Живец

Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
вака луѓе иам голем проблем иам живец на прстот,додека си го сечев ноктот стигнав до живецот и зафркнав работата на почетокот ме болеше при идење али сеа не али каок да го излечам да ми исчезне ве молам за голема помош ова на ногата стапалото ми е
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Земи прво една огромна сајла на еденио крај од сајлата прво пголем клинец и така се до најмал до степен каде шо клинецо ке можеш да си го закачеш на живецо и после фани се за нешто цврсто а од другата страна нека те влече трактор....
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Земи прво една огромна сајла на еденио крај од сајлата прво пголем клинец и така се до најмал до степен каде шо клинецо ке можеш да си го закачеш на живецо и после фани се за нешто цврсто а од другата страна нека те влече трактор....
Сериозно правиш разлика од тема чек дис аут до тема здравје?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
вака луѓе иам голем проблем иам живец на прстот,додека си го сечев ноктот стигнав до живецот и зафркнав работата на почетокот ме болеше при идење али сеа не али каок да го излечам да ми исчезне ве молам за голема помош ова на ногата стапалото ми е
Што и да правиш, немој сам да го тегнеш. Може да ти отече прстот, одосно да ти загнои па ќе треба цел нокт да ти го вадат, а тоа и не е така едноставно и безболно.
Веднаш на лекар да те средат. Сам, во никој случај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom