Зем-зем водата и нејзината благодет

За водата Зем зем

  • сум ја пробал

    Гласови: 5 17,9%
  • не сум чул

    Гласови: 19 67,9%
  • обична вода

    Гласови: 4 14,3%

  • Вкупно гласачи
    28
  • Гласањето е завршено на .

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Oд сега уз кафе и ракија наместо пелистерка ќе пијам зем зем вода!
 
П

Пепси_

Гостин
Како може да се дојде до оваа вода се продава некаде ?
 

factotum

конвертит
Член од
3 јануари 2012
Мислења
121
Поени од реакции
38
Смешки, смешки. Фанатизмот дека секој селебрити е муслиман. Пиши на јутуб, ќе видиш за што ти зборам.
Смешки де.... Јас одговарам на пост каде што се лиферува дека Масару Емото преминал на Ислам а ти ме обвинуваш за фанатизам. Крени го пердето од пред очи и прочитај го цитатот од постот на кој одговараш.

Никој не те тера да ми веруваш. Крени ја завесата од испред очи и прошири си го видикот. Слепилото е ужасна маана. Ако си заинтересиран, од тогаш минаа некои 5 години. Дојди и напиј се. Па тогаш пиши коментар. Мал си, уште имаш да учиш. Можит да започниш сас литературен македонски, добар старт...
Нема што тебе да те верувам кога имам личен пример. И јас имав таква вода и смрдеше како и секоја застаната вода. А фанатиците тврдат дека све што доаѓало од кај Ќабата било супер, оти „правоверните“ кога се молеле завртени накај ќабата срцето им било чисто а не полно со злоба и омраза кон „каурите“....

:sick:
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Смешки де.... Јас одговарам на пост каде што се лиферува дека Масару Емото преминал на Ислам а ти ме обвинуваш за фанатизам. Крени го пердето од пред очи и прочитај го цитатот од постот на кој одговараш.



Нема што тебе да те верувам кога имам личен пример. И јас имав таква вода и смрдеше како и секоја застаната вода. А фанатиците тврдат дека све што доаѓало од кај Ќабата било супер, оти „правоверните“ кога се молеле завртени накај ќабата срцето им било чисто а не полно со злоба и омраза кон „каурите“....

:sick:
Не беше тоа наменето за тебе, туку за членот што го поставил мислењето. Затоа и јас реков - Масару не е муслиман.
Тебе очигледно те зезнале, пошто водата ја што ја имав беше 100% од таму...
--- надополнето: 17 јануари 2012 во 13:23 ---
Смешки де.... Јас одговарам на пост каде што се лиферува дека Масару Емото преминал на Ислам а ти ме обвинуваш за фанатизам. Крени го пердето од пред очи и прочитај го цитатот од постот на кој одговараш.



Нема што тебе да те верувам кога имам личен пример. И јас имав таква вода и смрдеше како и секоја застаната вода. А фанатиците тврдат дека све што доаѓало од кај Ќабата било супер, оти „правоверните“ кога се молеле завртени накај ќабата срцето им било чисто а не полно со злоба и омраза кон „каурите“....

:sick:
Не беше тоа наменето за тебе, туку за членот што го поставил мислењето. Затоа и јас реков - Масару не е муслиман.
Тебе очигледно те зезнале, пошто водата ја што ја имав беше 100% од таму...
 

factotum

конвертит
Член од
3 јануари 2012
Мислења
121
Поени од реакции
38
Не беше тоа наменето за тебе, туку за членот што го поставил мислењето. Затоа и јас реков - Масару не е муслиман.
Тебе очигледно те зезнале, пошто водата ја што ја имав беше 100% од таму...
Па ти го цитираше мојот пост, од каде јас да знам кому му одговараш.... А за Зем-Зем водата, јас мислам дека тебе те зезнале и ти подметнале тазе изворска вода зошто мојата сигурно беше од таму....
--- надополнето: 17 јануари 2012 во 14:46 ---
За волја на вистината, се работи за три атоми споени во молекул...ваљда тоа со 3 молекули е случаен лапсус ;)
Абе па ти сега атоми-молекули.... Важно нешто ситно малецко таму....:P
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
А имаш и ти право...превише ситничарам :)

Него, има некои извори и низ Македонија...наводно им помогнале, оздравеле, се исправиле...па дури и некои жени забремениле.
Можда не е до водата туку до умот
 

factotum

конвертит
Член од
3 јануари 2012
Мислења
121
Поени од реакции
38
Можно е да е до умот, можно е и да е до водата - ама сигурно е дека има премногу лаги и претерувања...
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
246
Поени од реакции
106
се извинувам за јапонецот, не истражив доволно, не ми беше намера да одам во екстремизам, туку гледав едно видео и можеби тоа беше причината за оваа дезинформација.како и да е масаро тврди дека водата од зем зем била испитана и дека се пеени некои стихови но од немуслиман,нееарап, но како и да е пак кристалната структура била извонредна.пеена вода може да ви даде било кој малку поучен муслиман и за разлика од обичната вода трае со месеци,а мојата пријателка-македонка бај тхе веј ја пие скоро 2 години без проблем..така што дур не добиете таква вода не се залетувајте..да напаѓате
 

factotum

конвертит
Член од
3 јануари 2012
Мислења
121
Поени од реакции
38
Седи раат, ѓоа си прв што тврдел дека све што е муслиманско е најдобро - од вода и леб до шишарки.....:facepalm:
 

factotum

конвертит
Член од
3 јануари 2012
Мислења
121
Поени од реакции
38
Јас предрасуди? Па све што просудив на оваа тема е на база на твоите постови и на постовите на оној другиот што има вода „100% од таму“.... Јас сум живо заинтересиран за сите информации поврзани со необичните својства на водата и имам прочитано доста текстови на таа тема а имам и погледнато неколку документарци каде што се изнесуваат најразлични сознанија и тврдења, каде што изјави даваат и одредени муслимански свештеници ама никаде не беше спомената „Зем-Зем“ водата како автентично чудо - поготово таа флашираната и со етикета, што и после еднодецениско чување во пластично шише на непознато место сепак ги задржува „чудотворните“ својства примени преку молитвите на исламските верници ширум светот......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom