Жална вест: Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа

Статус
Затворена за нови мислења.

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ова само го потврдува преданието дека Македонија е проколната земја...секоја убава работа што ќе и се случи, мора лошо да заврши...Тоше е најсвеж и најголем пример...
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Тешко дека ваков човек ќе се врати повторно ова е голем губиток..... Многу жалосно
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Го гледам погребот и сеуште неможам да си поверувам,но ми текна на едно детенце кое пред неколку години (2005) не претставуваше на Детска Евровизија,а и имав шанси да го сретнам и кога го видов уште првиот пат мојата реакција беше „ти ќе бидеш нов Тоше Проески“,а он ми одговори „тоа е мојата желба“...никој неможе да го замени,но некој ќе го наследи...

Почивај во мир,пријателе!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Бебе најубаво...Зашто мораше да си отидеш????Колку болка предизвика твоето заминување...сонце најмило...
 
Член од
17 октомври 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Tose znaj deka i najmladiot clen koj ima samo 4 meseci te saka i nikogas nema da te zaboravi.
pocivaj vo mir
 
Член од
17 октомври 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Angel

Izgubivme golem ANGEL so angelsko srce.
Vecno ke ostane vo nasite srca.
Golemo socuvstvo do negovoto semejstvo i negovite prijateli.
Neka pociva vo mir!!!!!!
 
Член од
17 октомври 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
za Toska

Znam deka ne sum ni prv ni posleden sto pisuva za negovite custva za Tose no sakam mojta ideja ad ja spodelam so site.
Idejata mi e deka treba srga site onie koi sto zarabotuvaa grdni pari od negovoto ime da da dadat barem eden mal del za vo Krusevo da se napravi makedonskiot Graceland (no upravuvan od negovata familija bidejki se gleda deka ne se alcni kao sto sme site tuku i ponatamu kje go prodolzat negovoto delo i site prinosi kje gi davaat vo humanitarni celi). Bidejki navistina na BBC mu go dadoa zalsuzeniot epitet Makedonski Elvis Preesly. Makedonski GraceLand kade kje mi bide milo da otidam da si kupam suvenir od Tose i na nekoi od tamosnite LCD-a da pogledam nekoj od nastapite negovi i kade kje bidat postaveni site raboti povrzani so nego raznorazni pokloni obleki i sl. kako i site onie pokloni i poraki sto na plostadot mu gi ostavija. Mi se vrakja sekjavanjeto pred 5 godini koga bev vo Krusevo za Nova Godina i koga gledam edna familija so mali deca kade edno od decata mu vika tatkoto "Tato, tato kade e kukjata na Tose Proeski kje me nosis li da ja vidam". Uste togas onaka me zamisli i velam na devojka mi znaci Tose e Makedonskiot (Krusevskiot) heroj na denesno vreme sporedeno so velikanite na Krusevskata Republika Toska e duri Aleksandar Makedonski na ovoj milenium bidejki so negovata skromnost iskrenost i nesebicnost ne napravi nas sekade vo svetot so negova pomos da receme deka sme Makedonci a ne Makedoncinja kako znaeme da receme. I navistina negoviot odnos vo koj bese edinstven sekogas nasmean, koga kje go poglednes onaka kako sekoe detence sto ti e milo bidejki znaes deka zraci so toa custvo na toplina i skrinest kako da gledas angel, vsusnost toa i bese. I koj od nas eve segogas koga bilo koj kje ti prati sms ili kje pomislis na nekogo vednas mu se javuvame, a toa go pravese Toska duri i bilo koj da go imase negoviot broj i da mu pisese nekakov sms ili da se javese kje odgovorese. Mislam deka negovata skromnost, maksimalna posvetenost kon muzikata i nesebicnata pozrtvuvanost sto se gleda od sekoj negov nastap kje bide duri i naucno proucuvana za da im se predoci na narednite generacii koja e taa harizma sto on ja imase da site go sakaat duri mozam da recam povejke i od Tito na vremeto nasite postari. Mislam deka toa e poradi toa sto on doagja od skromno patrijahalno semejstvo i mu se ostvaril detskiot son da bide nekoj ama da bide human i sakan. I zatoa on bese i pobozen i odgovoren kon site i ne mislese za sebe tuku samo da im dade na onie na koi im e potrebno. I toa mu go dava epitetot (Aleksandar)Tose Makedonski koj sekade vo svetot ja prenesuvase makedonskata kultura i ne pretstavuvase bas kako stotreba da sme site nie.

Pred nekoj den sedime go gledame posledniov koncert na Toska na A1 i go komentirame glej go kako detence kolku e radosen i srekjen so ova sto go pravi.

Navistina ima mnogu da se kaze ama nemozam povekje odam da go gledam zakopot ...
 
Член од
19 април 2007
Мислења
9
Поени од реакции
2
Ledi Di bese princeza nz srcata -TOSE E NASIOT PRINC NA LJUBOVTA. Neka gori vecno plamenot na ljubovta vo site nas sto go zapali peejki za nea!
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Леле каква проповед од Г-дин Петар (или Г-дин Кирил) : ме наежи и ме расплака. Ги спушти сите на земја и го преувеличи Тоше на начин на којшто заслужуваше. Алал да му е! :cry:
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
за сите што тоше ви значеше нешто , изразете ги своите чуства на http://tose4ever.co.nr . Тоше нека остане секогаш во нашите срца
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom