Заработување со YouTube во Македонија

Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
Како може да има реклами на јутјуб видеа кои имаат 300 следбеници? Нели треба 1.000 за да се монетира? Што е финтата?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Гледам Лазаров вложил во продукција, во опрема, студио за подкастите. Опрема како за мала продукција со неколку камери. Вреди ли тоа до толку да се вложува?

Има ли Лазаров некоја продукција што работи за него? Знам дека некаде збореше како има нешто продукција ама дали негова или некаде влезен е не знам точно.
 
Последно уредено:
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Гледам Лазаров вложил во продукција, во опрема, студио за подкастите. Опрема како за мала продукција со неколку камери. Вреди ли тоа до толку да се вложува?

Има ли Лазаров некоја продукција што работи за него? Знам дека некаде збореше како има нешто продукција ама дали негова или некаде влезен е не знам точно.
Секако дека вреди, вложуваш во твојот продукт, ќе имаш поквалитетен контент, ќе изгледаш по проефесионално, со тоа ќе привлечеш спонзори од висок калибар, нема да ти биде главен спонзор сач пица, туку Телеком или Пивара пример.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Секако дека вреди, вложуваш во твојот продукт, ќе имаш поквалитетен контент, ќе изгледаш по проефесионално, со тоа ќе привлечеш спонзори од висок калибар, нема да ти биде главен спонзор сач пица, туку Телеком или Пивара пример.
Секој вреди да вложува. Мене ме интересираше и покрај вложување има ли некоја продукција што стои зад него или све е сам свој газда.

И не му е само Сач пица спонзор. Тука му е и Krusel и уште некој имаше што даваат ваучери, капчиња даваат на гостите.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Секој вреди да вложува. Мене ме интересираше и покрај вложување има ли некоја продукција што стои зад него или све е сам свој газда.

И не му е само Сач пица спонзор. Тука му е и Krusel и уште некој имаше што даваат ваучери, капчиња даваат на гостите.
Mislam sam se pravi, ima nekoi decki sto mu se vraboteni i toa e toa.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Јас мислев дека има некој кој му помага, фирма од друг сопственик.
Ne, ima edno dete Darko toj mu e kako videografer. I verojatno use nekoe dete sto mu pomaga na ovoj. Ne e nekoj tolku kompleksen proces pa da mora firma da angaziras, pari trebaat samo, za dobar softver, kameri i jaka optika.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Ne, ima edno dete Darko toj mu e kako videografer. I verojatno use nekoe dete sto mu pomaga na ovoj. Ne e nekoj tolku kompleksen proces pa da mora firma da angaziras, pari trebaat samo, za dobar softver, kameri i jaka optika.
Даре веќе не му е во екипата. Сега го има оној Димитар Лорд тој му е видеографер, режија. Даре му беше девер на свадбата. Пари покрај за софтвер и за камери и за интернет требаат и за да ги плаќа вработените, за да плаќа кирија и за други трошоци месечно и годишно во фирмата ако има. Во едно интервју спомна дека работи и со маркетинг агенција.

Добро е што се појави Лазаров затоа што многу детски некако до сега кај нас јутјуберите го тераа сето ова со видеа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
многу го издупија алгоритмов Јутуб, порано све ќе ти дава нова музика и видеа што се интересни, сега ти дава едни исти што си ги изгледал сто пати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom