Жал ми е, за ова се уште не сум спремен/а..

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
За разлика од машките, ние женските некако потешко да прекинеме врска без претходно да дадеме некое пологично објаснување зошто. Имате личност покрај себе во која гледате се - а таа не е свесна за тоа. Му кажувате дека го сакате, а и тој вас иако не сте доволно сигурни дека е така - со ништо не ви докажал, но терате понатаму. Случајно паѓате на муабет и тој/таа ви кажува дека тоа што се случува помеѓу вас не е ништо сериозно, дека тој воопшто не е подготвен за нешто посериозно со вас и дека го гледа крајот на вашата врска иако се оди како подмачкано. По автоматизам сите ваши планови пропаѓаат. Како реагирате? Што мислите која е најчесто причината за неподготвеноста за впуштање во нешто посериозно?
 
С

Сатори

Гостин
Што е тоа што ги плаши мажите?

Кој е вистинскиот одговор за тоа зошто мажите ја затвараат вратата пред се што може да им понуди една жена која е заљубена во нив?
Тоа е прашање на кое секоја жена би сакала да има одговор.
Јас мислам дека мажите едноставно се премногу исплашени од тоа да не ја изгубат својата драгоцена слобода , затоа што таа им дава толку многу опции , им дава можност да прават што сакаат , кога сакаат и со кого сакаат.:icon_coolМажот секогаш ќе биде покул , ако каже дека е слободен и дека може да биде со која сака , без женска која ќе му поставува граници и ќе се грижи за него што во неговиот речник би било ќе го ,,дави,, за ситници , како каде бил или со кого.
Ретко се наоѓа некој што нема да се исплаши од нешто сериозно , зарем не велат дека мажите се заљубуваат пред :sekss: а жените после , тоа објаснува многу реакции на мажите.Ако на пример тие бараат само :sekss: , тогаш сигурно нема да бидат заинтерсирани за нешто вистинско , цврсто и во краен случај долго!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Oooo девојче колку си грешка, мажите и жените се ЛУЃЕ. Така да тие се слични или комплементарни.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Да Тончи само што факт е дека мажите повеќе се оградуваат од сериозни врски, а горе-долу причините за тоа ги кажа Лејди Сатори. :star: :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
:eek:ftopic:
Што е курва?
- Жена со морални вредности на еден маж.

Дали вицов е вистина поим немам. Не се разбирам. Погорниот пост ми беше тропнат онака у среде играње О Гејм.

Damn јас сум само едно фино младо здраво :lud: човечко суштество. Не ме сфаќајте премногу сериозно. Немам искуство на тоа поле.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Lady Satori напиша:
Кој е вистинскиот одговор за тоа зошто мажите ја затвараат вратата пред се што може да им понуди една жена која е заљубена во нив?
Тоа е прашање на кое секоја жена би сакала да има одговор.
Јас мислам дека мажите едноставно се премногу исплашени од тоа да не ја изгубат својата драгоцена слобода , затоа што таа им дава толку многу опции , им дава можност да прават што сакаат , кога сакаат и со кого сакаат.:icon_coolМажот секогаш ќе биде покул , ако каже дека е слободен и дека може да биде со која сака , без женска која ќе му поставува граници и ќе се грижи за него што во неговиот речник би било ќе го ,,дави,, за ситници , како каде бил или со кого.
Ретко се наоѓа некој што нема да се исплаши од нешто сериозно , зарем не велат дека мажите се заљубуваат пред :sekss: а жените после , тоа објаснува многу реакции на мажите.Ако на пример тие бараат само :sekss: , тогаш сигурно нема да бидат заинтерсирани за нешто вистинско , цврсто и во краен случај долго!
Никогаш не би почнал врска замо заради:sekss: , но сепак не сакам лимити без оглед на целата сериозност и длабочина на врската.:coffee:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Lady Satori напиша:
Кој е вистинскиот одговор за тоа зошто мажите ја затвараат вратата пред се што може да им понуди една жена која е заљубена во нив?
Тоа е прашање на кое секоја жена би сакала да има одговор.
Јас мислам дека мажите едноставно се премногу исплашени од тоа да не ја изгубат својата драгоцена слобода , затоа што таа им дава толку многу опции , им дава можност да прават што сакаат , кога сакаат и со кого сакаат.:icon_coolМажот секогаш ќе биде покул , ако каже дека е слободен и дека може да биде со која сака , без женска која ќе му поставува граници и ќе се грижи за него што во неговиот речник би било ќе го ,,дави,, за ситници , како каде бил или со кого.
Ретко се наоѓа некој што нема да се исплаши од нешто сериозно , зарем не велат дека мажите се заљубуваат пред :sekss: а жените после , тоа објаснува многу реакции на мажите.Ако на пример тие бараат само :sekss: , тогаш сигурно нема да бидат заинтерсирани за нешто вистинско , цврсто и во краен случај долго!
Толку многу ретко, што тоа е на граница со невозмозможно. И мажите и жените се плашат да не ја изгубат својата драгоцена слобода....само што мажите се поголеми кукавици, немаат храброст да се соочат со некои факти во вакви ситуации....ги сакаат и двете: жена која неизмерно и безусловно ќе ги сака, на која ќе и бидат центар на збиднувањата...И...нивната „драгоцена„ слобода и можност за поширока манипулација.

Иако се машки, повеќето немаат м**а да пресечат во вакви ситуации и најчесто меѓу милиони жени остануваат „сами„ секогаш.:coffee:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
sagaqua напиша:
Толку многу ретко, што тоа е на граница со невозмозможно. И мажите и жените се плашат да не ја изгубат својата драгоцена слобода....само што мажите се поголеми кукавици, немаат храброст да се соочат со некои факти во вакви ситуации....ги сакаат и двете: жена која неизмерно и безусловно ќе ги сака, на која ќе и бидат центар на збиднувањата...И...нивната „драгоцена„ слобода и можност за поширока манипулација.

Иако се машки, повеќето немаат м**а да пресечат во вакви ситуации и најчесто меѓу милиони жени остануваат „сами„ секогаш.:coffee:
-Постојат и жени кои со наметнувањето на разни лимити,некои директно некои индиректно, главно заради нивната суета, прават една врска со сосема добри изгледи на успех да стане неприфатлива за едно машко на лое не му е до „бркање“ други жени туку само се чувствува како во него да се нема доверба, а секоја добра врска треба токму на тоа да е базирана. Јас барем никогаш не сум имал желба или потреба да манипулирам, за другите незнам.
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Lady Satori напиша:
Кој е вистинскиот одговор за тоа зошто мажите ја затвараат вратата пред се што може да им понуди една жена која е заљубена во нив?
Вистинската причина не е во стравот на мажите. Во природа на мажот е да се бори и да освојува. Што фајде и да ми го дадеш целиот свет кога ќе ме оневозможиш самиот да го освојам. Мажите бараат предизвик во секоја работа па и во љубовта.

В.Ван Гог: "Повеќе би го ценел оној кој што цел живот со сопствен труд постагнал нешто, отколку оној кому што среќата секогаш му е насмеана."
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Mandrak напиша:
-Постојат и жени кои со наметнувањето на разни лимити,некои директно некои индиректно, главно заради нивната суета, прават една врска со сосема добри изгледи на успех да стане неприфатлива за едно машко на лое не му е до „бркање“ други жени туку само се чувствува како во него да се нема доверба, а секоја добра врска треба токму на тоа да е базирана. Јас барем никогаш не сум имал желба или потреба да манипулирам, за другите незнам.

Постојат, точно! И бегај што подалеку од нив...:coffee:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Masko koga iskreno saka , saka sve
Jas pak mislam deka zaljubeno masko , ako stvarno saka saka i sve . Spremen e na mnogu i se zrtvuva da stani vrskata poseriozna. A ne spremnost idi samo od dvoumenje i od nesigurnost vo svoj custva .
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Mandrak напиша:
-Постојат и жени кои со наметнувањето на разни лимити,некои директно некои индиректно, главно заради нивната суета, прават една врска со сосема добри изгледи на успех да стане неприфатлива за едно машко на лое не му е до „бркање“ други жени туку само се чувствува како во него да се нема доверба, а секоја добра врска треба токму на тоа да е базирана. Јас барем никогаш не сум имал желба или потреба да манипулирам, за другите незнам.
Многу точно. Само жена може да биде до таа мера параноична, посесивна и болно љубоморна за да уништи потенцијално успешна врска.
Исто така е точно дека како што може маж да сака безрезервно, ретко која жена може.
Така да... све е релативно :icon_lol:
 
Член од
21 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
0
Имате личност покрај себе во која гледате се - а таа не е свесна за тоа. Му кажувате дека го сакате, а и тој вас иако не сте доволно сигурни дека е така - со ништо не ви докажал, но терате понатаму.

:ija: Ova se kazuva, od doticnata licnost ne ti treba nishto poveke !
A ako prodolzish da terash ponatamu problemot e vo tebe a ne vo nego :lud:
 
С

Сатори

Гостин
Што е вистински маж?

Моето_е_поголемо напиша:
Вистинската причина не е во стравот на мажите. Во природа на мажот е да се бори и да освојува. Што фајде и да ми го дадеш целиот свет кога ќе ме оневозможиш самиот да го освојам. Мажите бараат предизвик во секоја работа па и во љубовта.

В.Ван Гог: "Повеќе би го ценел оној кој што цел живот со сопствен труд постагнал нешто, отколку оној кому што среќата секогаш му е насмеана."
Е извини сега , ама една работа од тука не ми е јасна , значи според тебе , треба никогаш ниту една жена да не му даде на знаење на ниту еден маж дека сака да му го даде светот , затоа што тој повеќе нема да му биде интересен за освојување???
:ija: :se_ molam :smeshko:​
Може еден конкретен пример , ако жената е кралица , зарем кога мажот(под услов да нема свое кралство) не ја зема за жена затоа што му дава се што поседува кралството , честа , телото , душата , се фрла во бездната на страста , истовремено ужива во длабочината на својот пад и целата е прелиена од чувства.
Зарем тоа не е вистинска жена која може да му помогне на мажот да се чуствува како вистински маж , ако мажите освојувале се сами , и општо освојувале се , немало да бидат исплашени повеќе од жените да бидат релни во една врска.Не велам дека нема мажи што сакаат , велам дека тие се многу ретки , ако сакаш нешто да постигнеш тогаш мораш да бидеш реален во сите сфери од животот , пред се во љубовта затоа што таа е едиствената вистинска причина за да се продолжи понатаму и да се истрае , а мажите (поголемиот дел од нив) не го чуствуваат тоа во целост , а тоа е :banned: !​
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
ragazza напиша:
Masko koga iskreno saka , saka sve
Jas pak mislam deka zaljubeno masko , ako stvarno saka saka i sve . Spremen e na mnogu i se zrtvuva da stani vrskata poseriozna. A ne spremnost idi samo od dvoumenje i od nesigurnost vo svoj custva .
Баш така!!Машкото според мене т.е повеќето од нив многу потешко се вљубуваат ама кога ќе се вљубат знаат највистински да сакаат.Жените почесто емоционално се врзуваат за партнерот и многу полесно ги забораваат минливите врски.Жената може да сака или да си мисли дека сака 10 пати во животот а на тие 10 мажот еднаш!Само што мажот тој еден пат ќе сака толку многу што ќе направи се за девојката.Ова можам комотно да кажам дека ми е и од лично искуство.
Ботом лајн:) кога едно машко ќе засака ,што е поретко за разлика од жените,тоа е вистинска љубов што трае и е вредна многу жртви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom