Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Браво ама се сомневам дека во јануари ќе даде матрица, али од више глава не боли убаво е да си ги знаеш. Пермутација се паѓа ама да ти се погоди групата. Нека кршат нога сите утре што полагаат математика.
 
Член од
7 јануари 2011
Мислења
34
Поени од реакции
1
А што е со тие што паднале 2 колоквиум математика? Зашто во читална?Ке иаме нешто олеснително зошто сме поминале 1кол. или ке биде потешко ?? или нема везе ...пошо за нас нема списоци кој каде ..а не сме малце не знам колку би не собрало во читална ..
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Има некој овде што ке полага статистика? Па ако знае нека ми одговори на прашањево: Кога примерокот т.е. n=30, тогаш за каков се смета за мал или голем?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Има некој овде што ке полага статистика? Па ако знае нека ми одговори на прашањево: Кога примерокот т.е. n=30, тогаш за каков се смета за мал или голем?
Па 30 тоа е голем, т.е редок примерок.
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
А што е со тие што паднале 2 колоквиум математика? Зашто во читална?Ке иаме нешто олеснително зошто сме поминале 1кол. или ке биде потешко ?? или нема везе ...пошо за нас нема списоци кој каде ..а не сме малце не знам колку би не собрало во читална ..
Чул те господ :icon_lol: за нас да е полесно што не ми се верува.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Луѓе бев до факс и водов на списоците 100+- души. Другите кај се?
Читам ова што се пишуеле нешо кој како е поделен балбалбал.

Јас паднав прв, а на список не се најдов, дали тоа значи дека ќе полагам у 10,15 или нема врска?
Пошо викате тие што паднале 2 се од 13,30.
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
И што кога ме нема на список? :tapp: Како бре тоа сите што паднале на втор во 13:30??
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
И што кога ме нема на список? :tapp: Како бре тоа сите што паднале на втор во 13:30??
Па можеби поправен ќе дава, односно ќе полагате само на материјалот од вториот колоквиум, или пак го мрзело паднатите да ги додаде на списокот.

Со среќа утре, и ако има ставено на огласна кога ќе земаме оценки сметководство и економија, не се срамете да пишете. :)
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Боби[Мкд];4029686 напиша:
Па 30 тоа е голем, т.е редок примерок.
Ok колега фала...Ај уште нешто да прашам од тие што полагаат :vozbud: па ако знаете да ми кажете. Критичната вредност за мал примерок t, кај двонасочен е t a/2, n1+n2-2, кај еднонасочен десностран е t a,n-1, a кај еднонасочен левостран како ке биде?:pipi:
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Па можеби поправен ќе дава, односно ќе полагате само на материјалот од вториот колоквиум, или пак го мрзело паднатите да ги додаде на списокот.

Со среќа утре, и ако има ставено на огласна кога ќе земаме оценки сметководство и економија, не се срамете да пишете. :)

Ццц ненормална работа, фала тогаш, економија ваљда оценки после резултатите од испитот...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom