Зашто пиете алкохол кога ви штети?

D

DeviL_32`

Гостин
Па го пијат иако штети...џабе ти е од првата голтка ти ствара навика и те тера уште да пиеш. Така да јас не го обошавам многу алкохолот али сепак пазам некогаш кога пијам за колку да се расположам ништо друго...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не пијам во толкави количини за да би ми штетел сериозно. Не пијам ни многу често, а одредени алкохолни пијалаци не само што нема да ти наштетат, туку и се полезни за здравјето (пр. за циркулација), секако, во ограничени количини.

А и за духот се полезни, зошто јас сум во тие што се веселат кога ќе се напијат, а не што паѓаат во депресија на „Пијем да ја заборавим“, што значи дека ми го крева расположението и се смејам, што е здраво. :)

Поентата е да не се претера количински и да не стане дејли рутин. Зошто тогаш... тешко назад. Од алкохоличар полошо нема.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Mojot dedo...ima 88 godini i uste raboti na niva!:)
Tripati na den tegne po 2-3 dooobri goltki domasna rakija koja ja vari on...i fuce!:vozbud:
Alkoholot(zavisi koj) moze da bide i korisen...
Jas, ziveam vo sredina kade ova e cesta pojava. Kavadarcanec sum jebi ga.:)
Sepak ne treba da se preteruva, sum imal losi iskustva so ova.:)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Пијам многу алкохол. За да направим чест кога некој нешто слави, за да заборавим на стресот и да се опуштим и да ми биде убаво (=
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Не пијам. Едноставно можам подобро да си поминам без да сум напијана :)
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
Pijam poso mi e interesno!!!A pijam skoro sekoj vikend,a sepak samo ednas sum se napravila stub i toa za mojot 18-ti rodenden!!!Pienjeto si go svakjam kako zadovolstvo!!!Ne se zalam,super mi e!!!:cug:
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Цел на пиењето? Незнам... можеби опуштање кај оние срамежливите, можеби опуштање од стрес. А за пиење, пијам и тоа бајаги.. скоро секоја недела пијам но ретко кога да се натрескам да незнам што праам, тоа може за позначајни прослави како 18 род, Матура, Внук/а и слично.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Пијам од кеиф:), повеќе ме личи со виното во рака отколку со спрајтот:).
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Koga ke se sluci nesto dobro pijam za da proslavam
koga ke se sluci nesto loso pijam za da zaboravam
koga nema da se sluci nisto pijam za da se sluci.:pos2:

Se zezam. Pijam od merak ne vo golemi kolicini i ne mnogu cesto.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..да штетно е ама...ипак никому памет не му доаѓа..инаку кога имаа пр..кога сакаш нешто да те стопли или едноставно си со друштво..на што прво ти текнуа..па пивооо брат...:helou:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Пијам ретко. Само по кафичи и на некои прослави(родендени,забави,матурски и сл), за подобро расположение:) Инаку највеќе обожавам пивце со скариче или кикиритчиња , и пита со винце Кавадаркааа...:vozbud:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Пијам ретко. Само по кафичи и на некои прослави(родендени,забави,матурски и сл), за подобро расположение:) Инаку највеќе обожавам пивце со скариче или кикиритчиња , и пита со винце Кавадаркааа...:vozbud:
Kavadarka e najgrdoto vino na svetot...a veruj mi, sum gi probal mnooogu...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
леле брат во сабота се начукав
вака велат фраерите и многу расправаат дека биле вакви и онакви, јас не пијам алхохол скоро не памтам од кога не сум се напил, мислам дека беше 2007 година само незнам точно кога кога кажав крај на алхохолот и крај беше и шо сега ке те нарпават пичка ако не пиеш алхохол, абе глупости.
Се разбира да се напиеш едно до две пива ама да се пијанчам нема шанси барем така кажав и досега е така, ке видиме за во иднина.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
најмногу конзумирам пиво кое ми е супститут на кафето:smir:.Кафе никогаш не пијам зошто полошо е!Не?!
Сакам да пијам во друштво зошто тоа е како "природен" допинг за добра атмосфера,се разбира со мера:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom