Земјоделството во Македонија

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.267
Поени од реакции
31.107
Мотокултиваторска дилема: Weima кинез со 13 коњски сили (реално накај 10), нов со 2 год. гаранција... Или IMT 507, половен се разбира, и со непозната историја на користење и одржување/сервисирање? Ова е за исти пари.

Ја би IMT 507, и кога би го знаел газдата ич не би се мислел. Ама ако е некоја малтретирана неодржавана машина следи малтретирање и губење време со сервиси и свашта... Што мислите?
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
926
Поени од реакции
1.517
Da sum na vladina pozicija ke im ogranicam cena na produkt, grozje 15 denari ama maks cena vo market vinoto ke bide x4-5. Kupuvas jabolko 10 denari maks 20 vo market a ne x5 em go deres narodot em zemjodelcite osteteni za ic pari da rabotat.
bravo glup si ko kjuskija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom