Женски вратоврски

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
вака би се облакала секој ден..вакви униформи баравме за у школо, ама ништо од тоа:nesum:
сакам вратоврски, мноогу у последно време, онака со кошулка(ќе да е до серијата:))..многу ми е убаво, некако секси, закон се:) може ќе носам викендов за искачање:pipi:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Мнооооогу е секси вратоврска на женско, ама да не е од оние свиленкастите, пошто тие ми се некако апла ко за машки.
Имаше порано во ГТЦ најгоре, на крај, па десно ( кога гледаш кон плоштад ), ама тоа беше за време на Ребелдевеј треската:) и не верувам дека сеуште има.
Јас имам една што си ја земав во тој период заедно со карирана сукњичка и кошула и уште си ја носам, ама претежно во комбинација со фармерки. Не за друго, сукњата едвај ме собира, па само за спеш`л окејжун ја носам. :pos:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Никогаш немам ставено.. незнам некако се плашам дан ја искомбинирам неубо.. незнам ќе се осеќам за нигде. А да гледам на други убо стојат, ама јас лично сега за сега не би ставила.
Во Охрид има премногу по бижутерииве, ама не би купила
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас ги обожавам женските вратоврски и желба најголема ми е да си купам таква, ама не сум начекала во Скопјево никаде, ама баш никаде. Преубави ми се и ако човек знае да искомбинира знае да излезе навистина секси комбинација.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Ми се допаѓа како моден детал и може добро да се искомбинира.Не сум налетала или можда сум ама не сум приметила :):)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Mi se dopagaat zenskite vratovrski, dobro odat so kosuli. Bi nosela samo da najdam nekoja sto ke mi se dopadne
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Носам вртоврски не многу често во последно време али ипак носам.Најомилени ми се една црна и дрвена кои ги комбинирам со црна или бела кошула.На почетокот ми беше интересно и чудно но сега се навикнав и ми е супер кога ги носам .
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
многу ми се слатки женските вратоврски, ама со некој интересен дезен...во Скопје имате во оние мали кинески продавнички што ги ма карши Буњаковец, ЈБТ и низ турска чаршија, а низ бижутерииве ги има!!! јас нечекав многу слатки шаренки во еден бутик во Ново лисиче!!!
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Ууууф ги обожавам!
Сега за сега имам три и мислам уште да купувам.
Иначе може да си набавиш во Six PM или па во некоја продавница за бижутерија може да има....пример во ботони сум видела=)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Веднаш ми асоцира на стјуардеса или некоја ученичка од елитните американски училишта со униформа :)
Инаку никогаш не сум носела досега..не сум си купила некоја бидејќи не ми се допаѓа таквиот стил. Порадо би носела марама :helou:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Мајка ми најчесто ги носи и таква и е и униформата за на работа.:)
Мене лично многу префинето и елегантно ми делуваат и кога би пораснала повеќе [за некоја година] би облекувала.:)
Сега за сега не,сметам дека на девојче на моја возраст не би му стоело баш таков тип на облека.:)
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
ми се допаѓаат, барав по Скопјево, ама не знам каде има. Ако некој знае, нека пише...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom