"Здраво дете во здраво семејство"/ „Мајка,дете и трева“

  • Креатор на темата Iris
  • Време на започнување
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
Luda rabota e ova be ej. so si mislela taa ko mu dala marihuana?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
temava ne e za opsti. Ja prefrlam :wink:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
ne daj boze da imas vakva majka... ccc sve mrdnati be
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Не знам зошто сите така викате?:raz: Тревата е исто како виното еднаш дневно да ја пушиш е многу убаво оти го церкулира протоколот на крвтаа. 100% во овај случај мајката сакала да има здраво дете и тоа со награда да има здраво дете. Па кој ти дава денес на секое напишано домашно да пушиш трева :):):):):):):):)
Сепак треба да се сопраат тие работи да се прават не чини тоа
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Катастрофа ееееј...До каде стигна човештвото..
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Абе уште што нема да слушнеш боже сачувај ти е ова немам зборови
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Е аман де што се чудите не знам...Одамна имам кренато раце од фриковите од овој тип, мили мои сфатете дека што се не крепи земјичкава наша насушна...
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
divine напиша:
Темава воопшто не е за сеир ... ја преместив.

Него како така бе? Леее ... а се кажува ли барем што казна и одредиле? Ќе се отрујам ако е тоа некој месец затвор или условно ... да не претерам со доживотна, ама едно 8-10 години треба да пушти трева зад решетки ... ја уништува сликата што ја има секој за една мајка ... страшно.:pishtoldz
ako ideme po tvoeto toas i site roditeli sto im dozvoluvaat na svoite deca da pushat cigari treba da gi snajde istoto
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Tesko da se najde majka koja ke go podrzava deteto vo pusenjeto treva...za podrzavanje tesko..ali deka gi ostavaat toa da go pravat..toa sum siguren. Tuka majkite znaat ali go gledaat toa kako obicni cigari da pustat..kao period niz koj deteto mora da pomine..patem na ulica i krek mi nudat..luda rabota...no drogs more sex:)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Има институции што треба да го одземат детето од ваква жена. Не е секој за да му се даде дете да воспитува!
 
P

Princ

Гостин
А коњот кај е (на таткото мислам) у приказнава?
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Тоа е најмалку битно по мене! Мислам дека таткото е задолжен за детето али доколку више го нема - тури му пепел.
Мајката е највиновна и треба да се затвори а откако ќе искочи од затвор да не и се даде да раѓа више и ни случајно да не го види пак детето!
 
P

Princ

Гостин
Анастазија напиша:
Тоа е најмалку битно по мене! Мислам дека таткото е задолжен за детето али доколку више го нема - тури му пепел.
Мајката е највиновна и треба да се затвори а откако ќе искочи од затвор да не и се даде да раѓа више и ни случајно да не го види пак детето!
Не е баш најмалку битно. Природата побарала детето да има мајка и татко за едниот ако заебе работа негде, другиот да го поправи.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ако едниот више се покажал како заебан - должност на вториот е да го извади детето на прав пат без да си бара оправдување за своите грешки кај другиот.
 
P

Princ

Гостин
Анастазија напиша:
Ако едниот више се покажал како заебан - должност на вториот е да го извади детето на прав пат без да си бара оправдување за своите грешки кај другиот.
Е тука злато мое требал да улета таткото :)
Затоа прашав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom