Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 декември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
Максимум се 33 бода, а се положува со 17.
Професорот денес рече(да, бев на предавање и бевме вкупно 20 души, не знам што барав, али ај) дека нема да пушта со помалку поени, меѓутоа секој може да го преполага тој колоквиум што го паднал во јуни, и продолжува да си ги полага другите колоквиуми по ред. Јас така разбрав.

I jas bev na predavanja ama ne go svativ nisto sto sakase da kaze, toa deka ima sekoj pravo da polaga 2 kolokvium znam ama dali ke se prepolaga toj sto e padnat ili samo ke se sobiraat poenite od site kolokviumi?
Nekoj od postarite kolegi neka kaze ako znae?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
I jas bev na predavanja ama ne go svativ nisto sto sakase da kaze, toa deka ima sekoj pravo da polaga 2 kolokvium znam ama dali ke se prepolaga toj sto e padnat ili samo ke se sobiraat poenite od site kolokviumi?
Nekoj od postarite kolegi neka kaze ako znae?
Трговско мислам дека не пишуваше кога ќе има увид ама не сум сигурен, имаше паднато многу малце(мислам 30-40), и професорот рече нема спуштање на граница туку одат на втор колоквиум и тие што се паднати, а паднатиот колоквиум ќе го полагаат во испитна сесија.
<----
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Kolegi de nekoj neka kaze sigurno dali i koga ima uvid po trgovsko ??:smir:
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Edna mala konsultacija so onie koi polagaa vcera MCR, poslednite dve prasanja 24 i 25 za intervjuaata ( strukturirano,polustrukturirano,nestrukturirano itn ) i za testovi ( verbalni ,numericki,psihomotorni i dr. ) kako gi odgovorivte i kade moze toa da se proveri vo ucebnikot. FALA
so intervjuata e timsko ....a so ekonomskiot novinar za testovite e verbalni i test na znaenja( vo ucebnikot neznam kaj go ima...ali sigurno e taka)
 

ripcence7

ripcence
Член од
26 јануари 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
Kolegi se sekjava li nekoj kolku bese granica ekonomija kaj Taki na ispit?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Ke moze nekoj od kolegite da mi kaze do kade predale ekonomika i statistika denes i vcera ? :D Odnapred blagodarna ;) :smir:
Економика кажаа,
Статистика почнавме 6та тема,до 230.
Трговско не бев,не е ни битно до кај сме само ако знае некој дали кажал вчера до каде ќе ни биде вториот колоквиум?
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Утре ќе имаме вежби статистика од 10?
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
да не знае некој кога се полага англиски 2?
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Економика кажаа,
Статистика почнавме 6та тема,до 230.
Трговско не бев,не е ни битно до кај сме само ако знае некој дали кажал вчера до каде ќе ни биде вториот колоквиум?
Рече дека за овој колоквиум сме имале 90тина страни(ваљда мислеше на книгата, иако не знам дали некој учи од таму), ама не кажа кои презентации треба, 6 презентации се за договори, така да...
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Ајде некој ако има тестови или обележано во книга за интерна ревизија да сподели :)
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Рече дека за овој колоквиум сме имале 90тина страни(ваљда мислеше на книгата, иако не знам дали некој учи од таму), ама не кажа кои презентации треба, 6 презентации се за договори, така да...


по што тие презентации, по економика ли ???:pipi:
P.S. Да не знае некој кај се наога канцеларијата на асистентката по трговско ?:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom