Запознавање преку facebook или во живо

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.249
Поени од реакции
6.941
Според мене е најдобро прво у живо, и после пак у живо да се одржава врската :)
добро, и ако судбината ти дала да запознаеш некој што ти одговара на социјална мрежа,ти пак ќе продолжиш да го бараш ВО ЖИВО дали на вестите на ШИТЕЛ, анимал планет, фокс муви итн
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Ајде, океј да се запознаеш на социјална мрежа затоа што ете такво време дојде. Ама предолго комуницирање само преку фб, Viber и слично - не сакам и не практикувам. Од искуство.
Баш така, ја идеализираш личноста и си правиш некој филм додека комуницирате и после во живо доаѓа разочарување...не ти се свиѓа, ете не може да се оствари комуникација или едноставно нема хемија и ред други работи.
Затоа оди запознај се, самиот се спасуваш од губење на време и лажни илузии.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.238
Поени од реакции
36.508
Абе на фб се сите манекенки, сите лепотици/лепотани, нема дебели, чунки само главата сликана на секоја слика и троа опраена со ауто алатките на инстаграм/фотошоп оти на некои не му врти за повеќе од тоа, пред компјутер сите знаат се и мислиш нема глупи луѓе, али тоа е додека им е отворен чичко гугл пред нив. Затвори гугл да читаат и оп, дигната рачната, не зборува сама устата, ако не си ставил во тиквата нема од каде да црпиш информации.
Тука сите чесни и поштени, никој не кради, никој не лажи, никој не е партиски поттрчко, арно ама во реалност процентот на таквите е доста мал.
Не ги плукајте и исклучувајте ниедна опција, можеби баш тие што ги плукате социјалните мрежи да стапите за прв пат во контакт баш таму, со некој/некоја ќе имате нешто повеќе и подолго понатаму.
На социјални мрежи е добро за почетен контакт, ако ви изгледа интересно гледајте да се видите и во живо за краток период, таму ќе процените многу повеќе, а социјалните мрежи се одлични за прв контакт, бидејќи и да сакате поинаку со одредени личности немате услов да го изведете почетниот контакт.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
Битно на внуците (ако имаат, пошо 90% кренати се и машки и женски) ќе им кажуваат како најголемо достигнување во младоста им била слика со 300+ лајкови.

Сите со носот во телефон.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Koj be telefonot vo nos? :-D
Jas sum bolja u zivo i zatoa poise sakam zivo.
Tie so ne gi biva u zivo, poise sakaat na internet da se "zapoznavaat".
Ic ne postuvam luge so se zapoznavaat na net...
Jezda fb accountot moze da dava nekoi prednosti ko. Na primer: Da se uveris deka nekoj ne e manijak, da vidis kaj setal (citaj 'kolku pari ima'), redoven posetitel li e na nekoi lokali, so kogo se druzi (mi se svigja li drustvoto), koi mu se majka tatko brat sestra...
Lugeto so otkrivaat previse informacii za sebe na fb, pisuvaat "dosetki" na sekoj saat i uzivaat popularnost vo web prostorot, najverojatno ne se toa sto se nafb vo realnosta.
Od druga strana, povolnostite gi imas kako i da e, posto otkako ke se zapoznaete u zivo, prvo so praite e ili si razmenuvate broevi ili ste pametni kako mene i si razmenuvate facebook (hehe)
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
38
Поени од реакции
25
Како се запознавате со одредена личност ако му имате фрлено око преку facebook или чекате момент да се случи на се најдите на исто јавно место како ноќни клубови, и што мислите како се поголеми шансите

јас му давам знаци преку фб. Па и му пишувам прва. Немам срам за такви работи,ако е од околината чекам момент пример за во живо средба,ама ако не е мора да се створи контакт првин преку нет.
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
52
Поени од реакции
42
Ако има слики само од главата , одма знаеш дека е дебела и ја елиминираш , а еквивалентно за машки би било ако има слики игри и коли:D
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Koj be telefonot vo nos? :-D
Jas sum bolja u zivo i zatoa poise sakam zivo.
Tie so ne gi biva u zivo, poise sakaat na internet da se "zapoznavaat".
Ic ne postuvam luge so se zapoznavaat na net...
Jezda fb accountot moze da dava nekoi prednosti ko. Na primer: Da se uveris deka nekoj ne e manijak, da vidis kaj setal (citaj 'kolku pari ima'), redoven posetitel li e na nekoi lokali, so kogo se druzi (mi se svigja li drustvoto), koi mu se majka tatko brat sestra...
Lugeto so otkrivaat previse informacii za sebe na fb, pisuvaat "dosetki" na sekoj saat i uzivaat popularnost vo web prostorot, najverojatno ne se toa sto se nafb vo realnosta.
Od druga strana, povolnostite gi imas kako i da e, posto otkako ke se zapoznaete u zivo, prvo so praite e ili si razmenuvate broevi ili ste pametni kako mene i si razmenuvate facebook (hehe)
А, тие што не објавуваат слики од кај шетале и кај пиеле кафе, а од домашните и друштвото скоро никој не им користи фејсбук во која категорија спаѓаат? :D
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
А, тие што не објавуваат слики од кај шетале и кај пиеле кафе, а од домашните и друштвото скоро никој не им користи фејсбук во која категорија спаѓаат? :D
Tie vo moja kategorija se ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom