Жените многу полесно го поднесуваат фактот дека не се во врска

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Се согласувам,жените полесно можат да фатат партнер,дробач,како и да се вика...кај нас малку потешко иде тоа освен ако не и дадеш до знаење дека ќе се разбуди во хотелска соба со шампањско до маса,жените сакаат да флертуваат и е чувствуваат моќно тогаш а не некој да ги замара нон-стоп :toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се согласувам,жените полесно можат да фатат партнер,дробач,како и да се вика...кај нас малку потешко иде тоа освен ако не и дадеш до знаење дека ќе се разбуди во хотелска соба со шампањско до маса,жените сакаат да флертуваат и е чувствуваат моќно тогаш а не некој да ги замара нон-стоп :toe:
А бееее седи не ме знаеш... Ова што го напиша нема ни врска со темава како прво, ова е за тоа кој полесно го прифаќа фактот дека не е во врска, а не кој полесно може да најде дечко/ девојка. Не можеше повеќе да изгенерализираш, мајке ми. Стварно ме нервирате со овие генерализации, на моменти ми се иде да станам мизантроп и феминистка. Ако цело време ви се фаќаат спонзоруши, самите сте си криви, никој друг.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Зависи до човекот, нема врска машко, женско, хермафродит :icon_lol:.
 
А

Александра Д.

Гостин
Жените многу полесно го поднесуваат фактот дека не се во врска!

Oва е последното нешто што го прочитав на нет.:nesvest: Па ми дојде идеја за тема..:icon_lol:


Значи .. дали и колку има вистина во тоа дека жените, крајот на врската го доживуваат како своевидна слобода, додека за мажите тоа е личен неуспех? И зошто?
Мислам дека не секогаш е исто кај сите жени/мажи. Исто така зависи и од тоа колку траела врската. Сепак мислам дека жените (повеќето) полесно ја прифаќаат вистината, а на мажите им треба време да се вратат во реалноста... Но сепак не мора да значи тоа за сите. Има и жени кои тешко прифаќаат дека е крај, и мажи кои не прават голема драма од раскинувањето. Најзаслужна е психата на човекот, без разлика на полот.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Мислам дека не секогаш е исто кај сите жени/мажи. Исто така зависи и од тоа колку траела врската. Сепак мислам дека жените (повеќето) полесно ја прифаќаат вистината, а на мажите им треба време да се вратат во реалноста... Но сепак не мора да значи тоа за сите. Има и жени кои тешко прифаќаат дека е крај, и мажи кои не прават голема драма од раскинувањето. Најзаслужна е психата на човекот, без разлика на полот.
..Постов е навистина реален.се согласувам.

Се зависи од карактерот,од самата личност без разлика дали е женско или машко.Има жени кои сакаат да зависат од некого а пак некои кои сакаат само за една вечер.Има мажи кои сакаат сериозни работи а има мажи кои исто така гледаат само за една вечер.Има мажи кои не сакаат девојката(откако ќе раскинат ) да ја видат со друг.Едноставно егото им е спуштено.А има жени кои после тоа кога ќе го видат со друга одма почнуваат -Не ме сакал-и ред други работи.А има кои сваќаат побргу дека е крај и се согласуваат со таа реалност.На таквите им се дивам:pipi:Ретки се.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Мислам дека не секогаш е исто кај сите жени/мажи. Исто така зависи и од тоа колку траела врската. Сепак мислам дека жените (повеќето) полесно ја прифаќаат вистината, а на мажите им треба време да се вратат во реалноста... Но сепак не мора да значи тоа за сите. Има и жени кои тешко прифаќаат дека е крај, и мажи кои не прават голема драма од раскинувањето. Најзаслужна е психата на човекот, без разлика на полот.
aj ako sakas,objasni ZASTO MISLIS TAKA.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
А бееее седи не ме знаеш... Ова што го напиша нема ни врска со темава како прво, ова е за тоа кој полесно го прифаќа фактот дека не е во врска, а не кој полесно може да најде дечко/ девојка. Не можеше повеќе да изгенерализираш, мајке ми. Стварно ме нервирате со овие генерализации, на моменти ми се иде да станам мизантроп и феминистка. Ако цело време ви се фаќаат спонзоруши, самите сте си криви, никој друг.
Не мислев на сите да :smir: но факт е дека повеќето го сакаат тоа,немој да ми кажеш дека сите се со своите дечковци дека многу ги сакаат,а кога ќе ги погледнеш гледаш само дебели ќелафи фаци со бесни коли и кредитни картици :toe:...е сега како што викаш за темата да се вратам,полесно прифаќаат затоа што полесно может да фатат дечко,затоа ги поврзав работите :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не мислев на сите да :smir: но факт е дека повеќето го сакаат тоа,немој да ми кажеш дека сите се со своите дечковци дека многу ги сакаат:toe:...е сега како што викаш за темата да се вратам,полесно прифаќаат затоа што полесно может да фатат дечко,затоа ги поврзав работите :smir:
Не би рекла. Полесно прифаќаат, затоа што има машки кои што се несигурни во себе, па им треба потпора од партнерка. Не е затоа што полесно може да фатат дечко, тоа не мора да значи дека полесно може да фатат дечко.

,а кога ќе ги погледнеш гледаш само дебели ќелафи фаци со бесни коли и кредитни картици
А бе во нашево општество, само дебели фаци со бесни картици има. Како не. Премногу се драматизира.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не би рекла. Полесно прифаќаат, затоа што има машки кои што се несигурни во себе, па им треба потпора од партнерка. Не е затоа што полесно може да фатат дечко, тоа не мора да значи дека полесно може да фатат дечко.

ај до-објасни го делов, не ми е јасно што сакаш да кажеш. Дека...???
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.790
Не мислев на сите да :smir: но факт е дека повеќето го сакаат тоа,немој да ми кажеш дека сите се со своите дечковци дека многу ги сакаат,а кога ќе ги погледнеш гледаш само дебели ќелафи фаци со бесни коли и кредитни картици :toe:...е сега како што викаш за темата да се вратам,полесно прифаќаат затоа што полесно может да фатат дечко,затоа ги поврзав работите :smir:
тука се согласувам со тебе, дефинитивно...
Значи и тие дебело-ќелави фаци имаат чувства...Неможеш да речеш дека тие девојки со нив се само машини за секс...
Жените имаат поголема самодоверба од мажтите... Кога на улица видиш некоја јака пи*ка, си викаш ахх оваа да ми беше девојка, значи секое машко би излегувал со неа....
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
тука се согласувам со тебе, дефинитивно...
Значи и тие дебело-ќелави фаци имаат чувства...Неможеш да речеш дека тие девојки со нив се само машини за секс...
Жените имаат поголема самодоверба од мажтите... Кога на улица видиш некоја јака пи*ка, си викаш ахх оваа да ми беше девојка, значи секое машко би излегувал со неа....
Не ама факт е дека цурите бираат :toe: барем во 80% од врските....а за другарката Crazy in love...види јасно ми е мене се и не генерализирам ниту драматизирам кажувам процентуално позастапени,се разбира дека има исклучоци и јас се трудам да ги најдам баш тие :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не ама факт е дека цурите бираат :toe: барем во 80% од врските....а за другарката Crazy in love...види јасно ми е мене се и не генерализирам ниту драматизирам кажувам процентуално позастапени,се разбира дека има исклучоци и јас се трудам да ги најдам баш тие :smir:
Процентуално можеш да збориш кога ќе ги запознаеш СИТЕ женски во Скопје лично и кога ќе видиш дали ги сакаат или не дечковците. Немаш право од око да осудуваш и да кажуваш дали некој некого сака или не и дали 80 посто биле само за пари. Ама ок, човекот го гледа она што сака да го види.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Процентуално можеш да збориш кога ќе ги запознаеш СИТЕ женски во Скопје лично и кога ќе видиш дали ги сакаат или не дечковците. Немаш право од око да осудуваш и да кажуваш дали некој некого сака или не и дали 80 посто биле само за пари. Ама ок, човекот го гледа она што сака да го види.
Добро сега да не се лажеме мислам,знаеш како се прави процент од рандом избрани учесници така? :toe: А ако веќе инсистираш ок еве кажувам дека сите девојки се фини,онака и тешко им паѓа кога некој фраер не им обрнува доволно внимание и паѓаат у депресија и идат во Картел да ја убијат тагата со алкохол
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Добро сега да не се лажеме мислам,знаеш како се прави процент од рандом избрани учесници така? :toe: А ако веќе инсистираш ок еве кажувам дека сите девојки се фини,онака и тешко им паѓа кога некој фраер не им обрнува доволно внимание и паѓаат у депресија и идат во Картел да ја убијат тагата со алкохол
А оние другите, кои исто така се фини и добри, воопшто не одат во Картел. Одат на нормални места. Да не се лажеме.:wink:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
абе нема врска тоа дека жените полесно го поднесуваат фактот дека не се во врска, тоа си зависи до човекот, до колку е емотивен самиот човек.има девојки што сакаат да се слободни а има и машки исто така што сакаат да се слободни.и обратно има девојки/дечки што одат од врска во врска.се зависи од самиот човек
 

Kajgana Shop

На врв Bottom