Загатки

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Си биле татко и двајца сина, едниот бил слеп а другиот бил глувонем. Биле в пустина и му се припијало вода. Таткото и глувонемиот син пошле по вода а слепиот ги чекал. Наполнале вода и на враќање таткото умрел. Како ќе му кажи глувонемиот на слепиот дека татко му умрел ?



Ајде генијалци..
Во една шума се случила несреќа, кога дошле спасувачките екипи нашле
Мртов човек кој во едната рака држел половина чкорче од кибрит а на 10тина метри до него бил срушен авионот.. сите патници преживеале освен тој со шкорчето, како се случило сето тоа?
Де овие имаат решение или да не се обидуваме за џабе. Дајте ајде ме копка што е одговорот на овие :raz:

Она првото посебно ме нервира дури, штознам можда ќе го однесе докај татко му и со допир по неговото тело ќе му нацрта крст, па тоа да го асоцира на смртта... поима немам стварно како би му објаснил поинаку...

Она второто па незнам што би можело да биде, на ништо посебно не ме наведува чкорчето :toe:
ај давајте решенија ако ги знаете?
 
В

Вори

Гостин
И мене исто..дајте решение,се нервирам не можам да ги најдам одговорите на загатките...
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
За мојата загатка таа со таткото и двајцата сина мислам дека решение има во куранот, така да ако имате некој познаник муслиман распрашајте се. Мене ептен ме интересира шо е решението.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.866
A woman shoots her husband. Then she holds him under water for over 5 minutes. Finally, she hangs him. But 5 minutes later they both go out together and enjoy a wonderful dinner together. How can this be?

Странско ... али ај да ве видам :nesum:


Плус прашање ..

Наброј 3 дена по редослед без да ги употребиш зборовите ..Понеделник,вторник,среда,четврток.петок,сабота и недела.

Едит ... сте го стаиле прашањево :)
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
второто прашање :

денес , утре , задутре (другиден)
резерва : вчера :):):)
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
A woman shoots her husband. Then she holds him under water for over 5 minutes. Finally, she hangs him. But 5 minutes later they both go out together and enjoy a wonderful dinner together. How can this be?

Странско ... али ај да ве видам :nesum:


Плус прашање ..

Наброј 3 дена по редослед без да ги употребиш зборовите ..Понеделник,вторник,среда,четврток.петок,сабота и недела.
Тоа првото треба малку мислење, а ова второто јас го постирав некоа страна понапред, вчера, денес, утре :smir:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
ептен лесно е :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.866
This is an unusual paragraph. I'm curious how quickly you can find out what is so unusual about it? It looks so plain you would think nothing was wrong with it! In fact, nothing is wrong with it! It is unusual though. Study it, and think about it, but you still may not find anything odd. But if you work at it a bit, you might find out! Try to do so without any coaching!

Кој го знае одговорот на ова ..
 
V

Viktorijabt

Гостин
Ајде ова да ве видам:

A woman comes home with a bag of groceries, gets the mail, and
walks into the house. On the way to the kitchen, she goes through the
living room and looks at her husband, who had blown his brains out. She
then continues to the kitchen, puts away the groceries, and makes
dinner.

Како е можно?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.866
Ајде ова да ве видам:

A woman comes home with a bag of groceries, gets the mail, and
walks into the house. On the way to the kitchen, she goes through the
living room and looks at her husband, who had blown his brains out. She
then continues to the kitchen, puts away the groceries, and makes
dinner.

Како е можно?
Mислам дека маж и се упуцал одамна и жената гледа во вазната со пепелот од маж и :helou:.. го имам читано ова
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Дајте превод на македонски.Не дека не разбирам англиски ама дајте превод потешко е на англиски.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
This is an unusual paragraph. I'm curious how quickly you can find out what is so unusual about it? It looks so plain you would think nothing was wrong with it! In fact, nothing is wrong with it! It is unusual though. Study it, and think about it, but you still may not find anything odd. But if you work at it a bit, you might find out! Try to do so without any coaching!

Кој го знае одговорот на ова ..

Ја нема буквата e.
 
V

Viktorijabt

Гостин
Mислам дека маж и се упуцал одамна и жената гледа во вазната со пепелот од маж и :helou:.. го имам читано ова
Точно е ама немам поени за репутација. :smir:

Барам потешко...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom