Економски факултет (reloaded)

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Колеги, дали се сеќава некој дали Драге го одложи Осигурување вториот колоквиум минатата година? Да се надевам на одложување или ништо од бизнисот... фала однапред :)
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Колеги, дали се сеќава некој дали Драге го одложи Осигурување вториот колоквиум минатата година? Да се надевам на одложување или ништо од бизнисот... фала однапред :)
Денес го закажа за 17-ти.
 
Член од
7 април 2013
Мислења
226
Поени од реакции
176
Здраво колеги, ве молам ако може некој да ми каже информациони технологии дали може да го полагаат и оние кои паднаа на теоретскиот дел т.е на првиот колоквиум?? фала однапред :)
 
Член од
12 септември 2012
Мислења
19
Поени од реакции
11
Некој да ми каже како е на втор колоквиум по осигурување??? фала однапред:)
--- надополнето: 16 април 2013 во 14:14 ---
Некој да ми каже како е на втор колоквиум по осигурување??? фала однапред:)
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Колеги, ај некоја помош за ММБ, слушнав дека вториот минатата година бил покољ.... Што беше тешкото? Узбутани набројуванки? И ако некој има запишано прашање од минатата година, нека ми прати, ако може.. Фала однапред :)
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Што се паѓа на испит по Јавни финансии ?
Заокружување или има и отворени прашања ?
--- надополнето: 18 април 2013 во 09:47 ---
Има ли ноемвриска сесија на Економски ?
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Што се паѓа на испит по Јавни финансии ?
Заокружување или има и отворени прашања ?
--- надополнето: 18 април 2013 во 09:47 ---
Има ли ноемвриска сесија на Економски ?

Испитот е ист ко колоквиум, точно/неточно, заокружување. ( и од тие ситните задачки што ги има и на колоквиум).Многу е лесно.

Нема сесија во ноември.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Колешки/Колеги, дали некој од Вас бил на пракса во Комерцијална банка и поточно во кој оддел? Ме интересира како сте задоволни и дали ви даваа да работите нешто... Или ако знаете во кој оддел даваат да се работи и е најинтересно, ве молам да ми пишете, сакам да поднесам молба... Благодарам однапред :)
 
Член од
21 април 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Искрено ги немам прочитано сите предходни страни, а и нова сум на форумов, а моето зачленување беше се со цел да дознаам малку повеќе за смерот маркетинг, бидејќи овде меѓу вас сигурно има некој тековни или дипломирани на тој смер. Матурантка сум и само неколку месеци ме делат до изборот за факултет кој и не е така баш лесен и едноставен, а по природа сум неодлучна. Ќе ве молам некои информации за тоа дали е потежок во споредба со другите смерови, дали е перспективен и сл. Фала однапред :D
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Матурантка а...дојди слободно, не е важно кој смер :sneaky:
Мала шала :icon_mrgr:
Добредојде на форумов прво, а за факултетов, да знаеш дека прва година на сите им се исти предметите. За тежина, на кој било смер да се запишеш, ако учиш и ако те интересира(ова да ти биде приоритет број еден), ем ке положуваш, ем добри оценки ке имаш, не е ова тежок факултет :).
Толку од мене, колегите што се/биле на маркетинг нека кажат повеке :D
 
Член од
21 април 2013
Мислења
9
Поени од реакции
1
Економика на претпријатие кај Кирил Постолов за испит дали се положува со учење од скрипта или книга??
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Економика на претпријатие кај Кирил Постолов за испит дали се положува со учење од скрипта или книга??
Не верувам дека ќе положиш со учење од скрипта... скриптата е правена за друг професор, плус професорот Кирил мислам дека дава само 10 прашања на испит.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Искрено ги немам прочитано сите предходни страни, а и нова сум на форумов, а моето зачленување беше се со цел да дознаам малку повеќе за смерот маркетинг, бидејќи овде меѓу вас сигурно има некој тековни или дипломирани на тој смер. Матурантка сум и само неколку месеци ме делат до изборот за факултет кој и не е така баш лесен и едноставен, а по природа сум неодлучна. Ќе ве молам некои информации за тоа дали е потежок во споредба со другите смерови, дали е перспективен и сл. Фала однапред :D
Јас сум прва година сега и немај мака, доколку си учиш на време, се ќе си оди лесно. Искрено многу се плашев, мислев бог знае каква институција е факултетот и колку е страшно но ќе видиш колку е едноставно и лесно за полагање. Од прва год математика и основи на економија би ги издвоил покомплексни предмети (т.е математика до професорот, а економија бидејќи бара доста знаење и логични прашања). А за маркетинг мислам дека е еден од полесните така да, go on. :)

Иначе, некој да има тука добро што разбира статистика и како да работи повеќекратна регресија на Ексел, имам табела за тоа како влијае инфлација врз БДП во земјите од Источна Европа но не знам како да го направам тоа. Доколку има некој што разбира нека ме контактира на порака да ми објасни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom