Здраво - имам прашање за бременоста (општи прашања)

Член од
17 мај 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Jas sum nova na forumov.... I sakam da prasam.... Bremena sum vo 20 nedela... No sabajle imavmn bolki vo stomakot.... I zeludnikot me boli mn.... A do Sega go nemam pocustvuvano bebceto kako mrda....

Sent from my 5015X using Tapatalk
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
851
Jas sum nova na forumov.... I sakam da prasam.... Bremena sum vo 20 nedela... No sabajle imavmn bolki vo stomakot.... I zeludnikot me boli mn.... A do Sega go nemam pocustvuvano bebceto kako mrda....

Sent from my 5015X using Tapatalk
Овде душичко меѓу толпа ташаклии може совет да ти дадат како треба да се клоца на фудбал...оди си на контрола оти можно е да има и обични но и сериозни причини...не ти треба нагаѓана, ти треба стручно мислење...поздрав и се најдобро:)[DOUBLEPOST=1463499484][/DOUBLEPOST]
Jas sum nova na forumov.... I sakam da prasam.... Bremena sum vo 20 nedela... No sabajle imavmn bolki vo stomakot.... I zeludnikot me boli mn.... A do Sega go nemam pocustvuvano bebceto kako mrda....

Sent from my 5015X using Tapatalk
Овде душичко меѓу толпа ташаклии може совет да ти дадат како треба да се клоца на фудбал...оди си на контрола оти можно е да има и обични но и сериозни причини...не ти треба нагаѓана, ти треба стручно мислење...поздрав и се најдобро:)
 
G

Goldie

Гостин
Овде душичко меѓу толпа ташаклии може совет да ти дадат како треба да се клоца на фудбал...оди си на контрола оти можно е да има и обични но и сериозни причини...не ти треба нагаѓана, ти треба стручно мислење...поздрав и се најдобро:)
Затоа нека оди на фемина, таму се само девојки па ќе и дадат совет немора да се мачи да оди на доктор.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
851
Затоа нека оди на фемина, таму се само девојки па ќе и дадат совет немора да се мачи да оди на доктор.
Нема потреба ти да и кажуваш каде да оди....совет си доби како што треба а одењето на лекар е обавезително, не гледам зошто би се мачела.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.361
Поени од реакции
36.394
Jas sum nova na forumov.... I sakam da prasam.... Bremena sum vo 20 nedela... No sabajle imavmn bolki vo stomakot.... I zeludnikot me boli mn.... A do Sega go nemam pocustvuvano bebceto kako mrda....

Sent from my 5015X using Tapatalk
Некои порано, а други покасно го чувствуваат првото мрдање. Ако ти е прво бебе тогаш мрдањето покасно се чувствува, а може и веќе си го почуствувала, само не можеш да препознаеш дали тоа е мрдање на бебето или болки во стомакот и желудникот. :pipi:
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.022
Поени од реакции
3.200
Уствари си била досега на лекар од кога си бремена?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Da BE luge.... Imam 23 god... No ginekolog vcera ne rabotese zatoa pisav... Denes odam vednas.... :)

Sent from my 5015X using Tapatalk
 

Нuкола

Ганџамен
Член од
24 мај 2005
Мислења
5.142
Поени од реакции
12.952
Ај малку посериозно луѓе. Дали темава е тролање или не, ќе отценат други.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.612
Поени од реакции
9.109
При прва бременост бебето може да го почувствуваш и во 25 недела. Без паника и стресови.
Што ти кажаа на лекар? Болки во стомак и желудник се нормални. Матката се шири а бебето си бира кај највеќе му одговара да пливка и клоца :)
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.025
Поени од реакции
795
Што стори на лекар?
Ако си спиела многу може и да заспало...
 
Член од
6 март 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo jas sum nova na forumot i sakam da ve prasam za mislenjeMinatiot mesec mi kasnese skoro deset dena i posle dobiv,a pred dva dena pred da mi dojde imav odnosi so maz mi ama kolku sto znaeme ne sme napravile nesto za da se somnevame vo bremenost ama sea pred eden den pocnav da imam nesto nalik kako krv ama kafeavo ili na momenti rozevo ama nekako kako da se zgolemuva toa krvarenje bolki nemam samo na momenti me bocka vo polovinata ili pak vo jajnikot mozno li e da sum bremena
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.314
Поени од реакции
29.018
Zdravo jas sum nova na forumot i sakam da ve prasam za mislenjeMinatiot mesec mi kasnese skoro deset dena i posle dobiv,a pred dva dena pred da mi dojde imav odnosi so maz mi ama kolku sto znaeme ne sme napravile nesto za da se somnevame vo bremenost ama sea pred eden den pocnav da imam nesto nalik kako krv ama kafeavo ili na momenti rozevo ama nekako kako da se zgolemuva toa krvarenje bolki nemam samo na momenti me bocka vo polovinata ili pak vo jajnikot mozno li e da sum bremena
Бременост се тестира со тест за бременост кој го имаш во секоја аптека. Оди на гинеколог за крвањето и болките.
 
На врв Bottom