Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Англиски лани предаваше Мери Лазаревска? Нешто не збуни денес со тоа дали и кога ќе има колоквиуми, демек само присутните ќе можеле така, другите на испит ќе оделе. Демек немала да толерира како лани.
Спомна да носиме учебник на предавање, ама не е проблем фотокопија така?:)


Да,проф.беше доста двосмислена и ништо конкретно не кажа. Јас тоа за колоквиумите го сфатив дека воопшто нема да има колоквиуми туку директно на испит. Ако ти текнува рече дека не и се прегледувало
3 пати по 600 тестови!? Вака еднаш испит, еднаш 600 тестови за прегледување!!? :toe:
 
M

myspirit

Гостин
не Петар и Свети Петар да држи часови ако сам не седниш и не ја научиш материјата а не задачите на памет џабе е, професорката англиски Мери се вика и колку што слушнав истата била од лани:salut:
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Ako ve biva stvarno matematika ne vi treba Petar,i Kire e sam dovolen da mu gi slusate vezbite. Jas od pusto shube so mi bese idev za verojatnost, ama covekov stvarno go biva! .Za koleskite, od moe iskustvo ne treba da se ide doteran, nakiten i ofarban vo faca za kaj Drage, sum zabelezuvala kako na takvi osobi im gi dava t.n. "eliminacioni" grupi. Ama toa e moe viduvanje...

Inace ako na nekoj mu treba broj od Petar neka mi pise poraka na forumov,da ne iskoci tuka go reklamiram:)
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
ekonomija na investicii i carinska politika dali dozvoluvaat da se polaga na kolokvium ???
( ako nemas iscisteno prethodna godina ) dali ima spisoci nekoi i slicno ???
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
И сеа ние вчера што бевме на предавање глуви сме што слушнавме Мери Лазаревска?

Онака слични се Мариај Маџар и Мери Лазаревска сигурно сме се збуниле.

Тебе може ти предавала таа Марија, ама оваа е Мери. Плус имаше во амфитеатар еден квадрат што има и рече еве колегата знае лани како работевме.
А, ја што идев лани на сите предавања што бев?:uvo: Лани пред Марија Маџар предавала Мери, и цел семестар нас ни беше Маџар, е сега ако ја вратиле не знам. Го пишав тоа поради тоа што додека нас ни предаваше Маџар доаѓаа студенти за потписи мислејќи дека сѐ уште предава Мери, па затоа и помислив дека и сега дошло до вакви забуни.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Колеги што си одбравте од шарениве изборни предмети?
Јас се мислам да земам нешто тотално откачено, на пример, Аграрна политика :)
Сигурно ќе ми користи во ебизнисот.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
А, ја што идев лани на сите предавања што бев?:uvo: Лани пред Марија Маџар предавала Мери, и цел семестар нас ни беше Маџар, е сега ако ја вратиле не знам. Го пишав тоа поради тоа што додека нас ни предаваше Маџар доаѓаа студенти за потписи мислејќи дека сѐ уште предава Мери, па затоа и помислив дека и сега дошло до вакви забуни.
Така е. Јас англиски полагав сега во септемвриска (бидејќи го сменив) и професорка беше Марија Маџар.
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
абе каква Маџар , МЕРИ се вика . Мери Лазаревска. предава и на правен а матичен и е филолошки. крај.

него колеги од прва година, ви закажа математика прв колоквиум? и ако да коа ....
 
M

myspirit

Гостин
некои од колегиве да каже искуство за однесување на потрошувачи, какви колоквиуми дава?:smir:фала
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Тим од магистри по економски науки и дипломирани економисти на департмани финансиски менаџмент, менаџмент, маркетинг, економија, надворешна трговија кој ви нуди стручна помош при изработка на вашите проекти: (семинарски работи, стручни и дипломски трудови) помош при подготовка на вашите испити

Посетете го следниот линк:
http://seminarskiraboti.wordpress.com/
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
ekonomija na investicii i carinska politika dali dozvoluvaat da se polaga na kolokvium ???
( ako nemas iscisteno prethodna godina ) dali ima spisoci nekoi i slicno ???
Инвестиции за да полагаш на колоквиум мора да одиш на предавање, инаку нема да ти дозволи. За да полагаш дава ако имаш фатено услов, а ако имаш 3 предмети заостанато незнам,мислам дека не. Исто така не дава да се полага втор пат на колоквиум, така да еднаш ако пропуштиш шанса само на испит ти останува, а таму е малку потешко!
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
Sakam da smenam izboren predmet, namesto delovna etika kaj Olgica Blazevska, da se prefrlam na ekoloski menadzment kaj Pece Nedanovski.
Da mi dade nekoj mislenje kaj koj e podobro,polesno i za ucenje, i za na kolokvium i za ocenka. Oti sega za prv kolokvium gleam malku e ekoloski ama posle da ne e potesko, a pa delovna obratno.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Sakam da smenam izboren predmet, namesto delovna etika kaj Olgica Blazevska, da se prefrlam na ekoloski menadzment kaj Pece Nedanovski.
Da mi dade nekoj mislenje kaj koj e podobro,polesno i za ucenje, i za na kolokvium i za ocenka. Oti sega za prv kolokvium gleam malku e ekoloski ama posle da ne e potesko, a pa delovna obratno.
Немој да ми кажеш дека 40 страни за колоквиум деловна етика ти се многу?
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
Немој да ми кажеш дека 40 страни за колоквиум деловна етика ти се многу?
Abe ne se mnogu ama kaj e poarno, da ne e zaebano na delovna na kolokvium i trebalo se da se nabuba i imalo nabrojvalki mnogu!

a i koa ima izbor, oti da ne go biram polesnoto ?!!
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Abe ne se mnogu ama kaj e poarno, da ne e zaebano na delovna na kolokvium i trebalo se da se nabuba i imalo nabrojvalki mnogu!

a i koa ima izbor, oti da ne go biram polesnoto ?!!
Мене како што ми кажаа за еколошки менаџмент професорот бил заебан затоа и ја не одбрав тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom