Загатки

F

fantomX

Гостин
Одговорено е поназад.
1 = 5
5 = 1

:)

Човек влегува во бар. Оди кај шанкерот и му шепоти нешто на уво. Се врти погледнува кој има во барот и пак се врти кон шанкерот да порача пијалок. Тогаш шанкерот извадил пиштол го вперил кон него и овај само се насмеал му рекол фала и си отишол.
Шо му шепнал на шанкерот?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ако Среда во 0:00 врне дожд дали за 36 сати може да очекуваме сонце ?
 
V

Viktorijabt

Гостин
Одговорено е поназад.
1 = 5
5 = 1

:)

Човек влегува во бар. Оди кај шанкерот и му шепоти нешто на уво. Се врти погледнува кој има во барот и пак се врти кон шанкерот да порача пијалок. Тогаш шанкерот извадил пиштол го вперил кон него и овај само се насмеал му рекол фала и си отишол.
Шо му шепнал на шанкерот?
"Икам, впери ми пиштол за да ми престане":toe:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Еден господин гледа еден портрет. Еден случаен минувач застанува и го прашува „Што гледате господине“ Toj одговара:,,Јас немам ниту брат, ниту сестра ,но таткото на човеков на сликата e син на мојот татко,,.
Чиј портрет гледа овој човек?

точниот одговор ни јас не го знам но типувам на нешто, размислете и вие
 
F

fantomX

Гостин
Сам се гледал во слика, т.е. свој портрет.
Или негов син можи...
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Еден господин гледа еден портрет. Еден случаен минувач застанува и го прашува „Што гледате господине“ Toj одговара:,,Јас немам ниту брат, ниту сестра ,но таткото на човеков на сликата e син на мојот татко,,.
Чиј портрет гледа овој човек?

точниот одговор ни јас не го знам но типувам на нешто, размислете и вие
свој портрет?
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Еден господин гледа еден портрет. Еден случаен минувач застанува и го прашува „Што гледате господине“ Toj одговара:,,Јас немам ниту брат, ниту сестра ,но таткото на човеков на сликата e син на мојот татко,,.
Чиј портрет гледа овој човек?

точниот одговор ни јас не го знам но типувам на нешто, размислете и вие
Па негов портрет ваљда...
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Да речеме дека е така и јас така мислев

Таткото на Тони има пет деца: Дејан, Филип, Кристина, Симона. Како се вика петтото дете?
 
F

fantomX

Гостин
Да речеме дека е така и јас така мислев

Таткото на Тони има три деца: Дејан, Филип, Кристина, Симона. Како се вика петтото дете?
Син му го гледаизгледа, не самио себе.
Вика таткото на човеков на сликава е син на мојот татко. Пошто нема брат, таткото на чоеко на сликата е самиот тој - човекот на сликата е син му.

Тони е петто дете
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Многу брзо ми ги решавате :nesum:

Продолжуваме:
Си биле триесет итри Попа, а имаме триесет леба. Секој Поп треба да добие подеднакво со останатите попови...

Колку леба ќе добие еден Поп ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom