За Hyundai иднината се вика: i-Mode

Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
За Hyundai иднината се вика: i-Mode




Еден нов корејски концепт предизвикува големо внимание со својот атрактивен изглед. Се работи за i-Mode на Hyundai. Оваа моноволуменска студија го претставува погледот на Hyundai на иднината, судејќи по дизајнот, но и модерните технологии кои сигурно ќе осигурат задоволување на ригорозните еколошки стандарди.
Возилото се карактеризира со минимална маса благодарение на иновативните материјали, додека ентериерот е опремен со целосна мултимедија со потпис на LG. Атрактивната студија ја придвижува 2,2 дизелски мотор, кој во 2009 година ќе стане составен дел од понудата на оваа компанија. Развива 215 КС и 419 Nm вртежен момент, а усогласен е со автоматски менувач со шест степени на пренос.







Според мене ова е ептен грдо, а и имево ми е малце чудно. Да не има вграден iPhone и MacBook во него? хихихи
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Од напред Ford Street Ka, одпозади C4....од внатре малце булшит за мене.....не би рекол дека ќе биде успешно продавано. Можеби ќе се појави во некој филм:)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Disaster-area....Катастрофа. Не верувам дека ке излезе во сериско производство, или и да излезе, некој нормален би го купил. Највероватно ке остане во концептните модели (исто како лудите дизајни на Пежо) од кои можат да се влечат иновации за во нормалните модели.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Абе ај....за секој концепт ако гледаме вака. Нема шанси да иде на сериско....дел по дел ке се вметнува во новите модели
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
od nikogas ne sum sakal Hyundai.....
posle ova NESTO....nikogas nema da sakam. Epten e grdo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom