Елена Ристевска

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.962
Поени од реакции
24.178
Елена Ристеска (без в). И посакувам успех и честитки за понатаму. Тоа што си го сакаше си го исполни. Сума сумарум потпросечен воклал како што рече Мистичен текст и музика накај катастрофален.
Ама истакната сексипиност + добра маркетиншка напумпаност и промоција+ лимонада песни за широките народни маси и оп успех. А тоа дали била на МТВ или не не ми значи ништо. Од одамна тие топ листи итн не ми се никакво мерило за ништо во музиката.
Во секој случај тоа не ме спречува да и посакам и понатамошни успеси.

п.с. Те запознав ко фраер луд по хип-хоп аренби што е добра музика ти ме научи. Изгледа не те научил.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Јас пак сум приметила дека имат многу квалитетен вокал, ама ужасни песни.
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
А на кој MTV и пуштиле песна? Адриа или?

Не сум у тек..
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
за пејачката

Воопшто не ми се допаѓаат луѓето кои по секоја цена сакаат да станат нешто и да бидат видени на :tv:.Не знам дали е точно тоа што се зборува за нејзините приватни афери со ``некој од менаџерите``но ако стварно е тоа така тогаш мислам дека таа не заслужува почит од нас како аудиториум па ако сака на кој сакала еминентен музички канал се појавила,земајки го во предвид фактот дека и не пее којзане колку добро.Значи не го заслужила нашето внимание!!:nenene:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
duffy_f напиша:
Воопшто не ми се допаѓаат луѓето кои по секоја цена сакаат да станат нешто и да бидат видени на :tv:.Не знам дали е точно тоа што се зборува за нејзините приватни афери со ``некој од менаџерите``но ако стварно е тоа така тогаш мислам дека таа не заслужува почит од нас како аудиториум па ако сака на кој сакала еминентен музички канал се појавила,земајки го во предвид фактот дека и не пее којзане колку добро.Значи не го заслужила нашето внимание!!:nenene:
Прво, во МКД е општо позната практика да „излегуваат“ муабети за некој чисто заради љубомора. МНОГУ раширена практика. Луѓето едноставно нема што да прават па ајде ...креаивност.

Лично, не верувам...
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
Ѕвер напиша:
Скандалов не е објавен по медиумите затоа што жената на Дарко е многу болна и Даре молел да не прават такво нешто, пошто ќе си имал проблеми по дома.Плус пола Скопје знае за романсата на Еленчето со Даре, плус пола Ново Лисиче има видено како Даре во ситните часови ја враќа Еленче дома.Плус сум зборел со несудени пејачки, кои останале несудени поради тоа што не биле спремни да се поклонат себеси како што се поклони Елена.

Браво за Елена!!!Браво за успехот!!!
e sega e ok mi stavi neso poubedlivo vo glava :pos2:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Според горните моабети,секоја која ке го легне Димитров станува ѕвезда?
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
pa daj jas da ja legnam....ke ja napravam turbo folk pevacica vo Bugarija....koj ja znae neka i kaze...seriozen sum!:)
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
за елена ама баш ништо позитивно не ми се мота у главава...
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Elena Risteska- mi se sviga sto ima zasipnat glas, obozavam takvi glasovi :vozbud:
Vo noviov album iako odbivav da go slusham, sfativ deka ima dobri pesn i se truev so nekoi od niv kako Esen vo Mene, Usni Kako Temno Mastilo, Toa Sto Placam ... :pipi:
E sega ne mi se sviga sto mi e malku kako dignata, malku se preforsira, i kao se da se vrti okolu nea ama... nema vrska. Neka si fura po nejzino- nejzin zivot :smir:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
ја сакам елена ристеска. :back:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Просечно гласче, мила фаца, не знае да игра. И да, секој нов спот и е се повулгарен и повулгарен.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Тоа со Дарко е застарена вест веќе, чудно што никој не коментира за тоа дека Валентино продуцентот како и да се презиваше веќе се разведува со жена му ради Еленчето наше од евровизија (Last year i was on Eurovision too, ninanajnaaa ohweeee)
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Воопшто не ми се допаѓа...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Скулгрл напиша:
Просечно гласче, мила фаца, не знае да игра. И да, секој нов спот и е се повулгарен и повулгарен.
И јас истото го мислам:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom