ЗЕМЈОТРЕС!

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Господ е голем или универзумот враќа?
Во мое време не учеа дека поинаку настануваат земјотресите :( очигледно сум живеела во заблуда:icon_mrgr:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Сериозно вака размислуваш?
...не е тема, ама карма е тешка работа, ништо јавно не излегува на многу личности претежно политички што им се случило исто за неправда што ја направиле кон некои особи, ама останува во тајност и Света Гора силно се стресе,
Во мое време не учеа дека поинаку настануваат земјотресите :( очигледно сум живеела во заблуда:icon_mrgr:
... што да ти речам, многу добро ја прочита мојата двосмисленост и симболика, ако се решиш да се зезаш со мене на тој начин малку ќе се сопнеш,
Многу работи пропуштам со копчето игнорирај. :pos:
... да можеш во реалниот живот да имаш такво копче да игнорираш да те видам и вака да се смееш, на форум не е некое постигнување!
 
Последно уредено:

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
..не е тема, ама карма е тешка работа, ништо јавно не излегува на многу личности претежно политички што им се случило исто за неправда што ја направиле кон некои особи, ама останува во тајност и Света Гора силно се стресе,
Јас не се зезам воопшто. Одбивам да верувам во вакви небулози, кои немаат врска со здрав разум. Се знае како настанува земјотрес и зошто. ТОЧКА. И нема тука дискусија карма, господ, Света гора, пораки од универзум. Нема симболика тука.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Јас не се зезам воопшто. Одбивам да верувам во вакви небулози, кои немаат врска со здрав разум. Се знае како настанува земјотрес и зошто. ТОЧКА. И нема тука дискусија карма, господ, Света гора, пораки од универзум. Нема симболика тука.
Автоматски споено мислење:


Јас не се зезам воопшто. Одбивам да верувам во вакви небулози, кои немаат врска со здрав разум. Се знае како настанува земјотрес и зошто. ТОЧКА. И нема тука дискусија карма, господ, Света гора, пораки од универзум. Нема симболика тука.
Многу неразумни работи се случуваат во светот...постојат чуда, така да не збори два пати.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Јас не се зезам воопшто. Одбивам да верувам во вакви небулози, кои немаат врска со здрав разум. Се знае како настанува земјотрес и зошто. ТОЧКА. И нема тука дискусија карма, господ, Света гора, пораки од универзум. Нема симболика тука.
Не казнува Господ дека граничиме со Бугарите.
...зошто овој коментар не те возбуди толку и не ставаш "голма точка" , впрочем се надоврзав на негов пост, ...тоа што ти одбиваш да веруваш во натприродни сили е твој проблем и не мора да дискутираш на таа тема, никој не те прозва, па вака да си арогантна нешто те спомнаа за модератор, па веднаш вака со сила се закачаш со мене на погрешна подетма, ме разочара искрено, инаку ниту знаеш дали нешто се случува во Света Гора нит си била таму, гледај да не се сопнеш!
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
...зошто овој коментар не те возбуди толку и не ставаш "голма точка" , впрочем се надоврзав на негов пост, ...тоа што ти одбиваш да веруваш во натприродни сили е твој проблем и не мора да дискутираш на таа тема, никој не те прозва, па вака да си арогантна нешто те спомнаа за модератор, па веднаш вака со сила се закачаш со мене на погрешна подетма, ме разочара искрено, инаку ниту знаеш дали нешто се случува во Света Гора нит си била таму, гледај да не се сопнеш!
Само те прашав дали сериозно така размислуваш. Ништо повеќе. Можеш да си веруваш во што ти душа сака. Твое право.
Света Гора нити сум била, нити планирам, а и колку ми е познато е забранета за жени. Така да не си била ни ти. :pipi:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
19.604
Многу работи пропуштам со копчето игнорирај. :pos:
Еве ја ке ти долову што пропушташ у "кратки црте" у нејзин стил:

...повторно се тресе тлото балканско, со сигурност тврдам според сликите од википедија и од факултетот медицински што учевме од табла со графикони каде тоа е сместен господ и не гледа и со стапче ги мрда тектонските пличи кои дијаметрално се судираат од лево на десно односто исток запад и се свртени на кај третата куќа на Марс, така што според наталаните карти од зодијакот и влеленските истражувања кои тврдат дека универзумот иако забрзано се шири тој сепак не заборава да погледне назад и да ни врати за се што сме направиле до сега и не простува и за вакцините кои беа за џабе напраени од астра зенека,фајзер, Ков Сарс 19 како и да пишуваше во википедију упс тоес што учевме и вчера повторувавме со докторскиот колегиум за тоа и си рековме ајде кој е стрелец во хоросоп да погоди каде ке удри наредниот земјотрес дали тоа ке биде овде
download.jpg
или овде
download (1).jpg
тој што ке победи ке има гратис сертификат добиен од сикрет санта наградната игра на оделот во кој работам јас со мојата бела докторска наметка која ја добив лани за сикрет санта, јебига ѕвездите ми беа наклонети на моја страна и господ беше голем и ми помогна да добијам тазе пеглан мантил, а и главна награда догодина ке биде читав у хороскоп само не кажувајте на колегите мои посебно на поздрав топол еден или два, главна награда ке биде патување во света гора без да те удри земјотрес од господ директно кој таму бдее над брадестите старци кои постат за наше здравје и господ да не чува од сарс ков 19 и земјотреси во блиска иднина
download (2).jpg

...
The page "Земјотрес" does not exist. You can ask for it to be created, but consider checking the search results below to see whether the topic is already covered.
  • 1963 Skopje earthquake
    The 1963 Skopje earthquake (Macedonian: Скопски земјотрес од 1963 година, romanized: Skopski zemjotres od 1963 godina) was a 6.1 moment magnitude earthquake
    19 KB (1,731 words) - 05:23, 14 January 2022
  • 2019 Albania earthquake
    Albanian). Indeks Online. 28 November 2019. Retrieved 25 December 2019. "Земјотрес во Албанија - Македонија прати помош [Earthquake in Albania, Macedonia
    134 KB (11,687 words) - 03:38, 11 January 2022
  • Foreign relations of North Macedonia
    (in Albanian). TV Klan. 28 November 2019. Retrieved 29 November 2019. "Земјотрес во Албанија - Македонија прати помош [Earthquake in Albania, Macedonia
    58 KB (3,360 words) - 18:29, 15 January 2022
  • Albania–North Macedonia relations
    (in Albanian). TV Klan. 28 November 2019. Retrieved 29 November 2019. "Земјотрес во Албанија - Македонија прати помош [Earthquake in Albania, Macedonia
    10 KB (992 words) - 20:48, 10 August 2021
...ова ми беше една година за семиарска и сега сум целосно подкована докторка со сто порцентен точен разум и хороскоп. Ја знам дека таму каде што има неправда ке има и земјотреси и афтершокови и афтерпартиња и господ е голем ке ни покаже дека хороскопот јаснно кажува кога и каде универзумот ни враќа за се, освен за политички цели, нели ова балкан е до сеа требаше да не снема ако е затоа луге сме не се шегувајте вака.

ф.png
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Темата можи слободно да се префрли во под-форумот Љубов и секс.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Еве ја ке ти долову што пропушташ у "кратки црте" у нејзин стил:

...повторно се тресе тлото балканско, со сигурност тврдам според сликите од википедија и од факултетот медицински што учевме од табла со графикони каде тоа е сместен господ и не гледа и со стапче ги мрда тектонските пличи кои дијаметрално се судираат од лево на десно односто исток запад и се свртени на кај третата куќа на Марс, така што според наталаните карти од зодијакот и влеленските истражувања кои тврдат дека универзумот иако забрзано се шири тој сепак не заборава да погледне назад и да ни врати за се што сме направиле до сега и не простува и за вакцините кои беа за џабе напраени од астра зенека,фајзер, Ков Сарс 19 како и да пишуваше во википедију упс тоес што учевме и вчера повторувавме со докторскиот колегиум за тоа и си рековме ајде кој е стрелец во хоросоп да погоди каде ке удри наредниот земјотрес дали тоа ке биде овде
Прегледај го приврзокот 319565
или овде
тој што ке победи ке има гратис сертификат добиен од сикрет санта наградната игра на оделот во кој работам јас со мојата бела докторска наметка која ја добив лани за сикрет санта, јебига ѕвездите ми беа наклонети на моја страна и господ беше голем и ми помогна да добијам тазе пеглан мантил, а и главна награда догодина ке биде читав у хороскоп само не кажувајте на колегите мои посебно на поздрав топол еден или два, главна награда ке биде патување во света гора без да те удри земјотрес од господ директно кој таму бдее над брадестите старци кои постат за наше здравје и господ да не чува од сарс ков 19 и земјотреси во блиска иднина
Прегледај го приврзокот 319567

...
The page "Земјотрес" does not exist. You can ask for it to be created, but consider checking the search results below to see whether the topic is already covered.
  • 1963 Skopje earthquake
    The 1963 Skopje earthquake (Macedonian: Скопски земјотрес од 1963 година, romanized: Skopski zemjotres od 1963 godina) was a 6.1 moment magnitude earthquake
    19 KB (1,731 words) - 05:23, 14 January 2022
  • 2019 Albania earthquake
    Albanian). Indeks Online. 28 November 2019. Retrieved 25 December 2019. "Земјотрес во Албанија - Македонија прати помош [Earthquake in Albania, Macedonia
    134 KB (11,687 words) - 03:38, 11 January 2022
  • Foreign relations of North Macedonia
    (in Albanian). TV Klan. 28 November 2019. Retrieved 29 November 2019. "Земјотрес во Албанија - Македонија прати помош [Earthquake in Albania, Macedonia
    58 KB (3,360 words) - 18:29, 15 January 2022
  • Albania–North Macedonia relations
    (in Albanian). TV Klan. 28 November 2019. Retrieved 29 November 2019. "Земјотрес во Албанија - Македонија прати помош [Earthquake in Albania, Macedonia
    10 KB (992 words) - 20:48, 10 August 2021
...ова ми беше една година за семиарска и сега сум целосно подкована докторка со сто порцентен точен разум и хороскоп. Ја знам дека таму каде што има неправда ке има и земјотреси и афтершокови и афтерпартиња и господ е голем ке ни покаже дека хороскопот јаснно кажува кога и каде универзумот ни враќа за се, освен за политички цели, нели ова балкан е до сеа требаше да не снема ако е затоа луге сме не се шегувајте вака.

Прегледај го приврзокот 319568
...како прво, за прв пат парва (errorhead) се откажа од пишување на кумановскиот дијалект а со толкав возбудувачки текст, како второ само тој си знае зошто ја напаѓа на ваков начин биџонс, а како трето, тоа не знам самиот ќе напише наскоро!
...го навредуваш христијанството, што си по вера парва?
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Jas mislev @парва ne ni znae literaturno da pisi, iskreno.
Arno sto zdrma pa ispadna deka sum greska :toe: .
Kojznaj kolku pametni raboti ima napisano ali koj da go razberi, a da baram preveduvac od kumanovski malce bezveze e :toe:
Автоматски споено мислење:

За тренинг му се тие, му требаше прецизност за да не не тресне нас по грешка. Ништо не разбирате.
Da ti ibam rukata, da ti ibam :D
Автоматски споено мислење:

Многу работи пропуштам со копчето игнорирај. :pos:
Toa deka si tenka so nervite, baska pufle, ali povekje do nervite ti e. Ako uste odsega ti imaat popusteno, racunaj tek za nekoja godina so ke se desava. Nazad ti e zimata tebe :cautious:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom