Занимливости

Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Досега во мојот живот имало 108 затемнувања на сонцето, 246 големи ерупции на Земјата, на Марс би имал 26 години, озонската дупка над Антарктикот се зголемила за 20 милиони км2...
http://www.bbc.com/earth/story/20141016-your-life-on-earth
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.739
Поени од реакции
6.673

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Fungal Christmas tree. Top: Talaromyces stipitatus; Tree: Aspergillus nidulans; Ornaments: Penicillium marneffei; Trunk: Aspergillus terreus.

Created by Stephanie Mounaud from the J. Craig Venter Institute:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom