"Здраво дете во здраво семејство"/ „Мајка,дете и трева“

  • Креатор на темата Iris
  • Време на започнување

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Мора да не била токму со мозокот.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
Ja nikad ne bi dobil treva .posto nikad ne sum pishuval domashno
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Бог да чува:lud:
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
zs i mama ne bese takva :))))) tuku zaboraiv be NE PISEV DOMASNO
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Добро што ова се случило во Америка а не кај нас, ако беше обратнио одма од ЕУ ќе ни рипнеа на врат како сме ние ова она
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
WoooW...Majka da si go tera deteto da pusi treva...no comment...So majka ke bese taa..Iskreno nejkam takva majka:nenene:
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Пу штета мене никад не ми даваат домашни да пишувам од школо...
 

NiTr0

ГЛИЦЕРИН
Член од
4 април 2006
Мислења
467
Поени од реакции
4
Не ги прочитав сите постови, ама Америка е тоа бре луѓе....
Секакви девијанти појави има таму и не треба повеќе ништо да ве чуди ни изненадува.
Мрднат народ!
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Затоа јас ги прочитав сите до еден.:)
Ја утнавте темата.:)

Затоа ја спојувам со оваа која претходи,а и порано е напишана.

Суштината на темата е во здравото семејство,без оглед дали станува збор за еднодетно семејство,или самохран родител.Во случајов станува збор за пример на нездраво семејство,кое погоре е опишано какво всушност треба да биде.

Што мислите вие,има ли кај нас такви семејства?
Мислам и на здрави,но и на вака болни, како во примерот со мајката, која му дава како награда на детето, да пуши трева?

Пред да продолжите со муабетот,ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ПРВАТА СТРАНА!!

Фала.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom