) каде секој втор бил политички затвореник. Да не зборам за анархистите и комунистите во Европа и пошироко како биле убивани (веќе напишав километарски пост за тоа), аа имале слични или исти цели............И ние би испаднале сосем фер и патриотски настроени, башка би немало жртви.

Ти што мислиш? :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас би ги иселил сите од земјава и јавно би дал причина зошто........... Македонија е Христијанска земја! Македонија е земја на Македонците!:)

Зошто не си купиш и ти кола?:)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Значи и јас треба да се селам!? :confused:

Одговорот е очигледен. Не работам, сеуште.

Ај и тука (случајно да другата тема, да не не бидеш следен) Што кола купи? :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Не си Македонец?:confused:

Иначе БМВ Х5 ............, ама на старо:)

Зошто сите се разбегаа од Играчницава?:):cautious:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Не си Македонец?:confused:

Иначе БМВ Х5 ............, ама на старо:)

Зошто сите се разбегаа од Играчницава?:):cautious:
Не, рече дека е православна земја а јас сум атеист што значи дека треба да се селам.:eek:

Убаво. Што подолго да го возиш.

Не знам.

Ти што мислиш? :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Оф леле и ти атеист си бил, туку ај дискусии да не отвараме:D
Најверојатно му е досадно:)

Зошто има членови кои сакаат да ти наштетат?:)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Нема кој да ги утепа:D............. шача на страна, толку им е воспитувањето:)

Каква кола би купил да беше на мое место?:)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.280
,,,emi :pos: ,,neli go prašuvam za pokonkretni rabokje da moit da mu pomogneme vo izborot,,
,,,aha ,,dali posle doždov ke dojde
sonce,,,:icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1411230006][/DOUBLEPOST],,,aj. aj. aj :facepalm: ne sum videl pogore,,,BMW X5 ,,,super,,,a po koja cena,,,(y),,,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom