Ел Класико: Барселона - Реал Мадрид 29.11.2010

Кој ќе победи на дербито?


  • Вкупно гласачи
    307
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
ajde ajde ...sega i vie ne se pravejte izmackani..site znaeme deka barca ne e barca bez xavo-motorot i mesi-topot..
Еурека. А кој тим е истиот тим без своите двајца најдобри играчи ? :icon_bigg

^ btw Боби Илиевски е Серпико од форумов.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Па....проблеми со психа,дивјачки нагон,излетувања колку шо сакаш,мањак на концентрација,излети напред....Уште? :)
Еј, еј, еј доста го навреди човекот:kesa: Да е толку ментален немаше да игра во Реал Мадрид, туку во некој шупачки клуб:smir:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Еј, еј, еј доста го навреди човекот:kesa: Да е толку ментален немаше да игра во Реал Мадрид, туку во некој шупачки клуб:smir:
Далеку од то,да се разбериме......По мене,Пепе е еден од најталентираните стопери на светот.Меѓутоа,мислам дека психички е слаб за утакмици со ваква важност:toe:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Далеку од то,да се разбериме......По мене,Пепе е еден од најталентираните стопери на светот.Меѓутоа,мислам дека психички е слаб за утакмици со ваква важност:toe:
Ќе се увериш утре само колку ќе биде од значење:pipi:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
епа сеа кај секој тим има некој таков со слаба концентрација општо гледано сите екипи си имет по некој епик фаил играч но затоа е тука фудбалот ако беа сите совршени не би бил толку интересен според мене :) иначе одвај чекам еј кој и да победи ке видиме се надевам на одлична игра од двете екипи и повеке да се држи топката во поле него на прекшоци или аут ке биде доста интересен дуел јас како навивач на барса верувам дека барса ке победи но сепак вечер во 21 часот ке видиме сите пред малите еркани шо ке се дешава очекувам фер борба и од барса и од реал .....поздрав
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Серпико бее...човек ќе помисли дека зборува со Тито Виланова!

Еден извадок кој ме насмеа :) : Плус, Озил ми е мил бидејќи навива за Барселона :)
 
П

Паспарту

Гостин
Очекувам победа на Реал од 1:0 :) Мислам дека ова ќе биде еден од поинтересените натпревари помеѓу овие два тима, оваа сезона и двете екипи се премногу добри :)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
го гледав она што го напишале зоран и боби и ме фана смеа кога прочитав дека Зоран пишал слаба алка на Барселона е Пиќе :) дали он го заклучи тоа по финтата со која роналдо го помина Пиќе на натпреварот меѓу Португалија и Шпанија ? :) али нема веза нивна работа ќе видиме вечер уште само 12 часа !!
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ги мразам и Реал и Мурињо ама вечер клавам сингл 2-2
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
ајде ајде уш 10 саата !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom