За што најмногу го користите интернетот?

За што најмногу го користите интернетот?

 • Порнографија

  Гласови: 16 6,7%
 • Мирцање и chat

  Гласови: 21 8,8%
 • "Нормално" сурфaње (е-маил, информации, вести)

  Гласови: 51 21,3%
 • Сурфање и повремено симнување на програми, игри и филмови

  Гласови: 118 49,4%
 • Heavy download (24 часовно симнување)

  Гласови: 17 7,1%
 • Работа (службено)

  Гласови: 16 6,7%

 • Вкупно гласачи
  239
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Интересен факт дека некаде околу 90% (не ме држете за збор околу точната бројката) од интернетот се користи за порнографија. Јас сум од тие што 40% од времето гледам порнографски страни, 30% симнувам некои програми и останатите 30% се други активности (работа, е-маил, форуми, вести итн.). Инаку лично во месецот јас се задоволувам со некој си 5 до 10 ГБ на download, повеќе не ни ми треба затоа што не симнувам ни игри ни филмови (имам двајца другари кои што се тоа го имаат). Е сега кажете вие за што најчесто го користите интернетот и немој да кажете дека не посетувате порнографски страни затоа што знам дека ќе лажете :).
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
60% од времето на интернет го посветувам на форумов
15% На останати чатови
15% за симнување нешо ако ми треба
8% на гогле
2% за останати работи порно сајтови
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Користам за се од горенаведеното. Највише симнувам, чатам и мрчам по форуми
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
И јас повеќе пати сум размислувал на што го трошам времето кога сум онлајн.. отприлика вака изгледа ситуацијата кај мене:
 • 60% симнување работи (со бедниот ми лимит :()
 • 15% барање материјали за нешто поврзано со школо (презентации, есеи, research workbooks итн итн)
 • 15% форуми + deviantART
 • 10% се' останато
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Да се надоврзам, некаде во денот поминувам 7-8 саата на компјутер од кој активно време на интернет е околу 3-4 саата, а другото време е поврзано со работа.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Ја Mинувам од 10 -12 саата на ден пред компјутер стално на интернет и сеа коа го ставија овај лимит заглавив се нервирам Инаку ова шо е горе наведено го правам по цел ден
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
80% го користам за кајгана
10% барам/земам материјали евентуално за нешто ако ми требаат
10% чат-мат ти реков ми рече:wink:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Најмногу за сурфање по разноразни документации, howto и такви работи, еден убав дел за форумишање, а и малку download. Порно и такви работи - јок. Не за друго, на работа имаме Content Inspection систем шо детектира adult сајтови, затоа и 75% од сликите на „Луди форумџии” не ги гледам.
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Pa, otprilika nesto kako spooky. So taa razlika sto nie imame drug sistem za odbrana od pornografija i download na muzika :)
Vo sekoj slucaj, pretezno za rabota :)
Sekako, tuka spaga i moeto zadovolstvo da se druzam ponekogas so vas na forumov :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
за форумов, за песни симињање, порно, нешто што ми треба за факултет, за читање спорт на интернет, МСН, сурфање по интересни страни.Воглавно тоа
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.907
Поени од реакции
570
50% download na MP3-ki (filmovi i igri nikogas ne simnuvam bidejki ne gi podnesuvam)
25% mIRC
25% forumi
 

SeXpIsToLs

Punk is not dead!
Член од
4 декември 2005
Мислења
72
Поени од реакции
0
50%кајгана форум
10%Chat
10%download
20%сурфање
10%останато
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Тука можете да видите што најмногу се пребарувало на најголемот веб пребарувач google.com. Податоците се групирани неделно и месечно за 2005 година линк. Инаку забележав дека на грчкиот google во август месец на шесто мест по барање информаци биле Млади бунтовници :).
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Сте чуле ли за човек што 95% од интернетот го користи за читање вицеви и играње флаш игри. Ја сум чул. Еве ја до мене. Чека да завршам со постот да седне и да игра Chicken Invaders 2.

A јас:
50% Забава
40% Работа
10% Адалт Забава
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Аууу, само јас сум со хеви, мада во последно време не толку како порано, нема што да симнувам. Сега ги чекам најновите верзии да излезат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom