Жална вест: Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Уште вчера другар мој ми кажа за тоа. Другари се со тој дечкото во плава маица што даваше изјава на тв. Денеска беше еден од оние што го носеа ковчегот на Тоше, еден од неговите најдобри другари. Знаете како велат, младите луѓе предосеќаат такви настани... игри без граници, интерјуто со Весна кое ме наежи, изјавата која ја цитирав во КГН Актуел, па и ова со повикот... едноставно, останав без зборови.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Маици нема веќе... Само за нив се направени... Иначе, уште не ми се верува... И секогаш кога ќе легнам се молам (добро, не буквално) сабајле кога ќе се разбудам или да не се случило тоа или да се случило чудо... :(
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Иначе незнам дали ова некој го имат спомнато, ама некој другар ко му се јавил на телефон, дури Тоше бил на пат, го прашал, демек шо прајт, и Тоше му рекол, ево, одам горе.
Ееее Тоше, бе Тоше..
Да, другарот го прашал каде си и Тоше му рекол еве идам нагоре, каде точно, еве нагоре и се прекинала врската ... И нешто збореа дека на првиот негов концерт имало огномет и на овој последниот - демек знаел дека нешто ќе се случи ...
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Роден е на 25.01 25+1=26 , погина на 16.10 16+10=26 , несреќата се случила точно во 06:20 6+20=26, имаше 26 години ( 2007 1981 ) кога умре Тоше.Умрел во 06 саатот.. на 16 на 26 години или... 06-16-26
или 666.. свашта :( :vozbud:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ако се стави негде на интернет македонската навивачка химна од тоше обавезно кажете или ако ја има некој нека ја даде:smir:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Сигурно знаел... Се осеќа.... А и песните на албумот какви му се..... Само не ми е јасно зашто влегол во кола ако знаел... Изгледа знаел и дека нема бегање од тоа :(
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
ако се стави негде на интернет македонската навивачка химна од тоше обавезно кажете или ако ја има некој нека ја даде:smir:
И јас ја сакам... Е сеа ова оф топик ама нека простат модераторите и нека ја избришат после, ако некој ја има Полско цвеќе ве молам највеќе да ми ја прати, фала однапред
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Сигурно знаел... Се осеќа.... А и песните на албумот какви му се..... Само не ми е јасно зашто влегол во кола ако знаел... Изгледа знаел и дека нема бегање од тоа :(
:pos2:...........:uvo:..............:pos2:
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
ако се стави негде на интернет македонската навивачка химна од тоше обавезно кажете или ако ја има некој нека ја даде:smir:
Мислам дека ќе ја има на цедето што бесплатно ќе се дели во сабота со Време и Македонски спорт.
 

ive

Член од
19 март 2007
Мислења
199
Поени од реакции
3
Ова не е можно,изгубивме еден од ретките ако не и единствен човек што вредеше во Македонија и на Балканот.Нека почива во мир.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Сигурно знаел... Се осеќа.... А и песните на албумот какви му се..... Само не ми е јасно зашто влегол во кола ако знаел... Изгледа знаел и дека нема бегање од тоа :(
Можеби е почувствувал нешто чудно, но дека е сигурно знаел нема шанси. Не можел да знае со сигурност дека ќе умре баш таа вечер. Не само тој, никој не може тоа да го предвиди.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Се сложувам со pcjodamaster.. Сигурно почувствувал нешто... На другар му му рекол: Одам нагоре, на концертот кога рече т.е. испеа нешто како: умирам... Легна на бината... песните од последниот албум му беа такви... како да знаеше... но тоа е :( Ќе го паметиме засекогаш.. БЕШЕ ЛЕГЕНДА И ОСТАНА ЛЕГЕНДА! Почивај во мир :(
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Додека беше жив ги обединуваше сите. По крајот на Неговиот краток живот повторно ги обедини сите. Само Него му успева тоа. Има едно проклетство што не е момент да го напишам, делува малце повеќе од глупо мислам да го чувам за себе ....

Ја гледам атмосферата на Градски. Сите се позитивно расположени, сите се единствени, сите се сплотени ма не и само на Градски, секаде !
Дали сега ќе се освестиме и ќе разбереме кои се вистиснките вредности на животот. Обично кога се губи нешто, разбираме колку ни било потребно и колку (ќе) ни недостасува, а сега мислам дека сме свесни или стануваме свесни како понатаму кога го нема Него, како треба понатаму....
 
N

NeMiRnA

Гостин
Додека го гледав интервјуто на Вртелешка се наежив,толку не беше тоа Тоше,толку беше смирен,невообичаено смирен...Тежок ден...Сакам да се разбудам...доста е...Тошка не се оставаат така луѓе што ги сакаш!!!Нема човек што не заплака...се чувствувам како трошка во однос на она што сега го гледам(за жал лошо),но и разочарано,обединувањето на овој наш народ е само последица на смртта...Како и да е засекогаш ќе го сакаме овој син на Бога,кој нема да се повтори ни за 100 години,осеќам празнина и нема да сакам да слушнам ни една македонска песна во нередниве неколку месеци...Пример за она што е човечки и вредно...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom