Зае*анции по телефон

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Пишете за заебанциите што сте ги правеле или ви ги правеле или сте ги слушнале.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Добар ден, се јавуваме од Водовод Битола, имаме мали проблеми па затоа ве молиме да проверите дали кај вас има топла вода.
......10 сек.....15 сек.....20....
Има, само што има врска водовод со ова...
...10 сек.....15 сек......20....
Абе ќе ви е**** пи*** од на ****** маме ви е****
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Еден постар (бааѓи во години) комшија го гледаме како си седи на балкон. Прво неколку пати само ѕврцкавме и спуштавме и го гледавме како се шета, и тоа таман ќе седне ќе му заѕвониме. Кога ни стана досадно една се јави и му вика: Стојче (измислено име), што не се јавуваш, ај дојди во кафаната “Карпош“ цел ден те чекам.
Целиот збунет: Ко..., кој е, које таму..., која си...
И тогаш спуштаме и го гледаме како излага надвор...
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Темата оди во Чек дис аут :arrow:
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Си седиме цела банда и немаме шо да праиме....И едно другарче и го зема мобилниот на една другарка ко демек да си игра нешто со него.....
А он уствари и го смени моето име во именикот и место тоа пиша Космофон......И јас и пратив порака у стилот дека добила ваучер и дека треба утредента да иде и да го подигне.......И после оваа се попали дека добила награда....И утредента отиде у продавница на космофон.....И таму тие ја гледале жуто, и ваљда и се прснале од смеење..... :lol: :lol: :lol:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Ова на МСВ финтава е ѕвер.. ја иам и ја праено.. и тоа со имиња на цури, едно друго..

Ама, најкрвава ми е фрката со скриен број.. даање на еден другар да и се јави на таа една таму (од кај мене), и овој се внесе у улогата - „ќе те убијам, ќе ти искорнам црева, ќе ти ископам очи“ и така натаму.. и после 10 сек. оваа ми се јави да ми каже.. и да побара заштита, на што ја благо се искурчив „мамата ќе му ја ебам“.. а овој до мене прсна од смеење..
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Офчар напиша:
Ова на МСВ финтава е ѕвер.. ја иам и ја праено.. и тоа со имиња на цури, едно друго..

Ама, најкрвава ми е фрката со скриен број.. даање на еден другар да и се јави на таа една таму (од кај мене), и овој се внесе у улогата - „ќе те убијам, ќе ти искорнам црева, ќе ти ископам очи“ и така натаму.. и после 10 сек. оваа ми се јави да ми каже.. и да побара заштита, на што ја благо се искурчив „мамата ќе му ја "онадам"“.. а овој до мене прсна од смеење..
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Мене еднаш ми се јавува некој во три насабајле, онака непознат глас се гледа дека згрешил и ми вика: -Кај си ма ти, до кога ќе те чекам...
А јас му викам: -Чекај сега и така ме разбуди барем да идам да мочкам па ќе дојдам.
Веќе не се јави, сигурно го имаше згрешено бројот.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Додека бев во војска му го побараф бројот на мојот поручник, бидејки често излегував во грат за „потреби на четата“ а тој не сакаше да ми го даде бројот. Недела дена подоцна му го најдов бројот во најновото издание на телефонскиот именик со броевите од сите старешини во гарнизонот. И му пратив порака:
Јас сум делфин кој живее во длабочините на твоето срце, и затоа немој никогаш да го затвориш за мене, зошто велат дека делфините во темнина умираат.

Наредниот ден уште од 6 наутро почна да ми титка постојано (не го знаеше мојот број). Потоа во текот на денот отиде во пералница и таму на една од жените и ја покажал, и таа како реагирала у стилов „Ауууу ******, која девојка ти прати ваква порака, и тој се свртел кон војникот што бил таму, другарот што спиеше до мене со кого заедно го пишувавме СМС-от и го прашал дали му е познат бројот, другаров само се насмефнал. Поручников само кажал ааа ке го убијам коа ке се вратам во павиљон!
:D :D :D :D
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Tonchie напиша:
Додека бев во војска му го побараф бројот на мојот поручник, бидејки често излегував во грат за „потреби на четата“ а тој не сакаше да ми го даде бројот. Недела дена подоцна му го најдов бројот во најновото издание на телефонскиот именик со броевите од сите старешини во гарнизонот. И му пратив порака:
Јас сум делфин кој живее во длабочините на твоето срце, и затоа немој никогаш да го затвориш за мене, зошто велат дека делфините во темнина умираат.

Наредниот ден уште од 6 наутро почна да ми титка постојано (не го знаеше мојот број). Потоа во текот на денот отиде во пералница и таму на една од жените и ја покажал, и таа како реагирала у стилов „Ауууу ******, која девојка ти прати ваква порака, и тој се свртел кон војникот што бил таму, другарот што спиеше до мене со кого заедно го пишувавме СМС-от и го прашал дали му е познат бројот, другаров само се насмефнал. Поручников само кажал ааа ке го убијам коа ке се вратам во павиљон!
:D :D :D :D
и, те уби??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
:lol: :lol: :lol:
Под ИТНО даунлоад на сите 4 парчиња!
:lol: :lol: :lol:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
баш пред некој ден Батистута ми го раскажуваше тоа со Ефто, ама интернетов го сјебав од даунлоадирање цел месец, па чекам 1 август за да се обнови конекцијата, мора да го чујам Ефто :lol: :lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Toa со Ефто Кan го има склопено и во миксче! гарант станало хит по нет кафулињата низ Кавадарци - роднио крај на Ефто! :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Гижо, штом ме читаш значи преживеаф, после тоа разменувавме такви интересни пораки. На крај пред кинење пријателски се разделифме, иххх ко да ми бил детчко
:D :D :D :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom