Зашто пиете алкохол кога ви штети?

Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Искрено не пијам алкохол до сега мн малко дали имам пола шише испиено и не планирам да пијам.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Ретко пијам алкохол, а тоа само на некои прослави, имендени, родендени, матурски но во одредена количина. Имам и прертерано и го знам чувството. Знаеме дека тогаш се чувствуваме силни, правиме муабет со секого, не се замараме за ништо и никој не ни може ништо. Но последиците си доаѓаат и се насобираат не само по здравјето туку и по нашиот углед бидејќи во моменти на пијанство јазикот ни е побрз од умот.
А, и ќе заборавев нешто да ви кажам сликовито :smir:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Edna rakija ili edna casa crveno vince dnevno ne e stetno,tokmu sprotivnoto,zdrav organizam,e sea prepivanje sekoj den,ne cini.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Ептен ретко знам да се напијам пошто ми е лошо после тоа..по едно пиво знам да натегнам ама не се дивам до толку
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Во умерена количина заради расположение :)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Затоа што е подостапен од кокаин, а скоро приближно ми влијае на комуникативност, либидо, самодоверба и остало.:pipi:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Па не ми штети :)
Пијам од среќа...знам да се напијам од тага...но знам да се напијам и од сабајле :)
п.с. шмекам полесно многу нормално коа сум потпивнат
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Затоа што е подостапен од кокаин, а скоро приближно ми влијае на комуникативност, либидо, самодоверба и остало.:pipi:
Оф топик
Па подостапен стана кокаинот,со забраната за продажба на алкохол после 7:helou:
А за самодовербата тачно,богами семоќна си кога си начукана,и мислиш дека сите во кафичот или диското мислат дека си најубава.:kesa:
 

Penja

Stajk-City is Wild West
Член од
1 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
pijam od meraci ama posle toa me kine glavata,,,ama nema vrska bitna e zurkata :)
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Никој од мое друштво не пие, па така и јас, у живот се вкупно сум се напила една чаша пиво ако собираш по две голтки од секоја година и една чаша вино.....и да сакам неможам да пијам, ми горчи xD
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Пијам во умерени колични исклучиво заради расположение, сите знаеме какво, нема друга причина поради која подпивнуваме некогаш алкохол. За тоа дека штети, не сум размислувала досега, изгледа никој не пази на тоа , ако е за штетење, има милион ствари во секојдневниов живот кои ни штетат.
Од мука никогаш не сум пиела, ниту имам намера да практикувам
 
Ј

јовица11

Гостин
Пијам затоа што се чуствувам убаво додека го правам тоа а и чинот потоа. Знам дека многу пати немам мера и ретко пијам, но кога пијам, пијам асално. И кој рекол дека МИ штети?!Напротив, многу убави нешта ми се деслие додека сум бил под дејство на алкохол, така да забавно е додека трае, и ќе пијам додека имам желудник за истото.
 
D

dzale1

Гостин
Shorty kazi im ka ti davav da pies voda, limun sol i aroma od ouzo na casata a ti mislese deka pies Ouzo, placebo effect ti udriv mislese deka si pijan ama te otrezniv pa mi bese zahvalen :D Pozdrav Pijanici kade i da ste
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Многу ретко пијам. Последниот пат кога пиев загазив. Бев на инфузија а не пиев многу, не ни бев пијан, не знам дали од јадењето беше, дали од алкохолот... 3 Месеци немам пиено алкохол од тогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom