Златна треска!

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Златната боја, дали како детал, дали како дел од облеката во последно време е премногу актуелна. Како тренд кај нас се појави есента 2006, и не престана да се носи дури до сега.

Во прилог на ова ќе ставам неколку слики од златниот тренд, се надевам дека ќе ја надополнувате темава со ваше мислење за златната боја и нормално, слики.:)





 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Добра е златната боја, ама не претерано... Има некои што претеруваат, па личат на новогодишни елки, па изгледаат кич. Се што е умерено е добро.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Ме хејтс голд! Некако..што знам...кич е в крај!
 
N

NeMiRnA

Гостин
Pa iskreno bas i ne obozavam zlatna boja,poveke sum za srebrena i toa minimalno da ja ima.Zlatnata...ne...neznam zasto ne mi se sviga da ja nosam na nekoe parce obleka.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
И јас како и овие над мене! Ми се свиѓа ако е во мал детал, нешо као венче, апостолки, шнола, ташна мала ... Инаку цела облечена девојка во златно-кич!
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Тешко ја прифаќам. Па особено на чанти,колани,чевли(додуша зависи какви)...одвратно! Тотално не е мој стил,кич е и одма ме асоцира на певаљлките од Пинк. Башка што многу ја носат ради гламурозниот впечаток што го остава,па си мислат изгледаат богато,гламурозно,неодоливо..
Некој детал се прифаќа,ама аксесорис ми е блјак.
Ова го прифаќам

 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Ужас! Ужас! Ужас! Мразам злато во секој облик различен од дискретен накит, а то толку е зачестено шо сите ми изгледет ко клоној од една почетна личност шо и текнало да опнит златен кајш, венче и балетанки и ошла да се пријавит за Мис Елка.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Златно е КИЧ според мене! Не сакам златно, и баш како што рече Марина погоре за Мис Елка слободно нек се пријавуваат, кој поише златно на себе поубаво ... Селска ми е златната боја, за разлика од сребрената која ја сакам многу повеќе ... Сребрено ми е ОК, али сосема малку, до граница. Сребрен каиш е ОК. Сребрена маичка со шљокици, не е ОК.
 
J

JohnnyMass

Гостин
Нешо глеам у задње време многу (сите 99%) момички носат златни сандалки, балетанки и што ти не.Мене све ми тоа изгледа невкусно.Гледаш иде цело друштво и сите со златни стапала.:pos2:А плус па и не и се допаѓа златната боја.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Premnogu nesto sto sjae i e preterano ne e ubavo,da ubavo e da imas nesto sto sjae ama ne do tolku.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Еве некои златни балетанки и сандали кои мене лично многу ми се свигаат и би ги ставила во комбинација со маслинесто, или некој од тие тонови, али цела во златно-не!







 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
А зошто сите златното го сфаќате во буквална смисла на зборот? Ваљда не се носат балетанки од жуто злато што блештат како диско топка.:pos:

Meне лично ми се допаѓаат внимателно одбрани златни работи, знаат да делуваат како супер додаток на гардеробата, и имам во колекција златен каиш, штиклички, ташничка, а за накит да не зборувам.;)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Скулгрл напиша:
А зошто сите златното го сфаќате во буквална смисла на зборот? Ваљда не се носат балетанки од жуто злато што блештат како диско топка.:pos:

Meне лично ми се допаѓаат внимателно одбрани златни работи, знаат да делуваат како супер додаток на гардеробата, и имам во колекција златен каиш, штиклички, ташничка, а за накит да не зборувам.;)
Точно , умерено и складно одбрано можи да дава елегантен тон на гардеробата а и некош пошмеклив.
Имам многу слатка блузичка од Манго златна и на темни фармерки или црн шорц нема промашај .
Накит уфф не ни почнувам , пошто тука се раѓа ѓупчето во мене.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Не е лоша златната боја...Имам некои златни работи, додадоци што се стварно убавки и што убаво се прилагодуваат на тоа што го носам. Пред некој ден видов и едни балетанки такви бледо злато ептен ми направија ќејф:)
А за накит златен...сакам, само да не е претерано она како што се вика цигански накинџурено.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Е ајде де ко да злато мора постојано да блешти и да болат очи од него...:tapp:
Глупости.. Мене ми изгледа многу поубаво некој златен додаток на црна или бела комбинација. Златна ташна, златен каиш и златни апостолчиња ми се моментално топ комбинација. Не си купив златни балетанки зошто тие што ги видов беа многу блескави:pos2:
Плус пред некој ден додадов две златникави маички во колекцијата. А и убаво ми стои златно на тенот и косата:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom